Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Édességevés után éhségérzet -...

Édességevés után éhségérzet - mi okozhatja, mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Amint eszek valami szénhidrátbombát, pl. gesztenyepürét, Nutellát, étcsokoládét, szinte azonnal éhes leszek, de az édesség után már nem akarok semmit sem enni, hisz éppen a kalóriabombák előtt eszem a "főfogást".


Az sem segít, ha csak Nutellás kenyeret eszem (vagy magát a krémet kenyér nélkül), reggeli/ebéd/vacsora nélkül, hiszen ekkor is nagyon éhes leszek.


Mi okozhatja az éhséget? Mit lehetne tenni ellene?



2013. júl. 11. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen logikus a folyamat. A szénhidrátbomba szó szerint az egekbe röpíti a vércukrot, ami aztán nagyon hirtelen leesik, ettől éhezik meg újra az ember, és ezektől a hullámvasutaktól alakul ki az elhízás, a metabolikus szindróma, majd a cukorbetegség... Ha jót akarsz magadnak, egész egyszerűen ne egyél ilyen "ételeket". Ez lehet, hogy elsőre szörnyen hangzik, de az ember hamar "lekattan" a cukros dolgokról, és később egyáltalán nem hiányolja azokat. Abszolút nem szükséges ilyesmit enni... Hosszú távon pedig a szervezet nagyon meghálálja, ha nem dolgoztatod agyon...
2013. júl. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ. Leszokni ezen finom szemét kajákról valóban már-már művészien nehéz folyamat, hiszen egész életemben édesszájú voltam, de ha ez az egyetlen út, hogy ne legyek állandóan éhes - no meg elkerüljem a cukorbajt - akkor megteszem a lehetetlent.
2013. júl. 12. 11:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Sok sikert az elhatározáshoz! Bátorításként: én is mindig édesszájú voltam, de a döntés után hamar leszoktam az édességekről. Mára már tökéletesen kielégít egy-két alma... Egyébként, minél alacsonyabb egy étel G.I.-je, annál lassabban emeli meg a vércukorszintet, tehát annál tovább tart a "hatása", érzed jóllakottnak Magad. Jó tudni, hogy pl a kenyérnek is a létezhető legmagasabbak között van a G.I.-je, ahogy a krumplinak, és az aszalt gyümölcsöknek is. Elég jó tájékozódási mód arra vonatkozóan, hogy mit teszel a testeddel, ha a G.I.-ből indulsz ki.
2013. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!