Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Így tudok fogyni?

Így tudok fogyni?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Ha egy nap ezeket csinálom akkor tudok fogyni?Heti 5x reggel 2 és fél km futás,dobogóra ugrálás,sok zölséget eszem a mai reggelim füstölt sajt volt és több féle paradicsom.Így tudnék fogyni hamar?a nap többi részében pedig normálisan ennék.Nem csak paradicsomot meg ilyeneket azt csak reggel futás előtt.15 éves vagyok,fiú,70 Kg,167 Cm

2013. aug. 19. 12:34
 1/8 A kérdező kommentje:
*futás után*
2013. aug. 19. 12:38
 2/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

Füstölt sajt? Ember!

Rossz az egész.

Nagyon sok helyen le van már írva, hogy hogyan kell fogyózni. Itt mindent olvass el:

[link]

Sok sikert.

2013. aug. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyél sok húst, és zöldséget. De a húsra is ügyelj, az is kell, hogy egészségesen fogyj.


A fehér lisztet(kenyérfélék, tészta, stb) és a cukrot kell elhagyni. Azt egyáltalán nem szabad.


Ne a kilométereket számold. Minden második nap végezz mozgást, de ne sima futást. Fogyáshoz jobb a tempós gyaloglás, vagy a laza kocogás. 40-50 percig folyamatosan.


15 évesen már akár a konditerembe is lemehetsz súlyzós edzést végezni, én legalább is így tettem, de kérd ki egy tapasztalt ember segítségét, nehogy megsérülj. Ez is segít a fogyásban.

2013. aug. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ahova megyek közép iskolába ott van konditerem.Oda fogok járni mindenképpen.
2013. aug. 20. 10:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Rendben, csak kérj meg majd valakit hogy magyarázza el, mit kell csinálni, ne magadtól ess a vasaknak.
2013. aug. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

A fehér lisztet és cukrot el kell hagyni? Kedves előttem szóló! A srác 15 éves. Nem éhenhalni akar, hanem fogyni. A cukros dolgokat el kell hagyni, a fehér lisztes dolgokat és magát a szénhidrátot csökkenteni kell. Annyiban igaza lehet az előttem szólónak, hogy fehér lisztből késztült dolgok helyett fogyassz teljes kiörlésű lisztből készült cuccokat. De ez az elmélet is túlhaladott már, hiszen a fehér liszt és a TK liszt GI indexe nem sokban különbözik egymástól. Tény, hogy a TK liszben több a tápanyag.

A "fuss 40-50 percig"- el is vitatkoznék. Inkább fuss 30 percig, de váltakozó intenzitással. Psrint 1 percig, kocogás fél percig. Sokkal hatékonyabb. 15 éves vagy és kezdő. Neked a súlyzós edzés is elég kéne legyen. A kezdő effektus miatt az első 3 hónapban egyszerre fogsz fogyni és izmot növelni. Amikor ez megáll, eldöntötd, hogy merre tovább. FOgyni akarsz, vagy izomtömeget növelni. A kettő akkor már nem fog egszerre menni. Akkor kérd majd ki az edző tanácsát a konditeremben.

2013. aug. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell éhen halni, hanem fogyni, jól írtad. Mitől is híznak az emberek? Csak nem az egyszerű szénhidrátoktól? Akkor logikusnak kellene lennie, hogy azokat kell elhagyni. Persze az is jó ha csak lecsökkenti, viszont ha a fogyást nem nézzük, már csak az egészség szempontjából is érdemes egyáltalán nem enni ilyeneket. A modern betegségek nagy részét ezek okozzák. Abban is igazad van, hogy a teljes kiőrlésű sem sokkal jobb. Azzal is érdemes csínján bánni. Szénhidrátot értelmes dolgokkal is be lehet vinni. Összetett szénhidrátokra van szükség.


"Inkább fuss 30 percig, de váltakozó intenzitással. Psrint 1 percig, kocogás fél percig. Sokkal hatékonyabb."

Írtad, hogy a kérdező 15 éves, és kezdő. Szerinted 30 percig képes lenne csinálni? Aki nem csinált még ilyet, az 15 perc után már a kocogós résznél össze esik, főleg ha sok rajta a felesleg. Ez nem kezdőknek való. De a legjobb a súlyzós edzés, igazad van.


Kezdő effektusra nem kell alapozni: nekem például nem volt ilyen. Igaz, én extrém ektomorf voltam, de az egyik alapból zsíros barátom sem tapasztalt kezdő effektust. 4 éve edzek, amikor kezdtem 180cm voltam 55 kilóval. Mondtak nekem is olyat hogy kezdő effektus, meg ilyenek, ezért le is szartam a kaját, csak edzettem. Három hónap alatt SEMMI változás. Abba is akartam hagyni, csak javasolták, hogy rakjak össze étrendet... azóta fejlődök. Kb ennyit számít a kaja, amibe a fehér liszt például egyáltalán nem fér bele.

2013. aug. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

Iagazad van, embere válogatja. Mi gimi első osztályban az első tesiórát cooper-teszttel kezdtük. Az 12 perc futás.

Kedves kérdező, természetesen, ha nem bírod a 30 perc változó intenzitású futást, akkor csinálj amennyit bírsz, vagy, amíg hozzászoksz, kezdj sima kocogással. A súlyzózást is csak fokozatosan. Kérd egy edző tanácsát, hogy mit és hogyan. 15 évesen a test még nem fejlődött ki rendesen és képlékeny, ezért nem is igazán szokták javasolni a súlyzós edzést, legalábbis nem nagy súlyokkal.

Szerintem attól is lefogysz, ha egy héten 3-szor eljársz haverokkal focizni és visszaveszel az egyszerű CH-kból.

2013. aug. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!