Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tejallergiások, mit szoktatok...

Tejallergiások, mit szoktatok enni mikor édességet kívántok?

Figyelt kérdés
A házilag sütött sütin kívül.

2012. márc. 28. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Magas kakaótartalmú étcsokiból van több is ami mentes.

Lehet kapni laktózmentes túrórudit de ha neked nem csak a laktózt kell kerülnöd hanem mindenféle tejterméket akkor van egy gesztenyés finomság, olyan mint a túrórudi csak gesztenye. Tescoban kapni.

Gesztenye püré, Urbán féle nápolyi, Dunakavics, gumicukor, puszedli. A cukrászdai puncs torta, piskótatekercs és répatorta is mentes a legtöbb helyen.

2012. márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod.
2012. márc. 29. 16:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Én csak laktóz érzékeny vagyok és Lactase tablettával akármilyen édegességet meg tudok enni, amúgy meg étcsokit, az nem hajt meg.
2012. márc. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A Laktáz enzim tablettával tényleg szinte bármit megehetsz, nekem mondjuk a tejszín még úgy is gondot okoz.

Tudtátok hogy kemény sajtot lehet enni?

Én sokáig nem hittem el de tényleg.

2012. márc. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nekem azt mondta a dokim, hogy ehetek kemény sajtot (szóval ezt tudtam), activiát meg kefírt ilyesmit. És ti tudtátok, hogy tejcukrot ezeket is tartalmaznak? Pl. virsli, konzerv. Nah én ezeket nem tudtam :S
2012. márc. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nálam inkább allergiáról van szó, nem csak laktózérzékenységről sajna. Bár még nem voltam vele orvosnál, de az, hogy sajttól már kétszer bedagadtam, nagyon allergiára utal. Mellette persze az emésztési tünetek is megvannak. Ez alapján még nem tudtam rájönni, hogy melyik lehet a kettő közül, de a dagadás eldöntötte a kérdést.:(
2012. márc. 30. 18:28
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja, persze köszönöm azért a laktase tabletta ajánlását.
2012. márc. 30. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!