Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg káros a sport?

Tényleg káros a sport?

Figyelt kérdés
2013. máj. 17. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Ki mondta?
2013. máj. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugye erre én szoktam felhívni a figyelmet, de talán némi magyarázatot is érdemel a téma mert így megfogalmazva olyan provokatív.


A sport általában valamilyen szabályok közé szorított verseny. Most más kérdés hogy már az is sportnak számít a köznyelvben, ha valaki elmegy sétálni.. vagy játszik a kutyájával.


Alapvetően a sportok célja tehát versengés. Ebben olyan sok egészség nincs, bizonyos okok miatt a versenyzés inkább káros. Nem tesz jót a pszichének, rossz viselkedésmintákat vés be, illetve a test túlhajtásával jár. Mert ugye győzni kell, milyen jó is ez.


De a versenyektől eltekintve. Sport. Azt hiszik az emberek, hogy minden mozgás jó, egészséges.. Ez eléggé szégyen, mivel már abból indulunk ki, hogy a 'sport' jobb mintha tévé előtt tunyulna az ember. Na ez gáz. Innentől fogva már minden jó... holott nem.


Valójában vannak mozgások, amik kevés járulékos károkozással járnak (nem terhelik túl az ízületeket) de nagyon jó hatással vannak a testünkre. Taichi gyakorlás (önvédelmet ad), gyógytornák: jóga, qigong, callanetics.. Ezek jó dolgok, tényleg pozitív hatásaik vannak, tényleg erősítik a testet, úgy találták ki ezeket hogy jó hatásaik legyenek. Mintegy visszaadják azt a mozgásban gazdag életmódot amihez az emberi test alkalmazkodott és amire szüksége van akár kevesebb mozgás mellett is.


Ezekkel szemben a 'sportok' zöme általában nem gyógytornás jellegű, nagy ízületterheléssel jár.. szórakozások s nem többek.


A divatos futás nagyon sok embernél okoz térdproblémákat (nem hosszútáv futásra van tervezve a testünk) a talán sportnak sem nevezhető seggriszálós táncok mozgásvilága még ennél is hatékonyabban okoz ízületi bántalmakat.


Tehát összességében én inkább károsnak tekintem a sportokat (mondjuk én merek provokatív lenni), hiszen elveszik az időt a gyógytornáktól, fejlesztő hatású harcművészetektől és helyette valami egyéb, esetleg hosszú távon degeneratív mozgásformát jelentenek. Persze ez az emberek többségét nem érdekli, örülünk ha már mozognak valamit, nemde? :)


Elferdült világ van, itt ma, Magyarországon tényleg annak kell örülni ha valaki mozog valamit, és nem csak a tévé távirányítóját nyomkodja vagy 10 perces vibrációs 'edzésekre' megy el..

2013. máj. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!