Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Refluxos tünetek ezek?

Tikana kérdése:

Refluxos tünetek ezek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Alapvetően utánanéztem, hogy mi is az a reflux, de számomra nem egyértelmű, hogy ilyen bajom van e. A héten egyik reggel arra ébredtem, hogy iszonyatosan fáj a hátam közepe és a gyomrom egy merő görcs. Nem keltem fel az ágyból és 10 perc alatt elmúlt. Aztán ebéd után éreztem, hogy több a savam a kelleténél, égett a gyomrom, így szereztem Quamatel minit. Napi 1 tabletta ebéd után, 2 napig minden okés volt, majd ma éjszaka megint előjött az elviselhetetlen fájdalom a hátam közepében és a gyomorgörcs. Vettem be gyógyszert, de nem múlt el. Nyugton maradtam az ágyban és így csillapodott annyira, hogy el tudtam aludni. Reggelre elmúlt.

Ez mi??? Csak savtúltengés? Vagy reflux atípusos tünetekkel? Volt valakinek hasonló?



2012. máj. 16. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez epetünet is lehet. Érdemes orvoshoz elmenni, az emésztésed nem működik jól.
2012. máj. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Életem, savtúltengésnél már hogy a fenébe fájna a hátad ?! Meg nem is görcsöl a gyomrod, hanem fáj meg a gyomorszájad s. Ez valami nagyon más, sürgősen keresd fel az orvosod.
2012. máj. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én refluxos vagyok.

Nekem szinte minden nap volt gyomorsavam, általában hajnaltájban és reggel.

Egy idő után aztán eldurvult, rengetegszer lett hányingerem, sokat hánytam is. Volt hogy fél éjszakákat. Csak teljes kivizsgálás után, amiben vérvétel, ultrahang, gyomortükrözés is benne volt, derült ki, hogy ez a problémám, mivel nekem előtte nem sokkal volt epeműtétem és arra gondoltak, hogy esetleg valahol maradt kő, aztán pedig nyombélfekélyre gondoltak, de kiderült, hogy "szerencsére" csak egy ártatlan refluxról van szó. Kaptam savlekötőt, amit rendszeresen szednem kell és persze figyelnem kell az étrendre.

A fájdalom pedig gyomorszáj tájékon jelentkezett/jelentkezik.

A hátam közepére akkor sugárzott ki, mikor az epeköveim voltak.

Nem ártana neked is kivizsgáltatnod magad.

2012. máj. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!