Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tehetnék a pattanások...

Smiley18 kérdése:

Mit tehetnék a pattanások elkerüléséért/megelőzéséért?

Figyelt kérdés

Sajnos abban az időszakban vagyok amikor sok pattanása van az embernek. Tudnátok olyan krémet vagy talán vitamin félét amivel meg lehet előzni a pattanások kialakulását?

Mit egyek? Mit igyak, hogy kevesebb legyen?

Amúgy nem alapozom magam ezért sokkal feltűnőbb és azt hallottam, hogy az alapozótól még több pattanásom lehet. Kérlek segítsetek! Nagyon fontos!



2012. dec. 11. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. dec. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
pattanás kialakulhat sok olajbevitel miatt (pl. sok dió, vagy sült krumpli). ha ezeket csökkented, kevesebb lehet a pattid. sokan esküsznek a krémekre. sajnos ki kell tapasztalni, hogy milyen krém használ, melyik ront a helyzeten, esetleg egyik sem.
2012. dec. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Rendszeres arctisztítással tehetsz a legtöbbet érte, és az olajos, zsíros ételek hanyagolásával. Persze egy-két pattanásod így is lesz valószínűleg, de az nem olyan vészes. Az alapozó kerülése valóban jó ötlet, bár állítólag vannak olyanok, amik kimondottan segítenek megelőzni a pattanást, de még nem próbáltam olyat, ami tényleg jobb, mint az alapozó teljes hiánya.
2012. dec. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani, hogy a csoki és édességfogyasztást kell kerülni...

Na most én világ életemben faltam az édességet... És tinikorban, amikor mások tele voltak pattanással, nekem nagy ritkán volt egy-egy. Úgy tömegével soha.

Viszont később, 20 éves korom után folyton volt az arcomon 2-3, néha több, szóval időnként akár 10 is, máskor meg semmi. Ezek így rendszeresen váltakoztak, tehát 2-3 az átlag.. És igen, mikor sok volt a csoki, akkor jött a pattanás is.

Most már 35 vagyok, de még mindig van rajtam 2-3 db, és még sosem volt egymás után pár olyan hónap, hogy egy se lett volna...

Sajna. :-(

Az ilyen arctisztítók akkor sem használtak, ha rendszeresen használtam! Sőt mintha akkor mindig több lett volna. Pedig márkás cuccok voltak. Úgyhogy nem tudom mit ajánljak.

Talán az élesztő, aminek kicsit jobb a hatása!

Festeni nem festem magam, úgyhogy passz, de az biztos, hogy nem tesz jót, mert belemegy a pórusokba vagy mi...

2012. dec. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jól teszed,hogy nem használsz alapozót,mert az még jobban eltömíti a pórusaidat,amitől még több pattanásod lehet.


Sima vízzel mosd többször egy nap az arcod, hogy kitakarítsd , semmilyen zsíros (Testápoló féle) krémet ne kenj rá! Mert még zsírosabb lesz a bőröd.


B vitamin, cink, elvileg jó a bőrnek, dm ben vagy akármilyen drogériában tudsz venni ilyen kapszulákat.


A sok csokit , cukros dolgokat kerüld el, mert azok is nagyon 'visszaüthetnek' a bőrödön.


Mindig tiszta kézzel nyomd ki őket, és csak akkor amikor fehér a közepe, bár ezt biztos tudod...


A legfontosabb,ami anno nekem bevállt, az az hogy mindig jó alaposan (nem csak fürdésnél) megmostam, meg tonicot is használtam, ami szépen leszárította, vagy lehet kapni szintén drogériákban ilyen kis "korrektorokat", amik úgy néznek ki , mint a rúzsok, ha kijön egy "mérges" (vörös,duzzadt,de még nincs közepe) pattanásod, kend be ezzel jó vastagon csak ott, és másnapra leszárítja ;)


Hajrá hajrá és ne görcsölj ezen!!

2012. dec. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó tanácsokat!
2012. dec. 11. 16:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!