Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan fogyasszam a lenmagot...

Hogyan fogyasszam a lenmagot székrekedés esetén?

Figyelt kérdés

Muszáj megőrölni fogyasztás előtt vagy ehetem egészben is (mint mondjuk a napraforgómagot)?


4-5 naponta van székletem, így milyen mennyiséget kellene fogyasztanom a lenmagból, hogy normalizálódjon a helyzet?


A válaszokat előre is köszönöm.


2013. jún. 25. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
google > lenmag fogyasztása
2013. jún. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még hozzátenném: a 4-5 napi széklet nagyon kevés. Változtass a táplálkozáson, hogy naponta, max. 2 naponta legyen.
2013. jún. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A 4-5 nap az valóban nagyon kevés.

Szerintem kevés folyadékot fogyasztasz. Erre vigyázz, mert komoly betegségeket is okozhat a székrekedés.

Egyél sok levest, rostdús főzelékeket, és nagyon sok folyadékot, főleg vizet igyál. A sok rostot, kevés cukrot tartalmazó ételek fogyasztása elősegíti a rendszeres bélmozgást.

Nagyon fontos a napi legalább egy gyümölcs elfogyasztása. Az őszibarack, sárgabarack rengeteg rostot tartalmaz, ugyanolyan jó egy alma, vagy egy narancs is.

A banán nem, mert sokaknál az inkább székrekedést okoz.

Ha szereted, reszelj magadnak almát, sárgarépát, és csak úgy cukor nélkül fogyaszd el.

Nem hiába mondják, hogy naponta meg kell inni minimum 2, 2 és fél liter vizet. Neked ez most nagyon fontos lehet.


Az orvosom nekem is mindig elmagyarázza, hogy nem azért kell inni vizet, mert szomjasak vagyunk, hanem a szervezetnek van rá szüksége.

A felesleg vizelet formájában távozik, de a többi a bélrendszerben felhígítja a székletet.

Igyál tudatosan, óránként, ha van rá lehetőséged, egy pohár vizet.

Eleinte többször kell majd WC-re menned, de amikor a szervezet feldolgozza a folyadékot, ez az inger megszűnik.


A lenmagot pedig meg is őrölheted, de én csak úgy magában szoktam enni, de belekeverheted joghurtba is.

Apropó! Élőflórás joghurt fogyasztása szintén ajánlott.

Fogyassz olajos magvakat, mák, dió, mogyoró, napraforgómag.

Szintén segítik az emésztést.

2013. jún. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Napi 2-2,5 l folyadékot kell innod és naponta joghurtot, szerintem már 2 hét után el fog múlni a problémád!!!
2013. jún. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!