Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez lehet reflux? Vagy csak...

Ez lehet reflux? Vagy csak véletlen?

Figyelt kérdés

Az előbb történt velem egy furcsa dolog. Elég viccesen hangzik, de megijedtem. Véletlenül jó erősen lefejeltem a párom (nem vettem észre, hogy az én párnámra feküdt mikor én is lefeküdtem). Felültem, majd mikor ismét lefeküdtem olyan ízt éreztem a számban (inkább a torkom környékén) mintha hánynék, vagy feljött volna a hányásom. Párom szerint a gyomorsavam, vettem be Renniet, most viszonylag jól érzem magam, de félek hogy ez reflux. Vagy lehet csak egyszeri alkalom?

A másik dolog, hogy gyakran szokott fájni a torkom és a gyomrom egyszerre, de én azt hittem hogy a torokfájástól kavarodik fel a gyomrom.

Bocsánat a zavaros megfogalmazásért, eléggé bizonytalan vagyok most.



2012. júl. 11. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Tudod te mire valók az orvosok?
2012. júl. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet egyszerű gyomorsav túltengés... A reflux nagyon fáj, majdnem olyan érzés a mellkasod tájékán, mint egy szívroham. Én már tapasztaltam, szerencsére akkor már tudtam, hogy a kettőt nem szabad összetéveszteni, de tényleg ugyanolyan feszítő, szúró érzés a mellkasban, mint amilyen állítólag a szívroham.


A torokfájás az torokfájás vírus miatt?


Mert a reflux okozhat azt is, elvégre végigmarja a nyelőcsövet egészen amíg feljut...


Próbálj kevesebb húst enni, kevesebb fűszeres kaját, kevesebb szénsavas dolgot fogyasztani, illetve ha teheted kerüld az élesztős dolgokat is.

2012. júl. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!