Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A citrom savasít, vagy lúgosít?

A citrom savasít, vagy lúgosít?

Figyelt kérdés
2009. szept. 23. 18:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
30%
köszön9m, hogy voltatok olnya kedvesek, hogy leszavaztatok. Ez legyen a legnagyobb örömöd a zéletben!
2009. szept. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
70%
Frászt lúgos. A citromból normál lebontás során NEM KELETKEZIK SAVMARADÉK! Nagyon fontos, ez nem egyenlő a lúgosítással, mert ugye semleges állpot is van...
2009. szept. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

én ezt találtam: Almaecet és a citrom is savas kémhatású, fogyasztásuk mégis lúgosítja a szervezetet, mert a bennük lévő kémiai elemek segítik a lúgok termelődését ill. a savak lebomlását.

a kérdést azért tettem fel, mert nekem sok a gyomorsavam, de véletlenül elkezdtem citromlevet vízzel inni, és azt vettem észre, hogy sokkal jobban érzem magamat, egyáltalán nem puffadok már úgy, mint azelőtt, és étkezések után sem érzem magamat annyira teltnek.

ezért hajlottam énis afelé, hogy lúgosít

2009. szept. 23. 19:17
 14/20 anonim ***** válasza:
72%
Így igaz, valóban lúgosít. Az almaecet, citrom, lime, ananász. Mind nagyon egészségesek.
2009. szept. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
49%

Tényleg egészségesek amiket az utolsó , hozzászóló írt, de nem a lúgosítás miatt.


Teljesen áltudományos hülyeség ez a savasítás lúgosítás téma.

2009. szept. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
43%
nagyon okos emberek kitalálták ezt a lúgosító-savasító baromságot, és nagyon hülyék meg elhiszik.
2009. szept. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
akkor én biztos nagyon hülye vagyok, mert amióta citromlevet iszom azóta nem puffadok, és nemvagyok tele gyomorsavval....
2009. szept. 24. 14:08
 18/20 anonim ***** válasza:
46%
Igen, lúgosít, és aki szerint hülyeség, az az ő baja. Ahogy látom kérdező, te már tapasztalod is a jótékony hatásait, úgyhogy alapozz a tapasztalataidra, amiben én csak megerősíteni tudlak.
2009. szept. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
58%
Igen,lúgosít, én is pont most olvastam róla. Csak azt nem tudom a citrom,helyettesíthető-e sima citromlével.
2009. szept. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
72%
A citrom lúgosít. Évekig olyan gyomorégéstől szenvedtem hogy bármit felírt az orvos semmi nem hatott. Egyszer egy természetgyógyász javasolta a napi 2 citrom kicsavart levét és azóta kutya bajom. Na akkor ezek szerint én hülye vagyok "idézem az előttem hozzászólót" mivel én elhiszem és tapasztaltam a citrom lúgosító hatását. Na bumm!
2009. dec. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!