Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet e a dr young féle...

Lehet e a dr young féle lúgosító zöld italt ízesíteni?

Figyelt kérdés
nem csak a színe de az íze is mocsaras, csak egy kicsit drága volt ahoz, hogy kidobjam. Én juharszirupra és citromra gondoltam

2013. máj. 24. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
A tea élvezeti értékén ( jobb lesz az íze) mást nem hiszem, hogy befolyásolna a juharszirup vagy a citromsav, azaz úgy gondolom, hogy lehet ( más teát is ízesítenek).
2013. máj. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet.


DE a tea nem fog 'lúgosítani'.

Juharsziruppal, azaz cukorral meg pont annyit ártasz magadnak, amennyit egy gyógytea egyébként segíthetne. Már ha segít valamit.

2013. máj. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

ez nem tea, hanem zöldségkeverék.

Azért gondoltam juharszirupra és a citromra, mert mindkettő lúgosít.

2013. máj. 27. 09:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha lúgosítana, akkor meghalnál. Mert a tested pH-ja állandó (egy-egy szöveted pH-ja, a testeden belül van eltérés). Ha ezek lúgosodnak, akkor meghalsz.

Ha savasodnak, akkor meghalsz.


Tehát mennyire lúgosíthatnak a zöldségek, a citrom vagy a cukorszirup? :) Élsz, tehát úgy igazán semennyire. :)

2013. máj. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ok! akkor csak azt nem értem mi ez a nagy méregtelenítési hűhó, ha te azt mondod , hogy ez hülyeség.

Most olvasom Dr. Young könyvét a ph csodát. Szerinted ez is hülyeség? Kedves Harcművész!

ne haragudj a cinizmusomért, de nem ismerlek és konkrétumokat nem írsz ami után az ember utánanézne.

2013. máj. 28. 09:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindig vannak felkapott témák. Vagy egy új gyógyszer, vagy egy új fürdőruha jön divatba, vagy egy új értelmetlen csodaedzés. Lényeg hogy ami pénzért megdolgoztok, azt másnak juttassátok. A többi az sallang (egészség, fogyás stb..).


[link]


Még mindig intenzív osztályra kerül, illetve meghal az ember ha a ph egyensúlya megborul


[link]

[link]


Az eltolódott ph a 'ketoacidózis'. Természetesen ez nem keverendő a ketózis állapotával, ami teljesen természetes és szabályozott folyamat.

A ketoacidózis a savasodás, kómához majd halálhoz vezethet (mint írtam).


Amit ma savasodásnak neveznek és lúgosítást ajánlanak rá, az tudományos tartalommal nem bír. Beleszúrjuk a pH mérőt az 'elsavasodott' ember szívébe, és csodák csodájára a vér pH értéke egészséges lesz. No lám csak, akkor mégis mi van?

Divat van. Ma már a zöldségevést nem zöldségevésnek nevezzük, hanem lúgosításnak. Nem vagyunk egy kicsit divatfüggők? Én nem azért eszem reggelihez zöldséget, mert valami primitív kis egysejtű lennék, ami annyira ki van szolgáltatva a környezetének, hogy a kis ph értéke attól függ.. Mi emberek vagyunk, az evolúció csúcsán állunk. Szabályozzuk a saját sav-bázis egyensúlyunkat, különböző testtereinkben az egészen savastól az enyhén lúgos állapotokig különböző egyensúlyokat tartunk fent. Amennyiben ez eltolódik, úgy járunk mint a kis baktérium, és elpusztulunk /vagy kórházban éppen még megmentenek minket egy időre/. Lassú eltolódás nem létezik, mert igen kis változás már súlyos tüneteket, kómát és halált okoz.


A betegségeink kezelését, krónikus állapotok gyógyítását máshol kellene kezelni. A zöldségevés jó! A lúgosítás jó ha zöldségevést jelent!

A mellémagyarázást viszont 2013-ban talán nem kellene erőltetni csak azért, hogy egyesek a zöldségfogyasztásból divathullámot csináljanak, és így jussanak gazdagsághoz.. Jusson gazdagsághoz a magyar őstermelő, aki a piacon biztosít nekünk zöldséget. Lúgosítsunk, rendben.. de akkor hanyagoljuk a gabona és tejfogyasztást (a mítosz szerint eleve savasítanak, ha jól tudom) és akkor valóban jó lehetőségünk lesz egészségesen élni.


Egyébként nem a young ital ellen írok, minden zöldség jó de ha olcsóbban vehetünk magyar gazdától zöldséget, talán megfelelőbb lenne az is :) Az egészen friss.


Keressek még valamit a témában? Igazából szakirodalom tudtommal nem foglalkozik a lúgosítással, hiszen közismert (volt ezelőtt) hogy ez nem valóban végbemenő folyamat. Inkább aki azt állítja hogy létezik lúgosítás kellene hogy megerősítse, hogy mégis az mit jelent. És kik azok az emberek, akiknek a szövetei 'elsavasodnak', mit csinálnak ők, hogyan élnek, betegek?

Akik gombás betegségekkel küzdenek azok teste el van savasodva? Nem lehet, hogy szimplán a kóros mikrobák számára előnyös, túlzottan magas a vércukorszintjük (ez mérhető, rengeteg ember él a cukorbetegség előszobájában, magas vércukorszinttel), gyengén működő immunrendszerrel. A 'savasodás okozta' betegségeket, már amikről én tudok úgy tudom a gabona és cukor alapú életmód jellemzően magyarázza. Rákos betegségektől, gombás fertőzésekig.

2013. máj. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ennyit foglalkoztál velem.

Én amióta végzem a kúrát, hozzáteszem borzasztó gyomorsavval küszködtem, közérzetem nagyon sokat változott, letettem a fehér kenyeret és a nassolni valókat.

Nagyon sok folyadékot iszok kb. 3l-t (natúr vizet citrommal)

kb 40 kg túlsúllyal rendelkezem, amit terhesség alatt szedtem fel. :( Nagyon kemény harc lesz de végig kell csinálnom, mert a szervezetem egyre nehezebben viseli.

Ha van tanácsod, hogy mit tegyek, hogy sikeresebben végig tudjam csinálni azt szívesen fogadnám.

2013. máj. 29. 14:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tanácsolok mást. A zöldségek jók.

Ha befejezted, akkor is egyél sok zöldséget, de ajánlott lenne cukrok, gabona lisztek nélkül fogyasztani őket.

Hetente legalább 2-3 nap ajánlott húst is enni, vagy tojást, halat (ajánlani ajánlott minden nap, de most én leírtam amennyi valóban a szükséges minimum lenne).

2013. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

sajnos a halat nem szeretem, és a tengeri herkentyűk nagy részére allergiás vagyok. De megoldom.

Köszönöm a segítséget.

2013. máj. 30. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!