Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózintolerancia, tejcukor...

Laktózintolerancia, tejcukor érzékenység felnőttkorban érint valakit? Gyertek beszéljük meg.

Figyelt kérdés
Én még nem voltam vizsgálaton, de a tüneteim egyre inkább arra utalnak. 30 éves koromban kezdődött. Egyre rosszabb és nekem nem hasmenéssel jár....épp ezért volt nehéz megfejteni, mi okozza nálam a rosszulléteket.

2011. dec. 7. 09:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ja, és a rizstejben NINCS LAKTÓZ, tehát ha attól is rosszul vagy, az szintén alátámasztja, hogy nem a laktóz a gond, vagy: NEM CSAK a laktóz.


Amikor reggel rosszul vagy, mikor etted a tejterméket?

Előző este?

Mi van akkor, ha nem este eszed, hanem korábban, mondjuk reggel? Akkor is másnap reggelre jön ki?

Illetve ha a reggeli tej jön ki szerinted másnap reggel, mi van akkor, ha este eszed a tejet? Változik a rosszullét időpontja, vagy mindig reggel jön ki?

Mert ha igen, az más betegségek lehetőségét is felvetik, mert olyan nincs, hogy bármikor fogyasztod a tejet, mindig másnap reggel vagy rosszul.

2011. dec. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Igen, lehet, hogy tényleg érdemes lenne mégis meggyőződni arról, hogy laktózérzékeny vagyok-e. De mi más lehetne?

A vérvizsgálat kimutatta, hogy semmilyen tejfélére nincs allergiám. Így marad a tejcukor érzékenység.

A rizstejporral kapcsolatban, meg azon gondolkodtam, hogy esetleg ettem-e mást, mondjuk csokit aznap, vagy mitől jöhetett ki.

Tejtermékektől jön ki az biztos.

2011. dec. 7. 21:50
 13/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az allergiát (semmiféle allergiát) NEM vérvizsgálattal vizsgálják, hanem az allergén szervezetbe juttatásával. A véredben ilyenkor nem történik semmi.

Por, pollen, szőr stb. allergiát úgy vizsgálnak, hogy a karodat megkarcolják, és várják, melyikre van bőrtünet. (Allergiavizsgálatkor bőrtünet akkor is van, ha pl. a pollentől csak tüsszögsz, kiütéseid nincsenek. Mégis, ha a bőrödet megkarcolják, ott lesz.)

Tudomásom szerint ezt a tejes dolgot pedig a kilégzős módszerrel nézik. A tejfehérjét is. Megmondják a kórházban, hogy mit ehetsz (alig néhány dolgot), egy ideig így kell diétáznod, majd ezután itatják meg a lötyit, és nézik a szervezet reakcióját - de nem vérvétellel.

A vérvétel sokmindenre jó, de ha neked egy orvos azt mondta, hogy allergiát nézett, akkor szerintem jól átvert... Talán csak nem akart foglalkozni egy alaposabb kivizsgálással, ezért meg akart nyugtatni, hogy a vérképed jó. Sajnos van ilyen sokszor.


Mi lehet még laktózon kívül?

Ahogy írtam: tejfehérje is lehet. Ez sokszor, de nem mindig társul másfajta fehérjeérzékenységgel is, pl. tojás, hal. Nagy szívás, mert a Pick téliszalámin kívül tejfehérje van minden felvágottban, és laktóz is van a legtöbben, még a parizerekben is. Hogy mit keres benne - ne kérdezd.


De lehet akár még valamilyen tartósítószer vagy ízfokozó is. Hallottam, hogy ilyen tüneteket pl. a nátrium-glutamát is kiválthat. Az is van mindenben.


De még az sem kizárt, hogy frontérzékeny vagy. Nekem a melegfront okoz (általában reggeli) erős migrént, de csak akkor, ha előtte sok húst ettem. Önmagában sem a front nem visel meg, sem a hús (tehát nem húsfogyasztás után vagyok rosszul), csak ha a kettő egybeesik.

Nem figyeltél meg hasonlót? A met.hu-n mindig írják, milyen front van.


Reggeli, lassan múló rosszullétet okozhat hormonális probléma és magas vérnyomás is. Magas vérnyomás összefügghet egy csomó mindennek (a frontokkal is), de pl. pajzsmirigy-problémával is (nekem ezt is nézték!), és a pajzsmirigy ugye hormont termel.


Szánd rá magad, ess túl a vizsgálaton, mert akkor legalább tudod, mi van. Ha igazad van, és tényleg laktóz, könnyebben el tudod kerülni a rosszulléteket. Ha tejfehérje, akkor szintén. Ha meg más, akkor tudod, hogy nem a tejtől van a baj. Sajnos még az is lehet, hogy totál más bajod van, de annyira beleélted magad, hogy tej, hogy pszichésen újra és újra ugyanazokat a tüneteket produkálod, ha meglátod a tejet.

2011. dec. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!