Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért lehet az, hogy ha...

Miért lehet az, hogy ha lisztérzékenyként nem eszem liszteset, ugyan jó a gyomrom, de nagyon gyenge és fáradékony vagyok?

Figyelt kérdés
Elég soványka vagyok, és úgy érzem, hogy hiába vagyok rosszul tőlük, de csak az édességek adnak energiát... mit egyek helyettük?
2013. okt. 14. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg gyümölcsöt.


Egyébként van elég sok gluténmentes édesség,illetve te is tudsz csinálni sütiket.

2013. okt. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Keress gluténmentes zabpelyhet. Rengeteg recept van a neten hozzá.


És lisztérzékenyeknek való receptekből is rengeteg van. Írd be a gugliba és szezám tárulj.

2013. okt. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert inzulinrezisztenciád alakult ki tőle.
2013. okt. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mennyi ideje diétázol? Tuti nem eszel véletlenül valami gluténost? Kontrollra jársz? Nincs diétahibád?

Ajánlok egy jó csoportot a facebookon: gluténmentes konyha és lisztérzékeny hétköznapok a neve, keress rá :)

2013. okt. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Pár hete jöttünk erre rá, és olyan kenyeret meg sütit eszek, ami gluténmentes, mellette húst, meg gyümölcsöt-zöldséget, de ezek nem adnak energiát, sőt fogyok tőlük... Csak az édességekkel tudom tartani a súlyom, vagy hízni picit, ami nagyon rám férne, és csak azoktól leszek energikus... Viszont jön a savam és puffadok tőlük...
2013. okt. 15. 15:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Voltál orvosnál is? Tehát kimondta orvos, hogy lisztérzékeny vagy? Milyen liszteket használsz? Mindennek elolvasod az összetételét? Csokik, felvágottak, joghurtok stb?
2013. okt. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amúgy nagyon komolyan betartott diéta mellett is kb. 1 év, mire regenerálódnak a bélbolyhok, tehát addig nem tökéletes a felszívódás. Az első 3 hónapban javasolt tejmentesen is étkezni!

Milyen csokikat szoktál enni?

2013. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Még nem voltam orvosnál, de mikor pár napig nem ettem semmi liszteset, teljesen jó volt a gyomrom, ezért álltam rá. Egyébként tejallergiám is van, szóval azt igyekszem kerülni, csak hát a csokiban is van sajnos, ha eszem... Igyekszem sok étcsokit enni, abban legalább tej nincs, de imádom pl. a Milkát, vagy a Snickerst, a süti meg búzalisztes...
2013. okt. 16. 15:10
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor menj mielőbb orvoshoz! Ki kell mutatni a lisztérzékenységet, utána kezdhetsz diétázni, de akkor 100%-osan, onnantól semmi gluténost nem ehetsz! És onnantól is hónapok kellenek, amig rendbejössz.

Van már időpontod gasztoenerológiára?

Csak mert a lisztérzékenység többek között cukorbetegséget, pajzsmirigy betegségeket, meddőséget és daganatokat okozhat, ha nem diétázik a beteg :(

2013. okt. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!