Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A citromos víz lúgosít vagy...

A citromos víz lúgosít vagy savasít?

Figyelt kérdés
Mindkettőt hallottam már,de szerintem az utóbbi. Köszi a válaszokat :)
2011. júl. 22. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Savas kémhatású, de maximum a gyomrot savasítja, máshol ki van pufferolva, vagy elhatárolva.
2011. júl. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Savasít, ez egyértelmű :)
2011. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Savas kémhatású, de szerintem te kicsit másra gondolsz.
2011. júl. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Lúgosít.


A savas dolgok a gyomorban lúgosítanak.


Nem tudom, a többi válaszoló hol volt biosz óráról...

2011. júl. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Lúgosít.


Amúgy tudom utálatos válasz: googlen annyi minden van, ezer dolgot találtam citrom és lúgosítás témában is.

2011. júl. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És tanuljuk már meg, hogyha bármilyen külső hatás felborítja a vér PH értékét, akkor az illető haldoklik, de legalábbis nagyon súlyos beteg :)
2011. júl. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A többi válaszoló akkor tanult, és most kéri is, hogy írd csak föl azt az egyenletet, ami alapján lúgosít! Mert ilyet kémia könyvben még nem sűrűn írtak...
2011. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tessék drága, az első találat a google-ban...


[link]

2011. júl. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2011. júl. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Link ide vagy oda, a válasz: egyiket sem.

Az emberi test ph értéke állandó. Súlyos betegségek (pl. rák) HATÁSÁRA savas ph értéket lehet mérni, de teszel bármit, nem lesz lúgos tőle, és lúgosítással meg sem lehet gyógyulni. NEM attól lesz a betegség, hogy elsavasodtál, bármilyen hihetően adják is elő ezt ilyen-olyan cikkek.

Hiába lúgosítasz, nem fog változni a ph értéked.

---

Más kérdés a gyomorsav, amikor bizonyos ételektől "sok lesz a savad" - ez a testedet nem befolyásolja.


Ha nem hiszed, kérdezz meg egy belgyógyászt, el fogja mondani, mekkora baromság a lúgosítás.

Ha ún. "lúgosító" ételeket eszel, TÉNYLEG le fogsz fogyni. De NEM azért, mert lúgos leszel, hanem azért, mert ha megnézed, minden "lúgosító" étel iszonyú alacsony kalóriatartalmú, míg minden, amitől hízni lehet, "savasít". Ilyen egyszerű.

2011. júl. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!