Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez jó súlytartó étrendnek?

Ez jó súlytartó étrendnek?

Figyelt kérdés

175/52 lehetek kb.


Reggeli: gyumolcs salata vagy zabpehely vagy joghurt gyumivel vagy rozskenyer macisajttal es sonkaval


Tizorai: alma es repa esetleg joghurt


Ebed: parolt zoldseg es natur husi/hal, neha barna rizs


Uzsi: valami edesseg (egy sor etcsoki/muzliszelet/tal puding) vagy egy db zoldseg/gyumolcs


Vacsi: muzli vagy parolt zoldseg vagy natur joghurt esetleg ket alma turoval


Elore is koszonom :)


2013. márc. 11. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Ugye nem fogyni akarsz??? Nyugtass meg!!

Én 175/64 vagyok de ez is irtó sovány!!

Amugy sztem jó súlytartó étrendnek, én sem eszem többet és nem fogyok... Bár a mozgástól is sok függ. Én a helyedbe meg megraknám sütivel csokinyuszival ami jön :)

2013. márc. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gabonás, müzlis, rizses, tejtermékes ételekre sajnos nemigen írhatjuk, hogy rendben vannak.


Ez simán a legkárosabb hízókúrás étkezés is lehetne (!) az egész csak a megevett mennyiségeken múlik, illetve hogy éppen milyen az emésztésed, anyagcseréd. Ha fiatal vagy, egy darabig nem fog sok problémát okozni, de idővel elhízással együtt ízületi problémák, allergiák, egyéb autoimmun betegségek, cukorbetegség (stb.) jelenhetnek meg, csak a zabpelyhes joghurtos rozskenyeres étkezési szokásaid miatt.


Ezek nem igazán alkalmasak emberi fogyasztásra.

2013. márc. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Legkárosabb? Ne hülyéskedj már! Ez a legegészségesebb menü amit ehet!!! Egész életembe nem ettem ilyen egészségesen..

Ez a menü a közvélekedés szerint teljesen rendben van.


Tudjátok én ma mit ettem, ittam? Csoda, hogy még élek!! Kapaszkodjatok meg. Energiaital, MC Menü, somlói galuska(bolti, tele mindennel), lapkasajt vaj kifli kakaós csiga, Nescafé, kocsonya :D

Csak szeretnék ilyen egészségesen étkezni ahogy a kérdező!!

2013. márc. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Táplálkozás Harcműves sztem ha rád hallgatnunk éhen veszünk. Rengeteget olvastam arról szerinted mit NEM szabad enni(gyakorlatilag bármit irtunk minden rossz volt) de arról még egy sort se, hogy akkor mégis mit szabad. Megeszem a kalapom ha a zabpehely joghurttal, gyümisali natúr hús salátával nem egészséges!!! Ha már a reform menü is tévút (amit nem hiszek mert nem hiába vált be sokaknak) akkor mi a fenét együnk???
2013. márc. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én még idáig (a szerinted rossz étkezésig) se jutottam el basszus :DDDD
2013. márc. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A Mekmenüs energiaitalos étkezés élettani hatásait tekintve pedig nem rosszabb, mit amit Kedves Kérdező evett.


Bár számos táplálkozási ajánlást közvetítettem már, és itt is vállalkozhatnék egy konstruktív eszmecserére erről, KIZÁRÓLAG nevelő jelleggel (még ha ez sokaknak nem is fog tetszeni) most nem teszem meg. Mivel a táplálkozás az a téma, amit lehetne olyan komolyan venni, hogy néhány órát, napot a tanulmányozására szán az ember, és nem kész, megrágott információkat kérünk másoktól. A kész információknak egyébként is utána kell olvasni, hogy megbizonyosodjunk a helyénvalóságukról, tehát valójában mit érnék el vele, miért lenne bárkinek is jó, ha itt részletezném a gyulladáscsökkentő, természetes/megfelelő/ideális táplálkozás legfőbb alapjait?


Egészségügyi, mindenki számára elsődleges fontosságú témáról írogatunk, és eddig nem tűnt fel mindenkinek, hogy az idealizált (a kérdésben szereplő) táplálkozási mód következetesen magával vonzza az elhízást, cukorbetegséget, csontritkulást, ízületi gyulladásokat, hasi panaszokat és emésztési problémákat, allergiákat (stb.) ?


Ha feltűnt, hogy a legismertebb táplálkozási ajánlásokat követők SEM egészségesek, akkor hogy lehet továbbra is bízni az ilyen ajánlásokban?


Ráérek, és valami érthetetlen oknál fogva ha valaki tényleg érdeklődik, hajlok rá hogy újra (és századszorra) megtegyem a modern táplálkozástudomány néhány alapvető ajánlásának, orvosi tapasztalatok ismertetését, de nem helyénvaló hogy ezt én csinálom, vagy hozzám hasonló magánemberek, akiknek ez valójában nem kötelessége, nem szakmája/munkája.

2013. márc. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Egészséges étrend ez! Az hogy súlytartó, természetesen függ az anyagcserédtől, mozgástól, mennyiségektől stb.


(Én a helyedben, lehet hogy egy kicsivel több húst, vagy pl.: tojást fogyasztanék. Elférne ott egy pár kiló még :)

2013. márc. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hány éves vagy, de ez nem egy változatos étrend.
2013. márc. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondolom nem mindennap pont ugyanezt eszi!! Ennyire azért ne legyünk szűk látókörűek :)
2013. márc. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!