Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A biológiai erjesztés útján...

A biológiai erjesztés útján előállított ételecet vízzel hígítva egészséges?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 24. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ecetsav egy gyenge szerves sav, sokkal gyengébb, mint pl a gyomrodban lévő sósav, vagy más szervetlen sav. Lehetséges, hogy irritálhatja a nyelőcső nyálkahártyáját, de a gyomorban (és már a vízben hígítva is) disszociálni fog, leadja a protont ami reagál a vízzel oxóniumiont képezve. Összességben szerintem nem sok mindent fog csinálni benned (leszámítva, hogy irritálhatja a nyelőcső nyálkahártyáját, mint írtam).
2013. ápr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De olvastam, hogy az ecet egészséges hatással bír. Arra vagyok kíváncsi, hogy ez az ételecetre is igaz-e. Vagy hogy egyáltalán mi a különbség az almaecet, borecet és ételecet között.
2013. ápr. 24. 17:53
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon szépen köszi a válaszod!
2013. ápr. 24. 18:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Kövezz meg érte, de szerintem az ételecetnek belsőleg semmi hatása nincs! Igen, én is találkozom nap mint nap a különféle bio meg mindenféle termékekkel, amelyek mindenre jók (örök élet, méregtelenítés), és sokuk a "népi tapasztalatokon" alapszik, de sose részletezik, hogy hogyan hatnak (hol szívódnak fel, mely receptorokat befolyásolják, miként méregtelenítenek?, mely enzimet serkentik, gátolják).


Kémiailag az történik vele, amit írtam. Disszociál protonra, (H+,) ami reagál a vízzel. Pont. Bablevesbe jó és van aki sebbe is önti (mivel a proton a baktériumok sejtfalát is károsítja). De ha akarod fogyaszd egészséggel, ha csak placebóként hat már az is jó. :)

2013. ápr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!