Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik, ha félrenyeltem...

Mi történik, ha félrenyeltem az ételt és a tüdőmbe került?

Figyelt kérdés
Félrenyeltem és félek tőle mindig,hogy a tüdőmbe kerül.Mik a tünetei annak ha oda került az étel?mennyi időn belül jelentkezik valami tünet és mi a módja az eltávolításnak?
2013. ápr. 22. 13:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Nem feltétlenül látszik. A rtg kép egy vetületi kép. Csak akkor látszik, ha az idegen test és a környezete -jelen esetben a tüdő szövete- között jó/jelentős kontrasztkülönbség van, azaz eltérő a két anyag sűrűsége és/vagy kémiai összetétele (pl [link] itt jól látszik a különbség mert az idegen anyag fém). Az étel pl borsó azonban nem ennyire kontrasztos, LEHET h észre se veszik magát a borsót. Azonban ha a légutat elzárja, akkor a mögötte lévő légutakba kevesebb levegő jut, az adott szakasz csökkent légtartalmú, vagy légtelen (atelektáziás) lesz. Ez jól látható. Egyébként tényleg nem kell beszarni, ha lenne valami tényleg nem gépelnél, ahogy előttem már mondták....
2013. ápr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
én egy csigatésztát tüdőztem le és megakadt a hangszálaimnál mert nem tudtam beszélni aztán köhögéssel vagy lentebb ment vagy kijött. Sajnos nem tudom megmondani, de nekem gyanús hogy lement. Kérdéses, hogy mondjuk egy csigatésztát le tud-e bontani a tüdő vagy betokozódik esetleg elváltozást okozhat-e ott bent? Gondolom hogy egy idegen anyag nem olyan jó dolog a tüdőben.
2015. febr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!