Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A éves kislányom testsúlya...

A éves kislányom testsúlya 44,2 kg (! ). Júniusban 37,6 kg volt, már az is soknak számított. Mitől lehet az, hogy állandó az éhségérzete?

Figyelt kérdés
Én - az apja - ugyanazt eszem mint ő, mégis jóval hamarabb éhes lesz és keresgél a hűtőben...

2012. dec. 11. 20:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kifogás, kifogás, kifogás...


Nekem is van gyerekem, tudom, hogy nem csak otthon "kap enni", de ha otthon jó példát lát, egészséges ételeket tesztek elé, nincs nasi a szekrényben sem, akkor sokkal kevesebb eséllyel "csábul el" máshol.


A vendégség, vakáció nem mindennapos.

A nagyszülőkkel pedig le lehet meccselni. Ha csak nem dagadt az egész rokonság, akkor látniuk kell, hogy valami nem stimmel a gyerekkel.


Az iskola pedig...

CSAK és KIZÁRÓLAG az iskolai koszttól még senki sem hízott el. Ha így lenne, minden iskolás kölök gurulna.

Ha rendben van a reggeli és a vacsora, akkor az iskolában kapott étel nem okozhat gondot.

Gondolom "sütivásár" is csak évi egyszer, kétszer van. Zsebpénz pedig (amit a büfében elkölthet), nem kell egy ilyen gyereknek.


Ez pedig:

"bár azt nem tudom hogy mennyire intenzíven edz"


Ha nem csak az iskolára bíznád a dolgot, hanem TE is elmennél vele sportolni, ahogy kell, akkor tudnád, hogy mennyit ad bele.


Nem is tudom, miért nem jutott ez még az eszedbe?


Példát kell mutatni! Csak így megy!

Ha te rendszeresen mozogsz, akkor a gyerek is könnyebben elindul.


Ugyanez az étkezéssel:

NEKED is azt kell enni, amit neki is adsz! Az nem megy, hogy apa nassol: chipsezik, sütizik, csokizik, de a gyereknek ez mind tabu.

2012. dec. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Minden szavaddal egyetértek, és nem is vitatkozom.


Azt elfelejtettem írni hogy van egy 3 éves kisfiam, aki nagyjából ugyanazokat eszi itthon, sőt kb. ugyanazt kapja (ugyanabban a böcsiben) mint a lányom amikor oda járt, a súlya mégis normális, 15 kg körüli, míg a lányom kb. 23 volt.

Én egyébként rendszeresen edzek (79 kg/178 cm, nem szoktam dicsekedni sosem, de elég jó alakúnak tartom magam ha lehet ilyet mondani, nincs pocakom stb.).

A lányomat én viszem edzésre (kivéve amikor iskolai foglalkozás van mert oda szülőknek tilos a bemenet).

Lelkes szegénykém, de nehezebben mozog mint a többiek.


Az étel oldaláról kellene megfogni a dolgot, mert csak attól lehet hízni. De valahogy rajta mindig jobban meglátszik minden egyes falat, azért gyanakszom hogy talán valamit nem tud a szervezete lebontani vagy ilyesmi. Remélem mihamarabb kiderül, és nem diétás könyvet tol elém az orvos.

2012. dec. 15. 10:46
 13/16 anonim válasza:
En 1.51cm es 45kgvagyok 18 eves korom ota; most 27eves vagyok de azota semmit sem valtozott a sulyom.Ha az egesz csalad azokat a kajakat eszi,akkor szerintem pajzsmirigy pproblemai vannak.Vidd el orvoshoz biztos,hogy valamivel rendezodik a problema.
2013. febr. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Elozo vagyok annyit meg hozzatennek,hogy tini koromban en is eleg duci voltam,majd magatol lementem 45-re azota ugy maradtam.Sose fogyoztam.Alanyodnal is lehet,hogy lennebb menek a kilok felnott korban.
2013. febr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Szia. latom eleg regi a kerdes, nem tudom, h megoldodott-e a problema azota, de ne torodj a sok tudatlan, okoskodo valaszaval. ha meg nem voltatok orvosnal, akkor tenyleg menjetek el, mert a tulzott gyomorsavtermelodes okozhat allando ehsegerzetet. van meg egy betegseg, ennek is erdemes utananezni: polycisztas petefeszek.
2013. okt. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Eltelt jópár év, gondoltam beszámolok mi a helyzet.

A testsúlya 12 éves koráig folyamatosan csak nőtt, a csúcs 83 kg volt. Rémisztő volt hogy ha sikerült egy kilót leadni egy hónap alatt, egy vendégség-hétvége alatt kettő ment fel. Aztán jött egy fordulópont, és szépen lassan elindultak lefelé a kilók! Egy dolgot csinált akkor máshogy, ivott minden reggel egy csésze kávét. Nem tudom hogy az is beindíthatott e valamit, vagy véletlen egybeesés.

Aztán ahogy kezdett csökkenni a súlya, egyre inkább oda kezdett figyelni arra hogy mit eszik, és még látványosabban mentek le a kilók.

Most kilencedikes, 66 kg-ra csökkent a súlya (162 cm).

2019. dec. 23. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!