Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elalvás előtt kb. mennyi...

Elalvás előtt kb. mennyi idővel nem érdemes enni?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy van-e ilyen, de mintha már hallottam volna róla. Valami olyasmi, hogy egy bizonyos idővel elalvás előtt nem érdemes enni, mert akkor csak hizlalni fog.

2012. júl. 7. 21:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2-3 óra
2012. júl. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azért ez elég általános megfogalmazás:) ha megeszel lefekvés előtt egy almát ekkor attól nem fogsz hízni :) inkább az lenne az ide illő, hogy leterheled a gyomrod vele éjszakára. Olyan 3 órával előtte már nem kéne enni, ezért van a 6 után ne együnk, és akkor 9 -kor fekszünk...legalábbis papíron.. de estére amúgy sem jó gyümölcsöt enni mert felpörgeti a szervezetet, inkább zöldséget, a gyümölcs délelőtt jó reggeli után minimum egy órával.
2012. júl. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!:)
2012. júl. 7. 21:23
 4/13 Gyakor ***** válasza:
47%
Ezt a 6 óra után nem evéses baromságot, meg hogy "x órával nem eszek lefekvés előtt" gyorsan felejtsd el. A lényeg, hogy lefekvés előtt 2-3 órával ne egyél nagyobb mennyiségű szénhidrátot (tehát rizs, krumpli, kenyér, tésztafélék, cukrok, gyümölcsök stb) meg zsíros, olajos dolgokat sem, mert lefekvés előtt általában már nem sokat mozgunk, alváskor meg aztán kb semmit, ezért ezt a bevitt energiamennyiséget nem tudja hová tenni a szervezeted, ezért elteszi későbbre, magyarul beviszi zsírba. Fehérjét, tehát húst, halat, túrót tojást stb minden további nélkül bedobhatsz lefekvés előtt. :)
2012. júl. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jah felejtse el a 6 óra utáni dolgot, akkor zabáljon be 8 tojást, meg 2 kiló halat biztos használ neki...aki este nem bírj a megállni , hogy ne egyen az zabálni fog...nem azért nem kell enni 6 után hogy ne hízz, hanem hogy ne terheld le éjszakára a gyomrod, mint ahogy te sem dolgozol éjjel nappal...
2012. júl. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Gyakor ***** válasza:
100%
na te meg magyarázd a hülyeséget... miért ne ehetne meg 8 tojást 6 után? Ha hajnal 3kor fekszik le, akkor addig éhezzen bmeg? ahogy írtam lefekvés előtti órákban már fölösleges szénhidrátot fogyasztani mert vszinű, hogy zsírraktárakat gazdagítod, a kérdező meg gondolom nem fogja kilószámra magába tömni a halat.
2012. júl. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azt nem tudhatod ;) A 6 órát meg mint írtam a normál életritmushoz írták, csak tudni kéne olvasni és értelmezni...;)
2012. júl. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Gyakor ***** válasza:
na jó, feltételezzük a 9 órai lefekvést. Akkor 5.59kor szerinted még degeszre tömheti magát, amivel csak akarja, 6.01től pedig ácsi-ácsi, már 6 óra elmult, mostmár tilos, tökmindegy, hogy te fehérjét vennél magadhoz, hogy ne pusztuljanak az izmaid éjjel, vagy zsírt, vagy ch-t. ezt sztem még te sem hiszed el :)
2012. júl. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
OMG, már hogy a fenébe pusztulna el egy éjjel az izmaid? -.-' Agyadra ment a testépítés...
2012. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
és itt cáfoltad meg magad, ugyanis te kikérted, hogy miért enne meg 8 tojást lefekvés előtt én meg most kikérem hogy miért is tömné tele magát 5:59-kor?? hiába eszik meg egy csomó fehérjét elalvás előtt akkor is alszik 7-8 órát, szóval minimális izomleépítés végbemegy ha tetszik ha nem, mivel nem 3 óránként viszi be a megfelelő tápanyagot, bár ezt tény és való kiegészítőkkel el lehet kerülni. A kérdés alapja nem az , hogy ő meg akarja tartani az izmait hanem az hogy ne hízzon, és ahhoz hogy ne hízzon, nem kéne ennie lefekvés előtt 2-3 órával max zöldséget.
2012. júl. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!