Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit ehet az aki lisztérzékeny?...

Mit ehet az aki lisztérzékeny? bövebben lent

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és január óta nem birok olyan ételt enni ami lisztet tartalmaz. elöször csak rosszul voltam étkezés után egy kis szédülés hányinger és csallánkiütések a hasamon de ezzek a tünetek egyre sulyosabbak lettek és bejött még a hasgörcs is és észre vettem hogy csak akkor jelentkeznek ha liszteset eszek elmentem a házi orvoshoz és ő azt mondta nagy valószinüséggel lisztérzékenység (volt a családba aki az lisztérzékeny volt de nála nem jelentkeztek ilyen sulyos tünetek )az orvos elküldött allaergiavizsgálatra és április végére kaptam időpontot. azt javasolta hogy amig nem tudunk semmi biztosat addig is kerüljem a lisztes ételeket azota rozskenyeret eszek és attól nem vagyok rosszul

2013. ápr. 2. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Az úgy viszont érdekes, mert itt általában gluténérzékenységről van szó, ami ugyanúgy benne van a rozskenyérben is. Más nem változott az étkezésedben?
2013. ápr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
más nem változott csak a rendes kenyér helyet rozskenyeret eszek
2013. ápr. 2. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:

attól nem vagy roszzul?

ha lisztérzékeny vagy akkor gasztroenterológiára kell menned ott vért vesznek és utána biopsziát csinálnak

ha elkezded kerülni a lisztes ételeket akkor nem fog 100 % eredményt adni a vizsgálat

És ha volt más is a családban akkor főleg elkéne menned és nem csak allergia vizsgálatra!!

Én 2 hónapja vagyok lisztérzékeny:))

2013. ápr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az az érdekes, hogy a rozskenyértől meg semmi bajod.
2013. ápr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!