Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az, hogy ha csokit,...

Miért van az, hogy ha csokit, kakaót, tejeskávét, tejet, vagy kólát fogyasztok akkor 10perc múlva a wc-n kötök ki?

Figyelt kérdés
Mindig ez van,eléggé zavaró.Napközben valamennyire vissza tudom tartani,de reggel és este katasztrófa.Ez vmi allergia,vagy vmilyen érzékenység?

2011. dec. 22. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Meggyorsítja az anyagcserédet.
2011. dec. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez mindenkinél így van?
2011. dec. 22. 19:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg tejcukor érzékenység (laktózintolerancia) is állhat a hátterében.
2011. dec. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a 3-ik válaszolóval értek egyet! Érdemes lenne felkeresned egy gasztroenterológust!
2011. dec. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is laktózérzékeny lehetsz, a háziorvosodhoz fordulhatsz ezzel a problémával, ő továbbirányít majd gasztroenteRológushoz. (Mellé a kávé és a kólában lévő koffein is fokozza az anyagcserét).
2011. dec. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az a nagy R csak a caps locknak köszönhető...:D
2011. dec. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,a vércukrom kicsit magas arról tudok,de akkor ezek szerint tejcukor vagy laktózérzékenység is lehet..gasztroenterológushoz házi orvosi beutalóval lehet menni?És milyen vizsgálatok vannak ott?
2011. dec. 22. 20:01
 8/10 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok: Érdemes volna egy naplót vezetni arról, hogy mit-mikor ettél és erre pontosan mi- és mikor volt a "válaszreakció", megkönnyítenéd a szakorvos dolgát...

Létezik egy vakterheléses vizsgálat is többek között, jó erről tudnod.

Az életkorral csökken a laktáz enzim termelődése is, illetve lehet az is, hogy a bélflórád állapotát sem ártana rendbe hozni. Pl. Pro Gastro 825-el.

A szakorvos majd korrektebben tud tájékoztatni az egyéb okokról.

2011. dec. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Megcsinálom ezt a naplóvezetést.
2011. dec. 22. 20:14
 10/10 anonim válasza:

szia! én is laktóz érzékeny vagyok, mint kiderült pár hónapja. a vizsgálatból azt hiszem háromféle van, de nem tenném tűzbe a kezem, hogy nem létezik több, de én ennyiről tudok. az egyik, a legkellemetlenebb, amikor sajnos egy kis csövet ledugnak a torkodon, és megnézik a gyomrod állapotát. a második egy egyszerű vérvétel, a harmadik pedig (ami nekem is volt) a szondás megoldás. (megitatnak veled por laktóz+víz keverékét - vigyázz, oda ne hányj az izétől :)) :D - és 25 percenként "szondát" kell fújnod, ami kiad egy értéket, beviszik a gépbe, és meg is van az eredmény..) ezzel a módszerrel a gyomorban felszabaduló talán hidrogén származékokat néznek, de nem szeretnék hülyeséget írni, ha utánanézel, megtudod. szóval nem vészes, napló nekem nem kellett, elég, ha emlékszel mit ettél, milyen tünetekkel, de persze valóban nagy segítség a napló vezetése (csak pl. nekem soha nem lenn hozzá türelmem :D)

remélem megoldódik a gond, sok egészséget!

2012. febr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!