Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért változtak meg ilyen...

RandomgirlLOL kérdése:

Miért változtak meg ilyen hirtelen az étkezési szokásaim?

Figyelt kérdés

Télen elég sok édességet ettem, pláne márciusban, amikor eléggé kedvetlen voltam, úgy mint mindenki a rossz időtől... (De úgy látszik, tényleg van boldogsághormon a csokiban! :D)

Ezzel szemben április 2. hetétől kezdve észrevettem magamon, hogy elegem lett az édes dolgokból, nem eszek ilyet, akkor se szívesen ha muszáj, maradtak a sós dolgok. Eddig minden tavaszon bőségesen ettem, nasiztam is (hála a génjeimnek, ehet akármennyit, nem látszik meg)viszont idén csak a főétkezésekkor eszek, más étel pedig a puffasztott rizs és egy alma.

Nem vagyok stresszes időszakban, de egyszerűen úgy érzem, nem bírok többet enni, amikor ez eddig sose volt így - veletek is volt ilyen? Hirtelen miért változott meg ez?

Még sose jártak a gondolataim a fogyókúra körül, sportolni is csak azért szeretnék, hogy izmosodjak, azaz hogy fenntartsam a mostani állapotomat.

15/l


2013. máj. 3. 13:01
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, vannak elírások a szövegben, gyorsan írtam.
2013. máj. 3. 13:02
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egész egyszerűen csak a hirtelen jött nyári meleg az oka.
2013. máj. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Normális. A szervezet alkalmazkodik a környezethez. Most már meleg van, napsütés meg minden, nincs szüksége több ételre, energiára. Én ezt minden tavasszal eljátszom. Nyáron meg pláne, akkor alig eszem, csak iszom, mert egyszerűen jóllakom két falat kenyérrel.


Az állatok is ilyenek, gondolj bele ők sem tudatosan vetik le a bundájukat, csak az ember a mai világban alap dolgokra is rácsodálkozik, hogy jé, akkor is hat rám valami ha nem tudatosul. :-)

2013. máj. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából azért nem gondoltam erre, mert még sose "alkalmazkodtam" étkezésileg az évszakokhoz, egész évben ugyanannyit ettem, és ugyanolyan ételeket (mármint ezt persze ne úgy értsétek, hogy folyton főzeléket például xD)
2013. máj. 3. 13:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát az lehet, hogy eddig nem így volt, de eddig intenzíven fejlődésben voltál, lassan viszont felnősz. A szervezet is alakul, változik. Más egy gyerek és más egy felnőtt szervezet, Te pedig pont most mész át egyikből a másikba. A lányok ilyentájt már nem nőnek annyit. :-) Meg az is lehet, hogy régen is volt ilyen, csak nem volt annyira feltűnő.
2013. máj. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!