Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet anorexiából...

Szintiszoli123 kérdése:

Hogyan lehet anorexiából gyógyulni?

Figyelt kérdés
Az anorexia egyik fajtájától szenvedek. Sajnos egyedül nem haladok a gyógyulással. Olyan anorexiások segítségét szeretném kérni, akiknél a fogyás után a gyógyulás gátja a túl gyors hízástól való félelem volt, de mára sikerült meggyógyulniuk, ill. gyógyulófélben vannak. Kérem, ha valaki ilyen vagy ilyen volt és megtenné, hogy válaszol pár kérdésemre, jelentkezzen! Köszönöm előre is.

2013. márc. 7. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Orvosi segítség nélkül nem gyógyulsz meg.
2013. márc. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Sok orvosnál jártam. Sajnos mindegyiknél ugyanaz volt a válasz: szedjek gyógyszert, hízzak pár kilót, aztán menjek vissza és elkezdünk valami pszichoterápiát. Ha tudnék hízni pár kilót, nem fordultam volna orvoshoz első körben. Nyilván meg kell szüntetni a mélyen gyökerező okokat is, amik a betegség kialakulásához vezettek (és amikkel egyébként tisztában vagyok), de első körben meg kellene híznom. Nekem pedig ez nem megy. Ehhez van szükségem segítségre. Vagy rossz a logikám?

2013. márc. 8. 07:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Először nem kell feltétlen hízni, inkább a mély problémákat tisztázni valahogy, ha csak nem vagy életveszélyes állapotban - tudtommal sok orvos is így csinálja. Hisz gondolj bele, ennek az egésznek nem az az oka, hogy hülye vagy és jó mókának tűnik éhezni, just for fun, tudod, talán azzal is tisztában vagy, mármint ésszel, hogy vékony vagy.

Nincs értelme enni és súlyt felszedni, ha az igazi problémáid nem oldod meg, persze ez nem azt jelenti, hogy később sem kell.

Fél éve nem tekintek magamra anorexiásként, kb, nyilván vannak elhúzódó dolgok, ha gondolod, szívesen beszélgetek veled, írj bátran :)

2013. márc. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

35kg voltam

mára 55kg, egészséges, örömteli ember

írj privibe

2013. márc. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!