Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Székrekedés/hasmenés probléma,...

Székrekedés/hasmenés probléma, mi segíthet?

Figyelt kérdés

Már 1 hete nem voltam wc-n. Tegnap este bevettem egy hashajtót, mert az szokott segíteni. Viszont ma reggel az első wc-zés után elkezdett iszonyatosan menni a hasam, és kénytelen voltam széntablettát bevenni, mert 10perc múlva indulnom kell dolgozni.

Lesz valami következménye, hogy 24 órán belül vettem be ezt a két tablettát?


2013. jún. 25. 06:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Így közvetlenül nem ,de ezzel a módszerrel csak azt éred el,h elősegíted,h ismét székrekedésed legyen. Aztán kezded elölről az egészet. Inkább figyelj oda az étkezésre(egyél sok zöldséget,gyümölcsöt és teljes kiőrlésű dolgokat),igyál naponta legalább 2-2,5 l folyadékot,mozogj, és ha már ez sem segít, Laevolac szirupot vegyél be, minden este 1 kanállal. Ez lazítja a székletet,de hozzászokni nem lehet, és ha minden este szeded ezt a viszonylag kis mennyiséget, nem lesz hasmenésed,csak könnyebben tudsz székelni.
2013. jún. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Eszek én gyümölcsöket (zöldségből bevallom,kevesebbet), magvakat, műzlit, de nem használ. Egyébként ilyen, hogy hashajtót kell bevenni, kb. 2-3 havonta van, de soha nem görcsölt még így a hasam, és nem is ment ennyire soha a hashajtótól:S Egyébként délután megint ment egy kicsit, szóval lehet hogy a széntabletta nem volt olyan erős:)

2013. jún. 25. 22:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ez már nem a hashajtótól van,hanem vírus okozta. Ez elmúlik 1-2 napon belül,de a székrekedésedre tedd azt,amit már írtam.
2013. jún. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!