Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Káros lehet minden nap egy...

Káros lehet minden nap egy grapefruit?

Figyelt kérdés
Minden nap megeszek egyet mostanában.(hámozva, filézve) Vajon nem lesz káros a belső szerveimre? (pl belek) A túl sok sav miatt gondolom. Amúgy pirosat szoktam enni, ha számít. Elég savas vagyok amúgy, de ettől nem jön fel, furcsa. És nagyon szeretem!
2012. márc. 14. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogyis! Inkább egészséges.
2012. márc. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"furcsa!"

A legjobb lugositok a friss zoldsegek es zoldsegek, tehat valojaban te most a "gyogyszeredet" veszed be naponta, hiszen lugosito hatasa van! Mivel ez a gyumolcs tisztito hatassal is rendelkezik, igy mar azt tisztitja, tehat a szervezetedet, amit a lerakodasoktol szabadit meg.

2012. márc. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem káros ha minden nap eszed . Legalább eszel gyümölcsöt. Én a naranccsal voltam így ,hogy minden nap ettem ,de egy idő után meguntam . Most rá se birok nézni a narancsra.
2012. márc. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak egy dologra kell figyelni a grapefruittal, egyes gyógyszerek felszívódását, hatását késleltetheti, módosíthatja (egyes enzimek miatt), ilyen esetben nem árt az orvossal konzultálni.
2012. márc. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos saját tapasztalatomból mondom, hogy elképzelhető, hogy igen, okozhat panaszokat. Én nagyon szeretem a grape-fruitot, és én is minden nap megettem egyet. Aztán egy idő után (hónapok elteltével) állandóan "savanyú ízt" éreztem a számban. A gasztroenterológián kötöttem ki. De nem találtak semmi szervi elváltozást ami ezt okozhatná. Igazából még az orvos sem mondta hogy ettől van. De miután erről ( nagy sajnálatomra, mert tényleg nagyon szeretem, és én is úgy gondoltam, hogy teljesen egészséges!)leszoktam, megszüntek a tüneteim.
2012. márc. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

14:40

Egeszseges etkezes mellett artani nem fog, tehat az ember nem elhet sima zoldsegen, gyumolcson, viszont sokan sajnos ugy akarnak megszabadulni a tulsulytol, hogy elkezdenek csak ezen elni, tehat ilyen esetben mar artalmas lesz pl.Mivel kituno tisztito hatasa van, igy ajanlott etkezes elott fogyasztani, tehat nem lehet egy etkezessel helyettesiteni pl., s nem veletlenul lehet hasznalni kulsoleg, mint ecsetelot a szemolcsok elavolitasara, tehat hasonloan viselkedik szervezeten belul is, hiszen ertagito, az emesztoszervet tisztitja, igy kura szeruen ajanlott a fogyasztasa.

2012. márc. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is a naranccsal vagyok így, eszem eszem, aztán most a télen kitalálta a szervezetem, hogy nem bírja a narancsot. Ha megeszek akár egyet is, teljesen felkeveredik a gyomrom, szélgörcseim vannak, és borzalmas hasmenésem...
2012. márc. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nem
2012. márc. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!