Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túlzottan sovány vagyok 16...

Túlzottan sovány vagyok 16 éves fiú vagyok. Egyszerűen semmitől se hízok valami tanács esetleg? Nagyon hálás lennék érte :]

Figyelt kérdés
50kg vagyok 16 éves fiú már pár éve semmit nem hízok undorodom magamtól egyszerűen nem hízok napi szinten rendszeresen eszek mint a többi normális ember szeretnék segítséget kérni hogy milyen hízókúrával lehetne megtörni ezt.Már nagyon elegem van belőle undorodok magamra nézni a tükörben. Napi szinten bicózok nagyobb távokat is akár. Szeretnék kérni valamilyen hízó kúra tanácsot vagy esetleg tipp tanács? Valami?

2012. jún. 21. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Énnekem a zsírosabb kajáktól sikerült felszedni 2 kilót. Sütik, édességek (persze visszafogottan cukorbeteg nem akarok lenni). Béres csepp amit még szedtem. Császárszalonna a kedvencem attól is lehet hízni. Először a házi orvosoddal beszélj!
2012. jún. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Shaddark ***** válasza:

Biciklizés helyett inkább akkor tömegnövelő sportokat csinálj.

Súlyzózz pl.

Nem mindegy azt sem hogy csinálod, a gyors és folyamatos mozgástól nem hízol semmit sem, csak erősödsz.

A lassú és szakaszos mozgások növelik az izom és ezzel együtt a testtömeget.

Táplálkozási tanács:

[link]

[link]

[link]

Nem kell body buildernek lenned amúgy, elég heti 2-3 nap 15-30 perc.

A bringázás azért nem jó (bár egészséges) mert le is adod amit felveszel energiát.

Ha dohányzol akkor nem nagyon fog menni, le kell szoknod vagy átállni elektromosra, abban csak nikotin van.

2012. jún. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem dohányzok és nem is iszok. Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2012. jún. 21. 13:19
 4/9 anonim ***** válasza:

én nekem úgy sikerült hízni hogy mindent feltúrbóztam, de egészségesebb kajákkal

pl ha ettem egy szendvicset minidg megkentem sajtkrémmel, szórtam rá lenmagot(így olyan mintha magvas kenyeret ennél) hozzá több szelet sajt és sonka, hozzmá még egy főtt tojás belekarikázva és valamilyen zöldség)

szeretem a joghurtokat ezért mindig amikor ettem tettem bele olajos magvakat-ami sok kcal és simán megeszel belőlük 40-50g is ami már 300kcal, a banán gyümik közül jó

ebédre amit anuy főz (nem szoktunk nagyon zsírosan , kerdveli a zöldséges-husos ételeket)

ezért ezt eszem leves+főétel néha van desszert is de ez ilyen gyümölcsös piskóta szerűség szokott lenni

amiket tudok dúsítok (pl ilyenre gondolok hogy rizshez keverek egy üveg borsót vagy kukoricát, husokat sajttal csinálom, krumplira teszek sajtot, több husi amiket töltünk aszalt szilvával vagy sajttal, levesekre ha krémleves reszelt sajt, ha gyümölcsleves piritott magvak, tejszínhab, stb stb

főzelékeknek több feltét ilyenekre gondolok

2012. jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Shaddark ***** válasza:
Megéheztem... :))
2012. jún. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de akik eddig nekem azt mondták, hogy nem tudnak hízni, akármennyit esznek is, azokról előbb-utóbb kiderült, hogy annyit esznek, mint egy kismadár. :) Csak ők érezték úgy, hogy sokat esznek, és tudom, miről beszélek, mert én is ilyen voltam kb. 15 éves koromig. Kis piszkafa, a kiálló bordáimmal, gerincemmel, és a medencecsontommal bárkit meg tudtam rémiszteni. :D És persze mondogattam, hogy pedig én egész nap zabálok... Hááát, amikor bátyám elkezdte figyelni, hogy na mégis mennyit eszek, hetekig azt hitte, hogy anorexiás vagyok (egyszer még el is sírta magát, hogy miért teszem ezt magammal, bárcsak elismerném, hogy beteg vagyok...:S). Ekkor rádöbbentem, hogy tényleg nagyon keveset eszek. Most körülbelül a régi adagok kétszeresét szoktam bevinni, de amúgy ugyanúgy táplálkozok. Így sokkal szebbnek és egészségesebbnek érzem magam. Szóval én azt tanácsolom, hogy egy normál testalakatú ismerősödet kérd meg, hogy figyelje, mennyit eszel, és ha véletlenül tényleg keveset ennél, akkor majd ő úgyis szól.

17L

2012. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Shaddark ***** válasza:

Én a katonaságnál voltam 55 kiló még akkoriban az elején és ugyanannyit ettem mint mindenki más :)

Hízni akkor kezdtem csak amikor elkezdtem lejárni edzeni.

Alkat kérdése is többek közt, - bár abban teljesen igazad van hogy az ember saját maga szokásait biztosan nem látja úgy ahogyan kintről látszik.

2012. jún. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tetmayer Lajos válasza:
Vedd meg a Diablo 3-at. Mire 3x kijátszod, simán felszedsz 20 kilót, csak ne sportolj semmit. Max táv esetleg a gép-konyha legyen, vagy a gép-wc, meg egyél ugyanúgy
2012. jún. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
lol
2012. júl. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!