Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tehetek ilyen helyzetben?

Mit tehetek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Jó okom van feltételezni, hogy a húgomnak kezdődő anorexiája van. Mondtam már a szüleinknek is, de ők azt mondták, hogy ne piszkáljam, mert csak igyekszik odafigyelni az alakjára, mert most lépett abba a korba(14 éves). Egyébként egyáltalán nem kövér a húgom, talán max pár kiló felesleg van rajta, de az sem feltűnő.

A kérdésem az volna, hogy ismertek-e olyan trükköket, amivel a szüleinket ki tudja cselezni, hogy azt higgyék, hogy a húgom eszik, pedig valójában nem is? Ilyenekre gondolok, hogy pl az asztal alatt odaadja a kutyának az ételt (nálunk ez nem lehetséges, mivel nincs semmilyen háziállatunk), meg ehhez hasonló trükkökre lennék kíváncsi. Talán ha sikerül közvetlenül lebuktatnom a szüleink előtt, akkor abban bízok, hogy a szüleim is belátják, hogy baj van. A húgom egyébként már mondta nekem, hogy iszonyat kövérnek érzi magát és undorodik a saját testétől és fogyni szeretne és ezért hajlandó bármit megtenni.


2013. jún. 17. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Van bizony. Pl. most nem éhes, mert már evett. A szobájában eszik. Nagyon sok vizet iszik, ami eltelíti.

De ez nem feltétlenül "bizonyíték".

Mióta tart? Iskolában voltak változások? Mennyit fogyott? Mennyit mozog? Mennyit foglalkozik az ételekkel, evéssel, kalóriákkal és egyebekkel? Milyen egyébként a családi háttér?

2013. jún. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, elég ritkán ül le velünk enni, mert azt mondja, hogy most nem éhes, majd később eszik. De soha nem látom, hogy kidobna valamit (pedig egyszer már a szemetest is átkutattam, amikor mondta, hogy bent eszik.) Szóval nem tudom, hogy hova rejtheti az ételt. Már fogyott pár kilót, de még nem vészes, ha most abbahagyná akkor még nem lenne semmi baja. Mozogni is nagyon sokat mozog. Volt már olyan is, hogy éjszaka mikor felébredtem (2-3 körül) észrevetettem, hogy a szobájában még mindig ég a villany és éppen tornázott..
2013. jún. 17. 11:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyilván egyedül nem fogod tudni megoldani, úgyhogy pszichológus segítségét kellene kérni. Ha a szüleid nem hisznek neked, akkor elmenni négyesben.
2013. jún. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!