Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 13 éves, okos jól tanuló...

13 éves, okos jól tanuló kislányom a fejébe vette, hogy vegetariánus lesz. Egyezzek bele, vagy próbáljam valahogy lebeszélni róla?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki azt gondolná,hogy táplálkozási zavara van,megkell mondjam,hogy erről szó sincs.egyszer akart diétazni,akkor beszélgettünk az anorexiáról,sőt közösen néztünk ilyen dokumentumfilmet is.Sajnálta szegény beteg kislányokat,már aznap este együtt,két barátbővel elmentünk futni.Nagyon jól tanul,ügyes,értelmes és imádja az állatokat.Minden állatvédő egyesülettel levelez,kutyát is fogadtunk örökbe,akit a biztos haláltól mentettünk meg..Pont ez miatt döntött úgy.hogy ő bizony semmiféle hústerméket nem eszik.Ez talán nem is lenne akkora gond,de én egyedül nevelem őket,nem tudok neki mindig külön főzőcskézni,van amikor csak jogurtot,tejet,gyümölcsöt eszik.2 hét alatt 3 kg.-t fogyott.Eddig is vékonyka volt.Amikor megemlitem neki,hogy meddig akarja ezt csinálni,a válasz..ő nem fogyni akar,de nem birja a húst lenyelni..két hete még letudta???mit tegyek?hagyjam rá,majd elmúlik?

2013. júl. 24. 14:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
16%
Mutasd meg neki, hogy a hús egészséges, és ráadásul finom is!
2013. júl. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Mit mussak neki a huson?Eddig ette,egyutt főztünk.Szerette is!
2013. júl. 24. 14:11
 3/27 anonim ***** válasza:
9%
1-2 atyati nevelő célzatú pofon aztán visszajön az esze majd...
2013. júl. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne csinálj belőle nagy problémát, könnyen lehet hogy majd megunja. Ha pedig nem, nem valószínű hogy rábeszélésre majd elkezd húst enni, inkább dacból folytatja. Nem tudom miket főzöl, de sok mindennél kevés munkával lehet vegetáriánus verziót is készíteni. Néhány példa:

Rántott hús - rántott sajt/gomba

Bolognai spagetti - gombás-paradicsomszószos spagetti

Fasírt - tükörtojás (főzelékhez)

Rakott akármi darálhússal - rakott akármi szójagranulátummal (nem kell az egészbe, lehet egy hústalan sarok)

Grillezett hús - grillezett sajt (még több is benne a kalória)


Esetleg megkérhetnéd hogy találjon ki hasonlókat, segítsen főzni már vega szeretne lenni.

2013. júl. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
51%

A gond nem az hogy vegetáriánus akar lenni. Hanem az a gond, hogy anyagilag ez elég nehezen kivitelezhető ha a család többi tagja húsevő.


Mondjuk nem árt a lányodnak elmagyarázni hogy az emberek gyomra húsevésre épült fel. Amióta létezünk eszünk húst. Sok olyan anyag van a húsban amire az emberi szervezetnek szüksége van.

Azt hogy joghurtot és gyümölcsöt eszik, az messze van a vegetáriánus táplálkozástól. Nem csak ezekből kéne állni az étrendjének. HA így folytatja, és nem eszik normálisan (még ha a húst ki is hagyja) a belei összeroskadnak és úgy fog kinézni mint egy auswitz túlélő..


Érdemes lenne leülni vele, és együtt böngészni, hogy mik a tápláló vega ételek, Majd összeírni hogy az ételek összeállítása mennyi + költséget jelent. Mert ugye ebben az esetben külön kell neki főzni.. Én biztos megmondanám neki, hogy anyagilag nem árt ha beleszáll ha már vega akar lenni, mert egyedül képtelen leszel ezt is állni..

2013. júl. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem , hagyd rá. Nyár van, sok finom zöldség-gyümölcs. Egy idő után valószínű, hogy ő fog változtatni, és elmúlik a hús undora. A kefirhez, joghurthoz egy kis zabpelyhet vegyél, olcsó és vas is van benne. Semmi baja nem lesz, sokan élnek így, pont az állatok iránt érzett részvét miatt.
2013. júl. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Sajnos anyagilag nem tud beszállni,mert még zsebpenzre sem futja az egy nyomorúságos fizetésemből,nemhogy gombára,sajtra stb...Akik nem akarnak normális választ adni,mint az első két válaszadó az kérem ne irjon.Nem hiszem ,hogy a pofon bármit megoldana.Én nem szórakozásból irtam,hanem abban a reményben,hogy volt már másnak is ilyen gondja.Nem csak én nevelek egyedül kamaszlányt(és fiút)
2013. júl. 24. 14:26
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fiam is megundorodott a hústól egy időben és ő is átállt a vega táplálkozásra, de egy idő után már újra megette a baromfi húsokat. Sajnos sokba kerül ez az étkezési forma, de ne erőltesd őt, csinálj főzelékeket, ő ehet hozzá tükörtojást, vagy bundáskenyeret, ( ezt készítse el ő), tésztaféléket is megeszi, ha pőrkölt van nokedlivel, akkor ő ehet tojásos nokedlit, ezt maga is el tudja készíteni, lényeg, hogy minden nap egyen valamilyen meleg ételt, és sok gyümölcsöt, tej helyett főzhetne magának tejbegrízt, vagy tejberizst, kis leleményeséggel meg lehe oldani, hogy neked se kerüljön több időbe az ételek elkészítése.
2013. júl. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
34%

Ne erőltesd, én is 13 éves korom óta nem eszek semmilyen húst, csak csirkét és halat.

Olyan 15-16 éves koromtól kezdve már megeszem a "nem tiszta" disznó, marha, stb húst is, tehát kolbászban, hamburger husipogácsáhját, stb.-t. Februárban (22 évesen) pedig újra ettem tiszta disznóhúst is. Vendégségben voltam és nem akartam "műsort" csinálni. Annyira nem volt szörnyű élmény, de azért itthon azóta sem eszek. :)

És azóta még 2x ettem marhát és disznót is, de egyiket sem itthon.


Amire figyelj, hogy megfelelő mennyiségű fehérjét vigyen be. Azért fogyott már ennyi idő alatt, mert nem visz be elég fehérjét, így a szervezte az imait kezdi el bontani.

Egyen akkor több túrót, tojást, szóját, hüvelyeseket. De értesd meg vele, hogy a napi kb. 60 g fehérjét muszáj bevinni. És ha nem eszik husit, még az ún. komplettálásra is figyelni kell, olvassatok utána.

Persze ez így nem olcsó mulatság..

2013. júl. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
52%
*izmait kezdi bontani
2013. júl. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!