Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg káros a sok zöldség-gy...

Tényleg káros a sok zöldség-gyümölcs fogyasztása?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretem a zöldségeket, gyümölcsöket. Jó télen nem eszek annyit de nyáron szinte csak azon élek, képes vagyok azzal jól lakni. Sokszor rám szólnak , hogy ne egyek annyit mert nem egészséges meg káros..... Ez tényleg igaz? Lehet tőle valami bajom?
2013. máj. 5. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondott ilyen hülyeséget?
2013. máj. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ki mondja? Mert mást sem lehet hallani, mint hogy a zöldség egészséges.
2013. máj. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg! Ki?

Edd nyugodtan!

2013. máj. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
HA ugy fogyasztod, mint a mezei nyul, nyersen, talan meglepo a kornyezetedben, viszont levesnek, fozeleknek, akar paroltan is nyugodtan fogyaszd, mivel egeszseges.
2013. máj. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nem káros a sok zöldség.. nyilván előtte meg kell alaposan mosni, meg permetezettet nem szabad enni
2013. máj. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez annyira rossz kérdés, hogy komolyan nem is lehet válaszolni.


Így tényleg csak ennyit tudok írni: persze hogy káros.


Sok zöldség helyett sok tejet meg kenyeret, cukrot kellene enni. Másrészt ez nem is olyan komolytalan válasz, mert sok zöldségevés mellett mondjuk nem leszel cukorbeteg. Egy nem cukorbeteg ember tudod mekkora bevétel kiesés egy gyógyszercégnek? Szóval bizonyos szempontból káros a sok zöldség-gyümölcs fogyasztása, mert ezt az egészségesebb élettel hozzuk összefüggésbe, ami a betegségipar számára káros.

2013. máj. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ezt írtátok, szóval akkor ehetem nyugodtan, nem kell velük foglalkozni. Nem fog a szervezetem elsavasodani meg egyéb marhaságok.....
2013. máj. 6. 09:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért vicces a kérdés, mert bármit szóba hozol.. most például az elsavasodást (ami eleve hülyeség) nézzük meg az elsavasodás elmélet állításait:

pont a zöldségek segítenek a savasság ellensúlyozásában. Bármit hoznál fel, a zöldségek MELLETT fog szólni (azért leírom, hogy ilyen 'elsavasodás' egyébként nincs, de akik hisznek benne azok úgy vélik a zöldségek pont ezt előzik meg).


Érdemes nem csak nyers zöldséget fogyasztani, hanem párolt, sült zöldségeket, könnyebben emészthető, ennyi. De abszolút jó egészség érhető el nyers zöldségekkel (gyümölcsökkel) is, hiszen alapvetően eléggé természetes táplálékaink. Pont annyira amennyire egy cukros-lisztes ízfokozós hamburger nem az, és itt a különbség.

2013. máj. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!