Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Véres széklet mennyire rossz...

Véres széklet mennyire rossz jel? Van ok aggódni?

Figyelt kérdés

Szóval, alapvetően jól érzem magam, semmi bajom nincs, egészségesen táplálkozom, rendszeresen sportolok, mégis ma reggel reggeli után elmentem wc-re, és azt vettem észre, hogy véres az egész. és nem is csak 1-2kis pontban, a széklet vége élénk piros volt, és ahogy töröltem ki, az is piros volt. de még mindig nem fájt semmi, csak most nem tudom, hogy ez mitől lehet, van-e okom félni vagy egyből orvoshoz menni? vagy várjak, hogy lesz-e máskor is ilyen? mivan ha nem lesz ilyen a következő napokban, elmegyek orvoshoz, és nem vesznek komolyan, mivel nem rendszeres? mit lehet ilyenkor tenni?, illetve mire utalhat?

F/20.


2013. márc. 2. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy céklát ettél? Attól frászt lehet kapni :-D Ha nem, akkor szerintem menj el dokihoz, mert ha csak egyszer is előfordul ilyen, az sem normális. Sosem szabad véresnek lennie a székletnek. Az orvos is tudja, hogy ezt komolyan kell venni. Ha mást nem, legalább egy székletvizsgálatot el fog rendelni vagy kérd meg, hogy legalább arra adjon egy beutalót, mert azzal nem veszthetsz semmit.
2013. márc. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el orvoshoz amint tudsz, de szerintem aranyered lehet.
2013. márc. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

cékla nem volt sajnos..

de az aranyér meg fáj, nem? vagy lehet, hogy majd csak később fog fájni, de már van?

2013. márc. 2. 09:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Élénk piros véres székletet okoz az aranyér,berepedés,de sajnos daganat is.Azt látatlanban nem lehet megmondani,h nálad melyik. Menj el a sebésztre!
2013. márc. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha élénkpiros a vér, szerintem is aranyér lesz. Próbálkozhatsz különböző kúpokkal, krémekkel (a Reparon elég hatásos pl.) De ha gyakran előfordul, inkább menj orvoshoz.
2013. márc. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az aranyér nem feltétlenül fáj! És nem is mindig külső, hanem belső elhelyezkedésű. Ha szokott lüktetni, égni, viszketni, vagy érzel egy kis csomót a végbélnyílásod környékén (ugyebár belül is), akkor az aranyér, és jó lenne rostdúsabban táplálkoznod, több folyadékot innod, nem leülni hideg kövezetre, és ha sokat ülsz, érdemes gyakran felállnod, és megmozgatnod magadat.
2013. márc. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el legalább a háziorvosodhoz. A vér mindig kóros a székletben még ha csak egyszer is volt. Ahogy az előttem írók is válaszolták lehet egy egyszerű aranyeres vérzés, de a bél jó és rossz indulatú daganatai is okozhatják, amennyiben kifekélyesedett a felszínük. Illetve a bélnyálkahártya polipja is tud ilyet okozni vagy az úgynevezett fekélyes vastagbél gyulladás is. De biztosat csak orvos tud mondani vizsgálat után.
2013. márc. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Azért is érdemes megmutatni orvosnak( a daganat kizárása mellett),mert ha fissura okozza, annak kifejezetten nem jó az aranyeres kezelés.
2013. márc. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!