Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kigyogyulni az...

Hogyan lehet kigyogyulni az anorexiabol es a bulimiabol?

Figyelt kérdés
2008. jan. 29. 09:24
 1/7 anonim válasza:
82%
Akarat erővel, és pszichológus segítségével. az már jó pont, ha valaki beismeri, hogy valami nincs rendjén!!
2008. jan. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szentem egy anorexiásnak nem a fogyókúráról szól ez az egész sokkal mélyebb okai vannak mert egy kiegyensúlyozott normális ember ilyet nem csinál és szeretetre és elismerésre sokkal nagyobb szükségük van mint pszihiháterekre. voltak anorexiás ismerőseim és sokak szerint én is az voltam bár orvosnál soha nem voltam vele de máig se eszem rendesen...:/ de ha egyszerűen csak bezárnak egy kórházba és etetnek attól még nem gyógyulsz ki mert kikerülsz és ugyanúgy hánytatod magad meg nem eszel mint előtte.
2008. jan. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyon fontos a család segítsége. Azon kívül olyan szakember, aki épp a helyes önértékelésre tanít meg, meg hogy szeresd magad. Egyébként a TV-ben azt mondták, ez a hízlaljuk gyorsan stratégia csak azoknál kerül elő, akik már életveszélyes állapotúra fogyasztották magukat. Mindenképp beszélj a szüleiddel, vagy testvérrel, barátnővel aki tényleg közel áll a szívedhez. Olyan orvost keressetek, aki szimpi neked és tényleg tud segíteni, hogy elfogadd magad. Sajnos ezt a világot éljük, hogy a külsőségekre került a fő hangsúly. Nem vagy egyedül ezzel a problémáddal. Hirtelen csak egy ember jut eszembe, aki nyílvánosan be is ismerte hasonló problémáját, Xantus Barbara, aki a Família Kft-ben játszotta Kriszta szerepét.


Szívből kívánom, hogy mihamarabb békélj meg önmagaddal és "gyógyulj meg"!

2008. jan. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Én is voltam anorexiás. Nekem a szüleim segítsége nagyon sokat jelentett. Megijedtem, hogy kórházba visznek infúziózni, ha nem eszek, és édesanyám először zöldségeket főzött nekem és azt ettem szemenként, majd folyamatosan megjött az étvágyam. Ezelőtt 6 évvel ismerkedtem meg a férjemmel, aki tovább támogatta a gyógyulást. Jelenleg babát várunk. Az a lényeg, hogy fogadd el a környezeted szeretetét és próbáld meg szeretni magad. Biztos vagyok benne, hogy nagyon csinos vagy!
2008. febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én még most is anorexiás vagyok. Borzalmasan érzem magam, és nem találom a kiutat. Rajtam nem segített a pszichiáter, mert nem ér semmit, a család segítsége nélkül. Engem a család úgy kezel, mint egy elmebeteget.

Beszéld meg a szüleiddel, keressetek egy jó pszichiátert/pszichológust, és KITARTÁS! Jobbulást, és sok szerencsét.

2008. febr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
12%
evéssel.
2009. dec. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiaterrel vagy pszichologussal es nagyon fontos, hogy az embert szeretö csalad es tamogato baratok vegyek körul!
2017. márc. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!