Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most melyiket válasszam?...

Most melyiket válasszam? Candida diéta, paleo vagy lúgosító diéta?

Figyelt kérdés
Körömgomba miatt gondoltam belekezdek Candida diétába, ugyanakkor ha savas a szervezet akkor inkább lúgosítani kell, A paleosaok meg vallják, hogy az egészség et a paleo étellel lehet megőrizni. Kérme olyanok irjanak, akik már valamelyik étkezési szokás mellett döntöttek. Érdekelne, hogy miért pont azt választották és hogy milyen változásokat tapasztaltak.

2012. ápr. 26. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
A lúgosítás és a Candida diéta közel vannak egymáshoz. Amennyiben úgy gondolod, hogy candidás vagy (a körömgombának nem sok köze van a candidához) azt jelenti, hogy a szervezeted sav-bázis egyensúlya felborult, tehát előbb ezt állítsd helyre. Kerüld a lisztet, a cukrot és a húst és nagyon sok zöldséget egyél. Főleg retket és uborkát.
2012. ápr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A körömgombát nem árt kezelni sem. :)

Amúgy mivel én életemben egyetlen "diétát" próbáltam ki és az a paleo volt, így csak azt tudom ajánlani. :) 2009 vége óta paleo étrenden élek és rossz tapasztalatról nem tudok beszámolni ezzel kapcsolatban, csak jóról. Én tényleg úgy érzem, hogy ez az egyik kulcsa az egészségnek. Azért kezdtem bele, mert évekig rosszul voltam az étkezések után és az orvos nem akart komolyan venni. És már az első napokban megszűnt a szinte állandó émelygésem és a gyomorszájamnál az a kellemetlen nyomás. Aztán elmúltak a bőrproblémáim (pattanások, mitesszerek, szőrtüszőgyulladás), lefogytam a súlyfeleslegemet (kb 20 kilót) és így visszakaptam a régi testemet, erőmet, hajlékonyságomat. A gyakori hangulatingadozásaim is megszűntek. És végül még a sporthoz is kedvet kaptam. :) A betegségekből pár nap alatt gyógyulok és szemészen kívül orvos nem látott, mióta paleózom és gyógyszert sem volt még mire szednem azóta.

2012. ápr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hatsune Miku válasza:
Egyértelműen a lugosító de ne vidd túlzásba mert testünk a lúgos étrendtől lessz kiegyensúlyozottabb vannak helyek amelyeknek savas a környezetük főleg ha nő vagy.
2012. máj. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!