Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mandulaműtét után normális ez?

Mandulaműtét után normális ez?

Figyelt kérdés

Július 15-én volt mandulaműtétem. Az első 2-3 napban viszonylag normálisan tudtam enni, lement napi 1 zsemle, még a műtét utáni napon is, de a 4. naptól fogva nem tudok enni. Eddig a kenyér/zsemle jellegű rágós dolgok voltak amik valamennyire mentek, de egy nap maximum ha nagyon igyekszem, egy fél zsemle megy le, de ez se mindig.Iszom elég folyadékot, megvan a napi 3 liter, de folyamatosan fogyok, ami eddig nem is olyan nagy probléma, de így a műtét után 12 nappal, 6 kiló mínusszal úgy érzem lassan elég, mert csontváz leszek. ( 164 cm/ most 50 kg)

Szeretnék tanácsot kérni!



2013. júl. 27. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
De miért zsemlét próbálsz enni, miért nem pépes ételt, tökfőzelék, krumplipüré májkrémmel, tejbegríz, fagyi, ilyesmi? Ezektől is fáj a torkod? Sajnos általában két hetet mondanak szenvedősnek, utána lesz jobb. De azért tényleg nem kéne lefogynod, próbálj turmixolt kaját enni.
2013. júl. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem egy csütörtöki napon vették ki a mandulámat, és pont 2 hétre rá csütörtökön tudtam először normális kaját enni (mekis hamburger). Addig csak mézes tejen és joghurton éltem, fogytam 7 kilót. A fájdalom még elég sokáig maradt, azután szép lassan elmúlt.

Bár azért ajánlják a ”serclisebb” kajákat, hogy a varr (az a kellemetlen szagú , fehér lepedék)szép lassan eltűnjön.

Ha mész kontrollra (most már esedékes)kérdezz rá nyugodtan, esetleg hívd fel a dokidat, ha hétfőig sem javulsz!

Annak idején én is azt hittem, hogy sosem fogok felgyógyulni.

Megjegyzem, nekem egy év múlva betályogosodott, újabb beavatkozás volt szükséges, nem tudom ez a hosszú lábadozás következménye volt-e?

2013. júl. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A pépes ételek nehezebben mennek le mint azok amit sokat kell rágni,szerintem ez a nyáltermelés miatt lehet...

Ma már lement egy kis vajas kenyér,megnyugodtam kicsit hogy csak gyógyul. :)

Megkérdeztem az orvost is ,azt mondta normális,de muszáj enni.

Úgy tűnik ez ezzel jár...

2013. júl. 28. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!