Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit fog majd az orvos csinálni...

Mit fog majd az orvos csinálni, ha elmondom neki, hogy képtelen vagyok az ételen kívül másra is gondolni?

Figyelt kérdés

Egyfolytában csak ennék... Látszik is rajtam. :(

Elküld valahová még vajon? Vagy rámparancsol, hogy szigorú diéta? Vagy van valami orvos által felírt étvágycsökkentő?


2013. jún. 26. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy túlevéses zavarod van, ez pszichés eredetű, pszichológus talán tud segíteni.
2013. jún. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tehet érdemben semmit, hiszen nem tud diétázni helyetted. Valószínű szembesít majd a sok, felesleges evés és túlsúly egészségügyi következményeivel, amit bizonyára már úgyis tudsz. Étvágycsökkentőre ne számíts, ez fejben dől el. El kell gondolkodni egyéb örömforrásokon az életedben az evésen kívül, és ezekre koncentrálni. Minél nagyobb lesz a túlsúlyod, annál kevesebb más örömöd lesz, annál többet eszel majd és kialakul az ördögi kör. Nehéz tudom. Azzal is segíthetsz magadon, ha rád jön az evésroham, csak zöldséget, gyümölcsöt rágcsálsz, nem hízlaló ételeket. Így ettél is, és mégis tettél az egészségedért.
2013. jún. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy tök rendben érzem az életemet, nem gondolnám, hogy lelki eredetű lenne.

A legfőbb baj, hogy a zöldség, mint pl. a paradicsom, paprika, uborka

2013. jún. 26. 20:42
 4/7 A kérdező kommentje:

folyt.

fogy is az étkezéseim alatt, de csak a szendvics mellé. Ugye az meg finom szénhidrátdús fehérkenyérből áll, meg egy halom szalámiból...

Azt meg sajnos tudom, hogy mivel jár az elhízás.

És minden nap, minden étkezés előtt elmondom magamnak, hogy nem szabad, hogy ilyen kövér anyukája legyen a kislányomnak, de mégis megeszem az ételt.

Olyan számomra, mint a drog...

2013. jún. 26. 20:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Leírtad a lényeget: olyan számodra, mint a drog. Tehát vehetjük egyfajta függőségnek, ami akárhogy is nézzük mégiscsak pszichés dolog, még ha rendben is érzed az életed. Ez valamiért elkezdődött, kérdés, hogy miért, a válasz benned van. Valami hiányzik, és kajával pótolod, úgy, hogy észre sem veszed. Fokozatosan menni fog, meglátod. Kezdetnek maradjon a szalámi, husi, zöldséggel, de kenyér meg krumpli stb. nélkül, ez jó első lépésnek. Plusz testmozgás, ami legyen mondjuk szex, és akkor ott az örömforrás is:)
2013. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy! Köszönöm! Az ajánlott testmozgásnak a párom biztos örülni fog! :D
2013. jún. 26. 20:59
 7/7 ewaster válasza:
Szia! Ez szerintem egyértelmű, hogy az agyadban kell megváltoztatnod. Én magamon tudom, hogy akkor kezdek el nasizni, vagy a kajára gondolni, mikor nem vagyok éhes, hogyha unatkozom. De ez nem törvényszerű. Néha csak hobby hiányzik. Vagy bármilyen olyan dolog az életben, amit végképp élvezel csinálni. De az is lehet hogy teljesen más. Mindenesetre szerintem gondold át, mit csináltál eddig másként mint most, és lehet hogy rájössz a válaszra. :)
2013. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!