Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hozzászoktam a Centrum multivi...

Hozzászoktam a Centrum multivitaminhoz. Ez baj? Mit jelent ez?

Figyelt kérdés

Már régóta, kb a millenium óta kezdtem szedni Centrum multivitamint, azt az A-tól Z-ig felnőttekneket. 30 éves vagyok és előbb kúraszerűen, majd pedig feleket szedtem mindennap. Most már napi egyet szedek folyamatosan mindennap, szünet nélkül.


Próbáltam leszokni róla, de nem megy :(. Elgyengülök fizikailag, már a második nap jelentősen érzem, hogy gyenge, erőtlen vagyok. Mitől lehet ez ? Mit jelent ? Lehet így élnem ? Régen hogyan voltak meg viltaminok nélkül ? Ennyire kell a vitamin és ásványi anyag a testnek ?


2013. jan. 6. 20:24
1 2
 1/14 Julie S ***** válasza:

A mai tömeggyártott élelmiszerek előtti időkben a zöldségek és gyümölcsök jobb minőségű földet, illetve sokkal több napfényt is láttak. Az állatok meg, amiknek a húsát megesszük, szintén jobb táplálékot kaptak és több napfényt láttak, természetesebb körülmények között éltek mielőtt levágták őket.

Manapság már ilyenekhez ritkán jutunk hozzá. Nem véletlenül van/lenne szüksége a többségnek vitaminpótlásra. És ha nem egy ilyen általános multivitamint szednél, hanem a saját igényeidhez igazítanád a szedett vitaminokat, akkor még jobb formába kerülhetnél.

2013. jan. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mert ha beviszem azt amire szükségem van, nagyon túlsúlyos leszek :S Tekintve hogy az élelmiszerek, csekély vitamin és minerália tartalmúak
2013. jan. 6. 22:07
 3/14 Julie S ***** válasza:

???

Én azt ajánlottam, hogy egy előregyártott multivitamin helyett válogasd össze magadnak a vitaminokat. Nem azt, hogy étel formájában edd meg őket. Nem tudnál egy nap annyi zöldséget és gyümölcsöt enni, főleg így télen nem, hogy ne legyen továbbra is vitaminhiányod.

2013. jan. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Azaz minden vitamint és mineráliát ami a Centrumban benne van, vegyek meg egyenként az üzletben ? 30 db tablettát szedjek be egy helyett ? Ennek mi értelme lenne ?


A Centrumnak pont az az értelme, hogy minden megvan benne egyben :)

2013. jan. 6. 22:54
 5/14 Julie S ***** válasza:
Pont az lenne a lényege, hogy nincs mindenből annyira szükséged, mint ami a Centrumban van, és van amiből meg többre lenne szükséged. Meg olyanokat is szedsz vele, valószínűleg, amire csak időnként, esetleg soha nem lenne pluszban szükséged. Persze igaz, hogy egy tablettát bevenni egyszerűbb és kényelmesebb... De megnézted-e már valaha az összetételét és utánanéztél-e, hogy miből mennyire lenne szükséged? Na, de mindegy is. A te dolgod, hogy mit csinálsz.
2013. jan. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Értelek.... Akkor kezdjek neki 30 db táplálékkiegészítőt megvenni, majd az adagokkal derítsem ki, hogy melyikből mennyire van szükségem egyenként :S Majd kb egy évnyi munkával kijön valami, adigra kezdhetem előről, mert Én is változok annyi idő alatt ! Ha valamiből meg kevesebb kell mint egy darab akkor daraboljam fel a tablettát amivel sérül a hatóanyag.


Ez lehet hogy neked bevált, de nem volt hasznos hozzászólás :S

2013. jan. 6. 23:11
 7/14 Julie S ***** válasza:
47%

Kérdező, te nagyon értetlen vagy. Egyrészt figyelmetlenül olvasol (vagy szövegértési problémáid vannak). Másrészt minek találták ki például az internetes forrásokat? Utána kell nézni! Bárhol, ahol jólesik és megbízható az információ. Persze nem árt kitapasztalni ezt-azt magadnak is, de nem csak úgy találomra minden előzetes információ nélkül. Ugye nem gondolod, hogy a Centrum gyártója, pontosan tudja, hogy neked miből mennyi kell?! Ha ezt gondolnád, akkor naiv vagy.

Azt hittem, harmincévesen vagy annyira önálló, hogy nem kell mindent az utolsó betűig elmagyarázni neked...

2013. jan. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Julie S ***** válasza:

Kérdező, ne tulajdoníts nekem olyat, amit nem mondtam! Már egyszer úgyis feltettél egy majdnem ugyanilyen kérdést régebben. És ott kaptál mindenféle választ.


Részemről a vita lezárva, felesleges bármi továbbit is írnom, mert szándékosan elferdíted.

2013. jan. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Felesleges tovább bohóckodnod, mert nincsen értelme. Nem fog senki 30 különféle vitamintablettát összevásárólni 30x pénzért és kísérletezni magán, amikor egyben megvan minden. Most kérdeztem meg előszőr.
2013. jan. 7. 00:38
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem kell kísérletezgetni, van ennek egy olyan formája, hogy kiszámolod testsúly-életkor alapján.
2013. jan. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!