Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kórosan sovány vagyok! Mit...

Kórosan sovány vagyok! Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok kb 187 cm magas, és mindössze 50-52kg. Dohányzom, sokáig vagyok ébren (akár reggel 5ig) és sokat is alszom (10-12 órát). Keveset mozgok, sokat ülök a számítógép előtt. Sejtésem szerint ez az életmód az oka, de ugyanakkor eszem is rendesen. Úgy tudom az éjszakai életmódod folytatók inkább elhíznak mint sem fogynak. Akkor most ez hogy van? És mit tehetnék ellene? Sajnos nincs pénzem édességekre és tömegnövelő szerekre sem, így ezen tanácsokat kérlek mellőzzétek!

2012. aug. 21. 01:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg ha leszoknál a cigiről hízhatnál pár kilót. De ha nem akarsz vagy nem tudsz, akkor naponta többször egyél kevesebbet. Mondjuk 2-3 óránként két szendvics. (Persze az ebédet a reggelit és a vacsit ne hagyd ki soha, + naponta egy főt étel legyen) Ha ehhez lusta vagy(az evéshez), mert van ilyen, akkor sportolj, otthon fekvőtámasz, húzódzkodás.. minden második nap. Az izmok súlyosabbak mint a zsír. Próbáld ki, egyik tipp sem drága.
2012. aug. 21. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Izmot sem tudok növeszteni, mert nincs miből. Ha most elkezdenék ész nélkül sportolni szerintem csak még inkább lefogynék.


Hogy a helyzet súlyosságát érzékeltessem itt egy kép: [link]


(Tudom, hogy egy roncs vagyok. Gyűlölködő hozzászólásokat légy szíves hanyagoljátok!)

2012. aug. 21. 02:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért a sportot ne írd le. A hízáshoz is kell a mozgás, elvégre az étvágyad is nő ha sportolsz. Annyira nem vagy vészes, ne hagyd ki az étkezéseket vagyis soha ne érezd, hogy éhes vagy, azaz egyél folyamatosan és nem lesz gond. 2-3 hétig szenvedni fogsz, utána már könnyebben megy az evés, mert felteszem a napi 3 adagon túl nem nagyon eszel mást.. ez lehet a hiba.

Ja és ne idegeskedj, ne akarj mindent egyből görcsösen, mert az ront csak igazán, kezdhetnéd azzal, hogy nem teszel fel ilyen kérdéseket többet, mert ez is arra utal, hogy idegeskedsz. Csak lazán. ( Az izom pedig amúgy sem zsírból lesz ;) )

Sok sikert!!!

2012. aug. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy izmosodjon ahhoz is enni kell, mert az izom tápanyagok nélkül nem épül, úgy hogy ennyiből igaza van a kérdezőnek, hogy ha nem tud enni és elkezd sportolni lehet még jobban lefogy. Persze az is lehet, hogy a sporttól megjön az étvágya, ki kell próbálni de csak szépen a fokozatosság elvét megtartva.

Cigit LETENNI! A sport a gép elől is kifog szedni és fáradt is leszel, nem fogsz tudni sokáig fennmaradni. A rendesen evés látod, hogy kevés szép fokozatosan növeld az étel mennyiséget. (Szénhidrátot rizzsel, az olcsó.) Kezd például azzal, hogy a megszokott kajád mellé megeszel minden nap kezdésnek 100g rizst (~76g ch), nyersen mérve. Ezt később ha megtudod enni lehet tovább növelni.

Napi 310g szénhidrátot megeszel, akkor hízni fogsz. (Ez kb 400g rizs naponta, de ne próbáld meg egyből ennyivel mert úgyse fog menni, szép fokozatosan lehet növelni.) Emellett egyél fehérjét is (sovány húsok). Kezdésnek elég napi 200g csirkemell, ezt aztán fokozatosan emelheted 400g-ra.

Ha egy nap megeszel 400g csirkemellet és 400g rizst, akkor hízni fogsz ezt garantálom!

2012. aug. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Először is, ügyelj a napi szénhidrátmennyiségedre. Jól írja az első, meg kéne enned minimum 300g, de inkább 350g szénhidrátot naponta. (6-7g/testsúlykg naponta)Normális szénhidrátforrások: zab, rizs, teljeskiőrlésű kenyérfélék, tészták, ilyesmik. Ügyelj a fehérjebeviteledre, ezt beviheted sovány húsból (bár neked jöhet zsíros is akár) túróból, szójából, tojásból, sajtokból. A tejet hagyd meg a tehénkének. Neked legyen minimum napi 100g fehérje, ez nem sok, le fog menni, és bőven elég. Ez egyébként kb 400g csirkemellel meg is van, de bőven jó ha megeszel 2csomag túrót meg pár tojást ha csóróság van... az is kb 100g fehérje. Napi 5 étkezésed legyen minimum, közvetlen lefekvés előtt is fél órával. A reggelit ne hagyd ki!


Otthon saját súlyos gyakorlatokat végezhetsz, fekvőtámasz, húzódzkodás, tolódzkodás, guggolás valami nehézzel a kezedben, egylábas guggolás ha megy, hasprés, lábemelés, alkartámasz, futás, lépcsőzés... de őszintén szólva sokkal de sokkal jobb, ha lemész a konditerembe, ha van rá pénzed és időd. Kiröhögni meglepő módon senki nem fog, sőt, mikor én kezdtem egy netről szedett edzéstervvel, kiszúrta valaki hogy kezdő vagyok, és kérés nélkül idejött segíteni :) Egyébként a legelején maga a kaja is megteszi. Tudom hogy nem akarsz túl izmos lenni, de ne félj, nem leszel. Ahoz több év kell.


Ja, örülök hogy dohányzol :D Itt fog eldőlni, hogy tényleg meg akarsz-e változni, vagy igazából nem érdekel/nincs elég akaraterőd. Ha tényleg változni akarsz, le fogod tenni, mert te egy tökös srác vagy, és cigivel nem megy!

2012. aug. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2012. aug. 21. 17:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként te nem vagy sovány. Ő a sovány:

http://www.youtube.com/watch?v=I61yDHzneF4

2012. aug. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

sok hús, hal, rizs, krumpli, zab, tészták

zöldségek, gyümölcsök, hüvelyesek, kukorica, tojás, túró, sajtok, tej, joghurtok, olajos magvak, rozskenyerek, méz

ezekből sokat egyél

2012. aug. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!