Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Candidás a 19 hónapos lányom!...

Zsámboki Orsolya kérdése:

Candidás a 19 hónapos lányom! Tudtok az étrendjének kialakításában segíteni?

Figyelt kérdés
A lányom a candida mellett tejallergiás is (laktózérzékeny és tejfehérje allergiás)ezért olyan recepteket várnék, amely tejmentesen elkészíthető!

2013. febr. 1. 15:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
bocs,ohgy kérdezek.. ki állapította meg?
2013. febr. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szia!Elvittem a kislányomat biorezonanciás vizsgálatra és kezelésre! Azonnal kimutatták a candidát! De én is sejtettem már a tünetekből!A tejallergiát még tavaly állapította meg a gasztroenterológus, de itt is kimutatták még egy pár másik allergiával együtt, mint pl. szőlőre, mogyoró ízesítésre, parlagfűre, és még pár gazra!
2013. febr. 2. 08:24
 3/16 anonim ***** válasza:

Lányom 3 éves és tejfehérje allergiás. Itt van néhány oldal, ill. egy recepteskönyv, ahol csemegézhetsz.


[link]


[link]


[link]


Sok sikert és kitartás!

2013. febr. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

OFF. Milyen tünetei voltak a Candidának?


Utolsó voltam

2013. febr. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A lányom júliustól decemberig minden hónapban lebetegedett és így antibiotikumot kapott. Ez okozta a candida elszaporodását! Tünetei: visszatérő felső-légúti megbetegedés, fülviszketés, hirtelen kedélyállapot-változás, alvászavar, lassú súlygyarapodás, pre- és probiotikum szedése nélkül napi 5-6 laza, nyákos széklet és végül kb. 2 hete jelentkezett a bőrkiütés, mely a meleg-kiütésre hasonlít a leginkább szerintem. A Candidának meglehetősen színes tünet-együttese van, és ezáltal nehezen ismerik fel.
2013. febr. 2. 14:39
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, Szőke Krisztina receptes könyve már megvan nekünk, csak az a baj, hogy most jött a candida, és ennek a diétája nagyon szigorú. A lányt cukormentesen kell étkeztetni, ráadásul a gyümölcscukrot sem lehet adni, így a gyümölcsöket sem. Élesztő sem kerülhet a szervezetébe, és glutén sem.
2013. febr. 2. 14:44
 7/16 anonim ***** válasza:

itt találsz candida diétát:

www.rozsadiet.qwqw.hu

2013. febr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hú, ez kemény. Erôt kívánok hozzá. Az én lányomnak tejfehérje allergiája van és sok a hasonló tünet a Candidával, mint pl. gyakori felsôlégúti megbetegedés, kiütések, laza széklet. Nálunk havonta volt valami náthaféle, vagy éppen középfülgyulladás, arcon, kézen csúnya ekcéma, agyagos-laza állagú széklet naponta 3-4x. Amióta tejmentes étrenden van a széklete rendbe jött, már nem betegszik meg havonta és szebb az ekcémája, bár nem múlt el teljesen. Én is gyanakodtam a Candidára, de doktor nénink kategórikusan kijelentette, hogy felejtsem el, ezek a tünetek nem arra utalnak. Biorezonancia vizsgálatot hol csináltattatok?

A "linkelôs" válaszoló

2013. febr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nálunk torok- és mandulagyulladás volt havonta, majd csatlakozott hozzá a fülgyulladás. Az ekcéma az alkarokon és a jobb combján volt!A széklet is olyan mint nálatok. Mi a Progastro kidet szedjük és attól állt be normálisra a széklete. Azt mondták fejletelen még a bélrendszere azért ilyen a széklete, és azért van felszívódási zavara. Kb. 2 hete jöttek a másfajta kiütések a bal oldalán. Előbb a könyéknél és a térdénél, majd terjedt felfele a hónaljhoz és a combjára, lábszárára. Utána következett az oldala. Én már nem is vittem el a gyerekorvoshoz, hanem egyből a biorezonanciára. A tejmentes diéta alatt nálunk az ekcéma szinte nem is látszott, csak ha véletlenül hiba csúszott a diétába, akkor jelentek meg ismét erőteljesen.Én Kiskunhalasra vittem el a lányt dr. Füzesi Edithez! De rendel Bp.-en is. Mivel mi csongrádiak vagyunk, így Halas közelebb van hozzánk.
2013. febr. 2. 18:32
 10/16 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy ezen a linken olvashatsz a biorezonanciáról, az allergiák kezeléséről, ha érdekel.

[link]


Azt mondták 4-5 kezelés a candida, 7 kezelés a tejallergia. Ha minden igaz késő tavaszra vagy nyárra a lány már tejterméket is fogyaszthat majd. :)


Nekünk ismerősök ajánlották, ahol a 3 éves kisfiú is tejallergiás volt, illetve még néhány tartósítószerre. Kigyógyult belőle. :)

2013. febr. 2. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!