Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet, hogy a barátom anorexiás?

Lehet, hogy a barátom anorexiás?

Figyelt kérdés
192 cm,de alig nyom 65 kg-ot. :( Igazából sokat sportol,kosarazik,de alig eszik,előfordult,hogy 2 napig SEMMIT nem evett,az arca fehér,mint a fal,nincs semmi életkedve,folyamatosan csak a cigit szívja,de orvoshoz nem akar menni,szerinte semmi baja. Én viszont nagyon aggódom,mit csináljak vele,szerintetek mi baja lehet? Előre is köszönöm. (amúgy 20 éves)
2012. dec. 2. 12:51
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Jól értem, hogy fiú? Nagyon kevés. Amit nem értek, hogy a kosaras fiúk inkább arra törekednek, hogy felszedjenek jó pár kilót (izmot), mert hiába magas, úgy teszik ki a palánk alól, ahogy akarják. Ha valaki semmit nem eszik napokig, az mindenképpen komoly probléma.
2012. dec. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tudatosan utasítja el az ételt, vagy csak simán ennyit eszik? Egy kivizsgálás nem ártana.
2012. dec. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ezek nem feltétlenül az anorexia jelei, de nagyon gyanús a dolog. viszont ha elmúlt 18, akkor se te, se a szülei nem tudjátok elrángatni orvoshoz, ha ő nem egyezik bele. majd ha egyszer kórházba kerül miatta, akkor úgyis el fogják küldeni terápiára.

sajnálom, hogy nem tudok jobbat mondani, de az anorexia olyan horderejű valami, ami a gondolkodást alapjaiban változtatja meg, és hiába tudja magáról (ha tudja), hogy beteg, annyira fél a hízástól, hogy nem mer szólni. vagy annyira szégyelli a dolgot, esetleg úgy van vele, hogy nem is érdemli meg a segítséget. és amíg ő nem ismeri fel, hogy nagy baj van, addig ti nem tudtok mit csinálni. :( azért nem árt puhatolózni, ha kettesben vagytok, nyugodt körülmények között, csak úgy finoman... hogy mostanában olyan sápadt, szomorú, és te aggódsz érte, és ha bármiben segíteni kell, te ott vagy neki. azt, hogy anorexiás, nem hinném hogy bevallja (már ha az), de esetleg azt igen, hogy mostanában rosszabbul érzi magát, és ebből aztán ki lehet kerekíteni egy mélyebb beszélgetést.

jobbulást a barátodnak, neked meg kitartást!

2012. dec. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen,fiú. Igazából nem lehet piszkafának mondani,szóval ránézésre egészséges,csak aki ismeri,az tudja,hogy milyen. Igazából az,hogy tudatosan utasítja el az ételt,sosem volt egy nagy zabáló,de az utóbbi 2 hónapban azt sem eszi meg,amit eddig mindig szívesen evett.
2012. dec. 2. 13:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem szerelmes beléd, csak nem meri megmondani

Valami lelki oka is lehet vagy betegség hogy nem kíván enni

20/F

2012. dec. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 186cm vagyok 58kg 23évesen és köszönöm szépen jól elvagyok :) Egy nap eszek 6-7x annyit mint egy disznó nem hízok... Jártam millió kivizsgáláson hízni akartam azt hittem beteg vagyok kivizsgáltak, az ég világon semmi bajom.. ilyennek születtem :) viszont a dohányzás nagyban hátráltatja a férfiaknál 26éves korig tartó fejlődést..ja meg az étvágyat is elveszi.. amugy meg eléggé depressziógyanus amit leírtál szal.. beszélgess vele egy kicsit........
2012. dec. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
20/F - nem jó barátom,a pasim.
2012. dec. 2. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!