Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kávéznak a tizenévesek?

Baby Firefly kérdése:

Miért kávéznak a tizenévesek?

Figyelt kérdés
A kávé az miért jó ? Én személy szerint gyűlölöm és ráadásul nem is egészséges.. És azt sem értem hogy mire jó ? Amikor ittam nemis pörögtem fel tőle.. Van olyan aki kávéfüggő ? Ez túl szánalmas

2012. máj. 13. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Én személy szerint azért iszom, mert finom. Jó íze van, hangulatos. Emellett jót tesz a baromi alacsony vérnyomásomnak és kicsit felébredek tőle.

Meg tudok lenni kávé nélkül is, szóval nem mondanám, hogy függő vagyok, de jól esik. Szeretek beülni két óra között a barátaimmal meginni egy finom kávét.

Tudod: élvezeti cikk. Pont mit a csokoládé, vagy épp a tea.

Azt meg nem mondanám, hogy nem egészséges. Nyilván ha ki literszámra issza, akkor nem az. Magasvérnyomással sem tanácsos fogyasztani. De havi egészséges, akkor napi egy csésze kávé szerintem semmiképp nem ártalmas.


Mondjuk már nm tizenéves vagyok, de 18 évesen is kávéztam. Szerintem nincs ebben semmi szánalmas.

2012. máj. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
havi=vki:D
2012. máj. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

Valakinek elő van írva főleg ha alapból alacsony a vérnyomása. Nekem alacsony a vérnyomásom és a doki mondta hogy igyak minden nap meg 2 csésze kávét és ha az felpörget akkor nem kell gyógyszer, nekem ez működik, és valamilyen szinten egészséges a kávé az energia italnál biztosan egészségesebb pedig sokan energia italt isznak.

Szerintem inkább igyanak kávét mint energia italt én azt mondom.

2012. máj. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Mert finom? Én pl azért ittam/iszom.
2012. máj. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%
A kávé egészséges, de nem hiszem hogy a tizenéveseknek nagy szülsége van rá. Amúgy később egyetemen pl. mikor éjaszakába nyúlóan kell tanulni és reggel fáradtan ébred az ember akkor igenis hasznos, amúgy egészséges is később felnőttkorban megelőzi az érelmeszesedést.
2012. máj. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16%

Én a főzött kávét nem bírnám megírni, helyette tejes kávét iszok, kávéfehérítő krémporral (bár régebben tejporral ittam, amíg volt).

Amúgy meg, 25 is elmúltam.

2012. máj. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Úgy bírom, mikor valaki nem szeret valamit akkor leszólja azt, aki meg igen. Különben meg napi egy kávé nem ártalmas, főleg tejjel vagy tejszínnel. Akinek meg nagyon alacsony a vérnyomása még szüksége is van rá. Én mondjuk nagyon szeretem az ízét, azért is iszom. Bár nem tizenéves vagyok, de adok a tizenéves fiamnak, akinek alacsony a vérnyomása.
2012. máj. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
A 6-os vagyok: hozzáteszem azt is, hogy én meg a kólát nem bírom inni.
2012. máj. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, szerintem te vagy a szánalmas. Nem kicsit, nagyon!
2012. máj. 28. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

Mert azt hiszik, hogy ettől lesznek "menő" nagyfiúk/nagylányok.

Tényleg szánalmasak.

2023. júl. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!