Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Részletes candida diéta?

Részletes candida diéta?

Figyelt kérdés
valaki posztoljon be nekem légyszives egy normális részletes candida diétát.köszönöm

2013. nov. 7. 14:18
1 2
 1/11 MKs ***** válasza:
79%

Szió! neten nagyon sok fajta candida diéta van!

Én már több mint 1 hónapja csinálom úgyhogy tudom hogy mindenhol mást és mást írnak amit az egyik megenged azt a másik nem.

Nekem van egy könyvem és aszerint csinálom!

Ajánlott élelmiszerek:


tejtermékek:

biojoghurt, tehéntúró, friss sajtok, /amik nem gombásérlelésűek, tej, aludtej, kefír, író, tejszín,savó,

Tojás bármilyen formában elkészítve,

Zöldségfélék

valamennyi friss vagy mélyhűtött zöldségféle,

különösképp a fokhagyma, hagyma püréhagyma, retek, torma,

- hüvelyesek száraz formában

- cukor nélkül eltett savanyúságok,

- tejsavas zöldségek /savanyú káposzta/

Italok

- cukormentes édesítőszerrel készült limonádé, kóla,

- fekete tea, kávé cukor nélkül,ásványvíz, zöldséglevek cukor nélkül,

Gabona és burgonya készítmények:

valamennyi gabonaféle, teljes mag, durva dara, teljesőrlésű liszt vagy dara, zab, búza, rozs, köles pehely,

búzakorpa, burgonya, hasábburgonya,

Szójakészítmények:

tofu, szójatej, szójahús, szójafelvágott,

Levesek:

húsleves, zöldségleves,

Kenyér pékáru, Savanyú tészta alapú teljesőrlésű rozskenyér /maláta nélkül/

Húsok:

baromfi, vadhús, nyúl, marha, sertés,

Halak, rákok:tengeri halak, osztriga, tintahal, kagyló, rák, homár, garnéla, Zsírok olajok:

hidegen sajtolt növényi olajak /olíva, dió, lenolaj, margarin, vaj, olvasztott, disznózsír, libazsír,

Diófélék, magvak

földimogyi, mogyi, dió, kesudió, napraforgómag, szezámmag, lenmag, mák, tökmag, kókuszreszelék,

Édesítőszerek:

szénhidrátmentes édesítőszerek pl. szacharin,

tejcukor, stevia, xilit

2013. nov. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 MKs ***** válasza:

*póréhagyma,

A legjobb ha mindennap veszel be grapefriutmagcseppet

én minden másnap megeszek egy gerezd fokhagymát!

Cukrot tejet még most sem iszok, eszek! Kenyeret én sütöm a könyv alapján de abol is csak keveset!

2013. nov. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 MKs ***** válasza:

Kenyér recept:

200g graham liszt, 225g finom teljes őrlésű búzaliszt, 75g zabpehely, 1 kávés kanál szódabikarbóna, 1 kávéskanál tengeri só,késhegyni c vitamin /én nem szoktam bele tenni/ 500 ml író, én kaukázusi kefírt teszek bele helyette

2013. nov. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszi!!! (:
2013. nov. 7. 17:05
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Már elnézést, de a candida diéta nem más mint áltudomány.


Legjobb lenne elfelejteni, és helyette a hús-zöldségevést követni.


Érveljek, vagy elég ennyi, vagy nem is érdekel mit írnék?

2013. nov. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
abszolut nem érdekel,mert csak pozitív és segítő válaszokra vagyok kíváncsi. a többivel nem megyek semmire,kötözködni veszekedni meg nem akarok.
2013. nov. 8. 13:08
 7/11 anonim ***** válasza:
19%

Oké. A candida diétában nincs semmi pozitív, tehát akkor nyilván ezt is hagyod a fenébe.

Egy rákban meghalt orvos találta ki. Szerinted?


Konkrétan a candida diéta is hulladék kajákat ajánl, nagyon nagyon kicsivel talán jobb mint a populáris nyugati étrend. De egyébként pont olyan gyulladásfokozó, megbetegítő vacak. Tehát ha pozitívra vágysz.. akkor zöldségeket eszel, húsokat, tojást, halat.. glutén és tej nélkül, sok finomított/gyors felszívódású szénhidrát nélkül.


Miért. Merthogy ugye elolvasok egy sort az egyik itt leírt válaszból, és azt látom hogy gabonát, azaz keményítőt, azaz konkrétan összetett cukor fogyasztását ajánlják. Az senkit nem zavar, hogy a témában szereplő parazita gombának ez tökéletes táplálék..

Mert szóját ajánlanak, holott egy mérgező növény.


Mondom, ezt egy idióta orvos találta ki, semmi pozitív nincs benne. Népbutítás vagy tudatos megbetegítés.. nem tudom mi volt az egész célja, de az biztos hogy semmi pozitív, segítőkészség nem volt benne.

2013. nov. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne hülyeség, és mi köze van a diétának ahhoz, hogy aki kitalálta, rákban halt meg? Ennek a rákhoz nem sok köze van, a candida egy gomba, a diéta lényege pedig az, hogy megvonod a gombától azokat, amivel táplálkozik, így az élesztőt, és a finomított, mesterséges dolgokat. Zöldséget és húst pedig dögivel lehet enni, szóval szerintem semmi kifogásod nem lehet ellene...
2013. nov. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért táplálkozna a gombád élesztővel? Ez áltudományos blabla.


A candida diéta nem vonja meg azt ami a candidózist erősíti: gabonák evését ajánlja.. nevetséges.


Van kifogásom ellene: egy gabonaevő értelmetlen ajánlás ez is. csak nem fehér lisztet ajánl, hanem barnát.


Az igazi kifogásom az, hogy ugyan azt a hulladék kaját etetik az emberekkel, de még el is hitetik róla, hogy ez jobb. Aha.. nem, pont ugyan olyan rossz.

2013. nov. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
azokhoz szólna az én kérdésem, akik hülyeségnek tartják és semmi a candida-diétát, hogy szerintük akkor mi a megoldás? ha mindenki hazudik, akkor hol az igazság?
2013. dec. 2. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!