Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paleolit táplálkozást követők!...

Paleolit táplálkozást követők! Ti mit esztek vendégségben/étteremben?

Figyelt kérdés

2012. júl. 5. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Amit adnak.
2012. júl. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem tudná miről van szó:


"A paleolit táplálkozás lényege a visszatérés a kőkori étrendhez. Mivel a gabonafélék és a tejtermékek csupán az utóbbi tízezer évben váltak csupán az ember táplálékává, ezeket egyrészt nem tudjuk megemészteni rendesen, másfelől túl nagy szénhidrát terhelést jelent a szervezetnek, s ez a civilizációs betegségek fő okozója. A paleolit étrend nem vallás. Próbáld minnél inkább betartani, de ne ess kétségbe, ha egy kicsit nagy ritkán eltérsz a főszabályoktól. Ha egy kis tejföl, tejszín kell a receptedhez, használd!"



Tehát nem kell senkinek öngyilkosnak lennie, ha kenyeret tesznek elé, hisz mások zsákszámra eszik mégis élnek még.

2012. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Julie S ***** válasza:
93%

Bármit, amiben nincsen gabona (glutén). Nekem az a mumus. Jönnek utána az afták a számba és vagy másfél-két hétig szenvedek tőlük. A tejtermékekkel elvagyok valahogy, max a bőröm lesz csúnya pár napig, de az elfedhető. Bár, ha tehetem, kerülöm ezeket is. A cukor nem akadály, kb félévente egyszer belefér. A rizs, a krumpli (kivéve az olajban tocsogó sült krumpli, amitől a paleo előtt is rosszul voltam) és a hüvelyes zöldségek is ez utóbbi kategória.

Általában mindenhol akad olyan étel, ami ezeknek a feltételeknek megfelel.

2012. júl. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :) megnyugodtam, hogy azért így is lehet "normális" életet élni
2012. júl. 6. 11:15
 5/9 Jason Becker ***** válasza:
15%

Kőleves után a kis apró kavicsokat mazsoláknak néztem...azt hittem az a desszert...

Azért örülök, hogy nem a vaskorba kerültem... :)))

2012. júl. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pömpy válasza:
31%
éjfélig csak kaviárt és pezsgőt, persze ha van.......ha nincs akkor bármit.
2012. júl. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Libers Pertz ***** válasza:
32%
Általában amíg a többiek bent vannak addig én a kertben táplálkozom bogyókkal és bogarakkal. Mondjuk amikor éppen szerencsém van akkor még egy mamutot is el tudok ejteni, de azt kizárólag éttermekben!
2012. júl. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
gyrost :D vagy húst grill zöldséggek, salátával, ilyesmit:) a gyrosnak elég vékony a tésztája, az talán nem olyan sok, de a gyros tálat pl mindenhol kérheted krumpli nélkül, több zöldséggel :)
2012. aug. 31. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenceim:

steak, pörköltek, sült húsok, sült máj...stb. attól függ éppen melyik étteremben vagyok. Salátával vagy párolt zöldséggel szoktam kérni. Nagyon rugalmasan szoktak hozzáállni a kéréseimhez, sőt, volt ahol kérdezgettem melyik étel mit tartalmaz, és amikor kizártam egyes hozzávalókat azonnal tudta a pincér, hogy bizony egy paleóssal van dolga és ajánlott is ételeket, amit nekem kínálni tudnak.

2013. jan. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!