Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetek ilyen helyzetben?

Mit tehetek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hova írhatnám ezt a kérdést, talán ez a kategória áll a legközelebb az egészhez.

Nos, én egy 14 éves lány vagyok, és van egy legjobb barátnőm, aki megváltozott. Negatív irányban. Szerzett egy barátnőt, aki 13 éves, egy tornaszertárban vesztette el a szüzességét, alkoholizál, illetve füvezik. A legjobb barátnőmet elég könnyű rávenni dolgokra, berúgott, nem is egyszer, és volt rá példa, hogy valaki kiszívta a nyakát, de olyan részeg volt, hogy nem tudja ki. És a legszomorúbb, hogy ezeket tényleg nem csak kitalálja. Nemrég egy öngyújtót és egy egész doboz cigit láttam a táskájában, viszont nincs cigiszaga. Nem tudom mit tehetek ilyenkor. Tudom, az ő élete, ne szóljak bele meg ilyesmi, de tanácstalan vagyok, és úgy érzem felelős vagyok az egészségéért meg magáért a lányért. Tanácsok? Ötletek? Kérlek, bármi!



2013. jún. 13. 15:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
Miért éreznéd, hogy felelős vagy ezért a lányért? Én egyébként az osztályfőnökhöz fordulnék a helyedben. Az a 13 éves barátnő nagyon gáz, a tornaszertáros esemény pedig a bűncselekmény kategória.
2013. jún. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Ha jóban vagy a lány szüleivel, és ők normálisak, akkor beszélgess róluk erről, hogyha ők nem vették észre. Mondd el nekik észrevételedet, vagy esetleg keresd fel osztályfőnöködet, hogy keresse fel a leányzó szüleit, mert ez 13 évesen nem megoldás.. Főleg a tonaszertáros sztori.. Te jó ég.. Milyen bolond emberek vannak..
2013. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%

Próbáljátok meg ti ketten megbeszélni! Véletlenül se menj az osztályfőnökhöz, nincs köze hozzá. ( a szüleihez is csak akkor menj ha nincs más választásod)

Ha már régóta barátnők vagytok, akkor ezt higgadt fejjel megfogjátok tudni beszélni :)

A cigi miatt meg ne aggódj... csak divatból csinálja ( ha csinálja)


Sok szerencsét! ;)

2013. jún. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Utolsó voltam



Osztálytársak vagytok egyébként?

2013. jún. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az a 13 éves, az csak a legjobb barátnőm egyik barátnője egyébként.

Igen, osztálytársak vagyunk, próbálok vele beszélni, de mintha a falnak... Mikor először nagyon berúgott, mondtam, hogy ez így nem oké, megígérte, hogy ő ilyet többet nem fog, és, hogy én büszke leszek rá, de aztán megint...

Azért érzem magam felelősnek érte, mert én nem egy egyszerű 14 éves lányka vagyok. Ha megfigyelitek a fogalmazásmódomat, ezt láthatjátok is. Érdekel a pszichológia, és tudom, hogy egy tizenéves tinédzser legjobban a barátnőire hallgat, ezért sem gondolom, hogy a szüleihez kéne mennem. Egyébként a szüleit nem igazán ismerem, az osztályfőnök... No, ő a legutolsó, akihez ilyennel fordulnék. Ezért vagyok tanácstalan. :/

2013. jún. 13. 16:03
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
Megnézném, milyen értékrendje van annak, aki nullára értékeli azt, hogy egy 13 éves kislányt szexuális kapcsolatba vinni bűncselekmény... Javaslom annak a büntető törvénykönyv olvasását.
2013. jún. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen az utolsónak igaza van. Liliomtiprásnak hívják.
2013. jún. 13. 16:09
 8/16 anonim ***** válasza:
Azzal a bizonyos 13 éves barátnővel próbáltál beszélni, hogy mi történik a barátnőtökkel? Esetleg más közös barátnő...
2013. jún. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Azt a 13 évest lány olyan szinten elítélem, hogy képtelen lennék vele szóba állni. Van egy másik osztálytárs, aki srác, és szintén jóban van legjobb barátnőmmel meg velem, ő is felhívott ma, hogy látta a cigit, és nem tudom-e, hogy a barátnőnk cigizik-e. Aztán szóba jött az is, hogy a barátnő piál, és ő is olyan tanácstalan, mint én.
2013. jún. 13. 16:18
 10/16 anonim ***** válasza:

Sajnos nem igazán tudsz mit tenni. Beszélhetsz a barátnőddel, de már megtetted. Ha nem hallgat rád, csak annyit tehetsz, hogy te nem keveredsz zűrös ügyekbe. De okos, aranyos lánynak tűnsz, így nem hinném, hogy ilyen veszély fenyegetne.

Lázadó korban van a barátnőd, ezért tesz ilyeneket, és sajnos rossz útra tévedt.

Esetleg beszélj erről saját édesanyáddal, ő beszélhetne a lány szüleivel. De akkor valószínűleg elveszíted a lány barátságát. Nem vagy könnyű helyzetben. :(

2013. jún. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!