Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sok evés ellenére miért nem...

Sok evés ellenére miért nem hízok? 17/F

Figyelt kérdés

Szerintem viszonylag /nagyon/ sokat eszek. Osztálytásaim is mondják, hogy nagyon sok kaját megeszek és ez csak suli időre mondták, mert nemtudják mennyit eszek itthon.

magasságom 162cm, súly 57kg.

Szerintem még egy olyan 5-6 kb plussz elkellne. Igaz pocakom van egy kicsi, de ez olyan úgymond mackós-nak is kevés :D

Hát egy átlagos hétkoznapi kajálásaim:

Reggel 6kor eszek valami konnyűt, általában pirítóst 3-4 szelet vajjal.

Suliba 8-tól délután 3-ig kb : 6-8 nagy kiflit, olyan croissant szerűt, tehát ilyen pék süteményt eszek...legtobbszor még suli büfében is veszek pizzás vagy kakós csigát 2 általában.

Aztán 4után amikor haza érek, 90 százalékban hulla éhesen érek haza és kajálok valami hideget néha /szalámi, szalonna ilyesmik/ vagy főtt ételt 1-2 tányérral. Amúgy 1 átlagos szalámit olya 500-600grammosat kb 2-3 evés alatt elpusztítom .egyedül. és úgy hogy kajálok mást is evéskor, nem csak azt.

Akkor kb 6-7 fele is ennyit eszek, ritka hogy kevesebbet.

Meg 10 fele eszek 3-4 tükortojást általában, ritka hogy 5 lecsúszik. De van hogy 2-3 tükortojást sültkrumplival, vagy bundáskenyeret eszek.

Sokat eszek mostanában zsíros kaját /szalonna, házi jellegű szalámi, és nem azért eszek szalonnát mert mást nincs mit enni, hanem mert jó esik !!!/

Mozgás szempotjából, csak 150-170métert megyek reggel a buszmegállóig, igaz néha kocogok mert késésben vagyok :D Aztán amikor a sulihoz érek, leszállok a buszról pár méter séta a suliig. Suliban minimális mozgás. Itthon punnyadás a gép/tv előtt.

Ugyanaz nap mint nap. Hétvégén alig mozgok.

Miért nem hízok ?????

Apám csontos testalkat, karcsú. Anyám nőiesen telt.


2013. márc. 16. 01:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Avval ne foglalkozz.Nekem épp fordítva van.
2013. márc. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

de kellene egy pár kiló plusszba.

Mert szándékomba áll nyáron elkezdeni edzőterembe járni, és mindenhol azt hallottam, hogy kell egy kis plussz súlytömeg, mert akkor jobban meg fog látszani az izom. És állitólag abból lessz a színtiszta izomtömeg.

2013. márc. 17. 18:04
 3/9 anonim ***** válasza:
menj el orvoshoz
2013. márc. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

a hízás miatt?

mit tud segíteni rajtam ? szerinted

2013. márc. 17. 23:31
 5/9 anonim ***** válasza:
A súlyod teljesen normális, nem kellenek plusz kilók. Ha híznál is, ilyen életmód mellett csak zsír jönne fel. Többet kellene mozogni, sportolni. Az edzőterem jó ötlet. Több zöldséget, gyümölcsöt kellene enned. Ha kondizol majd, akkor sokkal több fehérjét (húst) kell majd enned, a kifliből nem lesz izom. Azért nem hízol, mert 17 éves vagy. Ezzel az életmóddal 30 évesen 80 kiló leszel, és tuti nem szín izom.
2013. márc. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

Inkább örülj neki. Idővel biztosan megy Rád is 1-2 kiló felesleg. Ilyen a testalkatod, ne akarj kibújni a bőrödből! Turbó emésztésed van:)


Nekem is, nő létemre. Én nálad sokkal többet eszek naponta, és nem fittneszkajákat, mégis - gyerekvállalás után - lettem 52 kilós! Ha azt a férjem megenné, amit én, már 100 kiló felett lenne. És egyáltalán nem sportolok...

(Ráadásul 4 kiló 20 dekával születtem)


Üdv' a csapatban!

2013. márc. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó megkérdezhetem a korodat ? :)

És Köszönöm a válaszokat ! :D

2013. márc. 19. 16:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze. 42 éves vagyok.

Kb. 10 éves koromban hirtelen lefogytam ahhoz képest, ahogy előzőleg kinéztem. Kis duci-juci voltam. Vittek fűhöz-fához, hogy biztosan beteg vagyok és fel akartak hízlalni. Hát nem ment, pedig szalonnát szalonnával ettem, megspékelve kenyérhegyekkel.

Véznának tartottak (szerintem nem voltam az, csak nagyon karcsú:)), majd minden irigyem örült, amikor terhes lettem, mondván a gyerekektől elhíznak a nők, rám is ez a sors fog várni. Hát ez sem jött be. 6 kilóval vagyok több, mint szülés előtt, de így sem mentem még 52 kiló fölé, pedig semmit nem teszek érte, és ugyanolyan "zabálós" vagyok, mint előtte. Kis konyhamalac:)


Hidd el, hogy csak örülnöd kéne neki, kérdezz meg egy olyat, aki enne, de nem mer, mert még a levegővétel is meglátszik rajta. Mit meg nem adna egy olyan súlyért, ami Neked van!!!!! Dolgozz rá az izomra sporttal, aztán "dögös" srác kinézeted lesz.


Sok sikert!

2013. márc. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi-
2013. márc. 21. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!