Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fogyas, hogyan? (Tobbi lent)

Fogyas, hogyan? (Tobbi lent)

Figyelt kérdés
Nos, az lenne a kerdesem, hogyan fogyhatnak egyszeruen, es kb-mennyit kellene fogyjak? Az a helyzet, hogy 170 cm vagyok, 80kg! Ezt nagyon soknak tartom :(. 13 eves fiu vagyok, majdnem minden nap focizom minimum 30 percet suliban. Neki szeretnek kezdeni futni, eddig rendben, de mi a helyzet a kajalassal? Ti mit ajanlotok? Mi hizlal "leg"kevesbe? Minimum 15 kg-t szeretnek ledobni!

2012. szept. 21. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:

13 évesen drasztikus diétát még nem szabad elkezdened, most van a szervezetednek legnagyobb szüksége tápanyagokra. Futni mindenképpen kezdj el, ne egyél semmilyen édességet, és a tömény szénhidrátok mennyiségét is csökkentsd. Tésztát, fehér kenyeret ne fogyassz, inkább laktatóbb teljes kiőrlésű dolgokat. A húsok mellé zöldségköretet egyél inkább, zöldségből amúgy annyit eszel amennyit akarsz. Ha kívánod az édeset, gyümölcsöket egyél, ne cukrozott édességeket, és a cukros üdítőket se igyál soha. Vacsorára már lehetőleg ne egyél szénhidrátot (kenyeret, krumplit, rizset), azokat inkább a nap első felében fogyaszd, akkor se sokat.

És ne akarj egyszerre sokat fogyni, csak fokozatosan, a te korodban pikk-pakk leadni 15 kilót, nem éppen egészséges.

2012. szept. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Életmódváltást javaslok. Update, kerüld a finomított szénhidrátokat !
2012. szept. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és naponta 5-ször egyél keveset, mert ha sokszor eszel keveset az gyorsítja az anyagcserédet, ezáltal segíti a fogyást.
2012. szept. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon-Nagyon koszonom a valaszokat! Ugye 170 centisen, feloltozve annyira nem latszik rajtam, hogy kover lennek, de nekem egyaltalan nem tetszik :) Megegyszer koszonom a valaszokat.
2012. szept. 21. 18:46
 5/6 A kérdező kommentje:
Meg valami, hogyan egyek 5x egy nap? Mert ugye reggel mikor felebredek reggeli, aztan suli, ott tizorai, (szendvicset szoktam, sajt, sovany szalami, feher kenyer) hazajovok ujra eszem s ha jol tudom az jo ha 6 utan mar nem eszunk. Amugy elkezdtem a futast, gond nelkul lefutottam az 500 metert, idovel fokozni fogom a tavolsagot, ja es a tesi tanarom azt allitja, hogy nagyon izmos alkatom van, csak ugye ez a franya elhizas.
2012. szept. 21. 18:53
 6/6 anonim ***** válasza:

A futásról annyit, hogy ne a távolságra figyelj, hanem az időre. A zsírégetés kb. 30 perc mozgás után indul be, én 45 perc futást javaslok, a saját tempódban, nem kell megszakadni az elején.

Az, hogy 18 óra után nem ehetsz, ez inkább csak egy legenda, minden attól függ mikor fekszel le. Közvetlenül lefekvés előtt azért ne egyél. De a lényeges az, hogy az utolsó étkezés során ne fogyassz szénhidrátot! Sovány túró vagy sovány húst zöldséggel, ezt egyed. Ha szénhidrátot eszel, mivel energiát már csak alig fogsz felhasználni alvás közben, az zsír formájában lerakódik.

Amúgy, ha 22 órakor fekszel, és 18 óra után nem eszel, 8óra alvással számolva, a szervezeted 12 órán át nem jutna tápanyaghoz. Ettől lassulna az anyagcseréd, a szervezet többet tartalékolna zsír formájában.

Szóval nyugodtan egyél 18 óra után, csak arra figyelj, hogy ne épp közvetlenül lefekvés előtt (rosszabbul aludnál tőle) és ne szénhidrátot.

2012. szept. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!