Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez egészséges így összeállítva...

Ez egészséges így összeállítva mennyiségileg és minőségileg, lent?

Figyelt kérdés

Reggeli:Egy közepes méretű szelet májkrémes kenyér 1 pohár tejjel.

Ebéd:1 nagy tányér paprikás krumpli.

Uzsi:1,5 szelet kenyér tepertővel zöldségekkel:hagyma,paprika,paradicsom.

Vacsi:egy pár falat pacalpörkölt,egy tányér gesztenyepüré.



2013. aug. 19. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. aug. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem írni hogy közben saját sütésű linzert is csipegetek.
2013. aug. 19. 18:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Haha...
2013. aug. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Reggeli: hacsak nem házi májkrémről van szó, akkor az nem májkrém, csak egy rakás vágóhídi nyesedék ledarálva, és mesterségesen ízesítve. A kenyér is nagyon egészségtelen, mivel egyszerű szénhidrátot tartalmaz, amire nincs szüksége az emberi szervezetnek, és nagyon káros mert az egekbe löki az inzulinszinted. A bolti tejről senki nem tudja hogy micsoda, de alig van köze a házihoz. Viszont még a normális tej is rossz, mert cukor van benne, és egy rakás hormon, amire a tehénnek van szüksége, és nem az embernek. Nem emberi táplálék.


Ebéd: A krumpliban lévő keményítő is a rosszabb fajta szénhidrátok közé tartozik, hanyagolni kellene mert nem tesz jót. Ha virslivel csináltad, akkor meg főleg rossz, mert az is kb ugyanaz mint a májkrém, csak másféle mesterséges anyagok vannak benne, ezért más az íze és az állaga.


Uzsonna: a tepertőben lévő zsírt felhasználja a szervezeted, amennyiben magas oxigénfelvétellel járó sportot űzöl. A zöldségek egészségesek a rostok miatt. A kenyérről már leírtam, hogy miért rossz.


Vacsora: a pacalpörkölt sokkal egészségesebb mint a kenyér, mivel az legalább hús és zsír, tehát tudja a szervezeted hasznosítani. Bár a sok zsír már lehet hogy felesleges, ha nem sportolsz. A gesztenyepüré minőségétől függ, hogy egészséges-e. Ha sok benne a mesterséges cucc, akkor nem. Olvasd el, mit írnak rajta.


Összegezve: körülbelül nulla a fehérjebeviteled, ami veszélyes hosszútávon. Mesterséges anyagokat, egyszerű szénhidrátokat viszont sokat eszel, ami szintén problémákat fog később okozni. Az egyetlen értékelhető a tepertő és a zöldségek voltak, illetve a pörkölt lett volna, csak a "pár falat" egy számomra ismeretlen mértékegység, így fogalmam sincs. A lényeg, hogy sürgősen változtass, hacsak nem akarsz beállni az átlag magyarok közé testzsírszázalék, és egészségi állapot szempontjából...


Észrevétel: "közepes méretű" "egy szelet" "egy pohár" "egy tányér" "pár falat" <- senki nem tudja, miről beszélsz, mivel van akinek egy szelet egy kettévágott fél kilós kenyeret jelent, van akinek meg egy két centi vastag valamit. Létezik 3dl, és 15dl űrtartalmú tányér is, nem derül ki hogy a tied mekkora. Ha mindenképp tudatni akarod velünk, hogy mennyit ettél, mérd le konyhai mérleggel.

2013. aug. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A kenyér szeletelt mivel mindig ilyet vásárolok,kb 2 -4cm vastag.A pohár tej 2dl volt.A pár falat pacal pedig kb 6 kanál volt.:-)Am köszi a választ!
2013. aug. 19. 20:44
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja egyet kihagytam a tányér is normál méretű kb 3 dl-es.
2013. aug. 19. 20:45
 7/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, te most tényleg komolyan írtad ki ezt a kérdést?


Mellesleg azt se tudjuk, hogy fiú/lány/nő/férfi vagy-e, mit dolgozol, hány kg és hány cm vagy...

2013. aug. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Komolyan írtam ki és jött is rá komoly válasz,lány vagyok,és ülő munkám van.
2013. aug. 19. 22:13
 9/11 anonim ***** válasza:

De hány kg és hány cm?

sportolsz? Mozogsz valamit? Vagy munkába is autóval/busszal jársz?

Fogyni szeretnél vagy csak súlyt tartani?

Nagyon nem mindegy...

2013. aug. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én vagyok az a válaszoló aki azt a hosszú kommentet írta. Amúgy csak azért lett olyan hosszú, mert el akartam magyarázni, mi miért káros. Segítős szándékkal válaszolok.


Ha ülő munka mellett egészségesen akarsz élni, akkor két dologra kell nagyon odafigyelned: a lehető legalacsonyabb legyen a szénhidrát beviteled(akár nulla is lehet), és ne egyél semmi olyan mesterséges anyagot, ami káros. Előnyben kell részesítened a húsokat és a zöldségeket, körülbelül ennyi a titok.

2013. aug. 20. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!