Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan szoktassam le a 8 éves...

Hogyan szoktassam le a 8 éves hugomat az édesség evésről?

Figyelt kérdés
2013. máj. 31. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne vegyél neki.
2013. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerinted ezt még nem próbáltam??
2013. máj. 31. 19:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs keresete. Nem veszNEK neki, akkor nem eszi. Nem eszik, akkor leszokik róla.


DE van árnyaltabb megoldás is. Az édességevés a cukorfüggőséggel áll kapcsolatban. A cukorfüggőség egy fajtája a szénhidrátfüggőségnek. Azaz amíg kenyeret vagy tésztát eszik a kishúg.. addig leszoktatni a cukros édességről.. mégis miért, meg hogy? Hát ugyan az a mérgező hatása van a keményítőnek is, és a cukornak is. Tehát következetesen vagy édesség és kenyér (liszt, krumpli..) mentesség, de csak az édességről leszedni valakit igazából majdnem értelmetlen.

2013. máj. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Hat bizony, nem kell megvenni, elkesziteni. Nyomj a kezebe egy talka epret, vagy idenygyumolcsot, ha jo fej vagy kozkazd fel neki, ugy tedd az orra ala. Ha csak azt mondod, van a hutoben gyumolcs, tutira nem eszik.

A gyors felszivodasu szenhidratok miatti vercukor ingadozasban, mint az edessegvagy iranti fo bunosben nagy igazsag van, de egy 8 eves gyermek eseteben nem tartom idealisnak a gabonak feldolgozott formajanak teljes kiiktatasat. A rozskenyer, a teljeskiorlesu tonkoly/zab/hajdina/durumlisztekbol keszult etel nagyon taplalo es szamos elonye van, fenntartja pl az egeszseges emesztest. Gyerekeknel amugy is nagy veszely a tul szigoru ch dieta, az alacdony ch-n tartott gyerekek alacsonyabbra nonek, mint az megfelelo taplalkozas mellett tortenne es kell a szellemi munkahoz, tanulashoz is. A burgonya szerintem is kerulendo.

2013. jún. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gabona: éhező kaja..


Az emberek testmagassága akkor csökkent le, amikor gabonákat kezdtek termeszteni (antropológia). Azóta a vegyes táplálkozás elég sok fehérjét tartalmaz, így ma ez már nem igaz..


Semmi fontos tápanyag nincs bennük, és közük nincs az emésztés segítségéhez. A tápanyagok (azért ami kicsi akad) nehezen vagy nem szívódik fel, enzimgátlók vannak bennük, anutritív anyagok..


Értelmetlen a jó minőségű, vitamindús zöldségeket, húsokat pont egy fejlődésben lévő szervezetnél keményítővel pótolni. Afrikában, oké ott élet és halál között tesz különbséget, senki sem fog panaszkodni. Itthon nincs akkora szegénység.

2013. jún. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Senki nem mondta, h a zoldseget potolja vele. Azt allitani, h egy normalus tk gabona keszitmeny magas rostartalmanak nincs koze az emeszteshez, eleg meredek. Evekig 3-4 naponta tudtam csak wc-re menni, egyaltalan nem ettem kenyeret. Amiota napi egy szeletecske tk rozskenyeret megeszem reggelire, vagy ha reggel mast eszem, akkor egy kis adag tk durumtesztat az ebedhez, erdekes, minden nap van szekletem es igy mar nem lesz vegbelrakom. A ferfiaknak kevesebb, viszont a nok 80%-nak van ilyen emesztesi problemaja.
2013. jún. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!