Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vajon ez igaz a sófogyasztásról?

Vajon ez igaz a sófogyasztásról?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=ZXd_39cRwLU


Dr. Lenkei Gábor szerint a sófogyasztás valójában nem káros, és nem okoz szív és érrendszeri problémákat sőt, kifejezetten egészséges.



2013. nov. 10. 18:47
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
74%

A kérdés tudományos jellegű.


Lehet dokumentált haláleset A és D vitamin következtében, ismert tény hogy vitaminok is túladagolhatók. Ha túladagolhatók, akkor letális dózis is létezhet belőlük. Bár én a tél közeledtével azt hiszem nagyon örülnék jó sok jegesmedve májnak, de akár jegesmedvének is. Nyami.


A témához visszatérve: az orvostudományunk a mai formában.. úgy látszik hogy elsősorban betegség párti és gyógyszerek eladását szorgalmazza. Valami ilyesmire céloz Lenkei is. Hmm, lehet onnan vette hogy megnézte mennyi beteg ember van, mennyi gyógyszert adnak el amik nem használnak.. Nem látom a témát vitathatónak, legfeljebb a levont következtetések lehetnek eltérőek.. Például szerintem az orvosok nem mind gonoszak, egyszerűen csak kiemelik azokat akik jól tudnak bólogatni az egyetemeken, és azok kapnak leginkább diplomát, akik ügyesen tudnak majd gyógyszereket eladni. Nyilván a gyógyszercégek megbízásából, nyilván az egész egyetemi képzés már erre megy ki. Nem egy bonyolult elképzelés, a részletei lennének érdekesek számomra. Miért, ki, hogy, pontosan hogy is működik ez.


De van itt még egy érdekesség. Az egyik válaszoló, aki sarlatánnak titulálja Lenkeit.


Lehet nem evolúciós szemléletű a válaszoló? Tudományos kérdésekben nehéz vitázni.. nem jelenteném ki a só vérnyomás emelő hatását, ha ezt nem lehet kellőképp alátámasztani. Illetve a sóval kapcsolatban nem csak ezt kellene bizonyítani, hanem konkrétan a betegségokozó hatását. Ezt pedig nem lehet bizonyítani, mert vélhetően nincs neki.


Nem csak a populáris, hamis tudomány létezik, bizony vannak független kutatások is, nem hangoztatott eredmények.. ezen eredmények nem nagyon kedveznek a gyógyszeriparnak, mert felfedik a betegségek valódi okait.. használják ezeket sokan, és meggyógyulnak gyógyszerek nélkül, orvosok nélkül, ez nem mellébeszélés. Ilyen a paleo táplálkozás is..


Persze aki ezeket terjeszti, az sarlatán.. aham, aki viszont a tudomány hátráltatja és embereket akarva/akaratlanul meggátol a gyógyulásban, gyógyszereket preferál gyógymódok helyett, az sajnos akasztásra érett. Sajna szélsőséges lett az egészségügyi helyzet, nem igazán lehet tovább tűrni a ködösítést, a 'szakemberek' további káros munkásságát.


Szükség van olyanokra mint Lenkei, akik hozzáértők is, de valóban segítőkészek, és van eszköz a kezükben. Egy átlag orvos, még ha jót is akar, csak az egyetemen tanultakkal nem lesz eszköz a kezében, hogy valóban segítsen. De lesz hozzá, hogy ártson, akaratán kívül akár..

2013. nov. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
55%

Bocs nem vitatkozom. Nem érdemes.Tőlem azt zabálsz amit akarsz, annyi sót tömsz magadba amennyit akarsz. Terjeszd a hülyeséget, ahogyan akarod, azt viszont megkérdezném, hogy milyen biológia tudásod van egyáltalán? Szerintem semmilyen. Zéró tudásra épül a sok hülyeség amit itt-ott összecsipegettél, ennél fogva nélkülöz bárminemű kritikai szemléletet. Persze mi nyaljuk a gyógyszeripar seggét... Hát nem, én gyógyítani akarok, ezért fogok itthon dolgozni, szarért-húgyért ellentétben az általad az egekbe magasztalt Lenkeivel, aki betegre keresi magát olyan szerekkel, melyek vagy nem hatnak, vagy kifejezetten károsak.

Aki olvassa ezt a vitát annak pedig azt üzenem, hogy nyugodtan használja ki a természetgyógyászok lehetőségeit, de amikor hozzánk jön általában már túl későn, mert kuruzslókra pazarolta az idejét, akkor ne csodálkozzon, és ne velünk üvöltözzön, ha már tényleg nem tudjuk meggyógyítani.


Egyébként egyetlen adag medvemáj már halálos dózis, szóval én nem kívánnám a helyedben... De te tudod.

2013. nov. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
55%

"Tudományos kérdésekben nehéz vitázni.. nem jelenteném ki a só vérnyomás emelő hatását, ha ezt nem lehet kellőképp alátámasztani."


Ózmózis. Gimnáziumi anyag. Ezzel amit leírtál nem mondtál semmit. Ez egy tény. ÉS?


"Illetve a sóval kapcsolatban nem csak ezt kellene bizonyítani, hanem konkrétan a betegségokozó hatását."


Bizonyítva van aranyom. Az, hogy te nem vagy elég olvasott a témában az nem az én bajom.

2013. nov. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
44%

"Terjeszd a hülyeséget, ahogyan akarod, "


Megteszed helyettem.


"Ózmózis. Gimnáziumi anyag"


Emberi test működése: ne becsüld alá, úgysem fogod fel a működését. Nincs baj a sóval, attól hogy bedobsz egy 'ozmózis' kaliberű dolgot még nem fog betegséget okozni a sófogyasztás. Nem ozmózis, hanem vizsgálat és bizonyíték. Ezeket mutasd meg, ha léteznek. Ha nincsenek, akkor meg mire érvelsz?

Az emberi vese kiválasztja a fölösleges sót, ennyit még oktatnak az orvosoknak is, nem?

2013. nov. 12. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
71%

"Bizonyítva van aranyom. Az, hogy te nem vagy elég olvasott a témában az nem az én bajom."


Kettőnk közül szerintem nem én vagyok az, aki önkényesen kimazsolázgatja a 'bizonyított' dolgok közül azokat, amelyeket könnyű képviselni, nem kell gondolkozni rajtuk és könnyen be lehet adni az embereknek. Ezt inkább az ön által képviselt vallásban látom.


Az ilyen emberek tipikusan félnek a sózástól, félnek a koleszterinfogyasztástól mert egyszer azt hallották (tanulták) hogy ezek rosszak. Azzal már nem foglalkoztak, hogy már rég bebizonyosodott az ilyen ésszerűtlen állítások ellenkezője, fel lett mentve a só.. a koleszterin is. :)


Már tudjuk, hogy nem a túlzott sófogyasztás, hanem a finomított szénhidrátok fogyasztása okoz magas vérnyomás betegséget, szív-érrendszeri betegségeket.


Remélem most nagyon sokat tudtam segíteni, utána néz a témának és elfogadóbb lesz más SZAKEMBEREK, orvosok nézeteit illetően. Mivel azok semmivel sem alábecsülendőbbek mint az Ön nézetei.


Sokunk szemében nem Lenkei, hanem az Önhöz hasonló gondolkodásúak tűnnek sarlatánoknak, csak hogy próbáljam éreztetni milyen is a szélsőséges gondolkodás.


Én magam csak azért vagyok szélsőséges, mert a nem populáris nézeteket is képviselni kell kissé erősebben, hiszen az ósdi orvostudományi nézetek is igen erős marketinggel bírnak.. hála az orvosoknak, dietetikusoknak, gyógyszerészeknek. De nem baj, majd elmúlnak ezek..

2013. nov. 12. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
71%

Nem fogok olyan témában vitatkozni, mely szimpla középiskolai fizikán és biológián alapszik. A só szimplán az ozmózis elvén növeli a vérnyomást, azt pedig egy egyszerű vízvezeték szerelő is pontosan tudja, hogyha egy csőre túl nagy nyomást engedünk, az tönkremegy. Úgy tűnik a vízvezeték szerelők komolyabb szakemberek biológia terén, mint ön, vagy az ön "orvosai", kuruzslói. A túlzott finomított szénhidrát fogyasztás tényleg nem egészséges, a túlzott só és koleszterin fogyasztás sem. Most belemehetnék részletekbe, de látszik, hogy a vitapartneremnél egész egyszerűen hiányzik az alap gimnáziumi természettudományos oktatás, és csak az agyatlanul megértés nélkül innen-onnan összeszedett hülyeségeket hajtogatja, mert az véletlenül összeillik az általa kedves zabáljunk zsíros húst-hússal életmóddal, és ezt baromságokkal igyekszik alátámasztani.

Most hozhatnék több ezer emberen végzett epidemiológiai kutatásokat, példaként, arra, hogy a túlzott sófogyasztás miért ártalmas, de ó azt is biztos a gonosz gyógyszergyárak pénzelték, és meg lett hamisítva... Na innentől kezdve miért kéne bármit komolyan vennem amit te írsz sózabáló barátom? Hozd a több ezer emberen végzett klinikai tanulmányidat. Kíváncsi vagyok rájuk! Ó és aktuális tanulmányt akarok! Élő emberek utánkövetésével végzettet!

2013. nov. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
44%

"Egyébként egyetlen adag medvemáj már halálos dózis"


Persze. Egy d-vitaminhiányos népnél (magyar) ez a jó hozzáállás. Nyilván akkor túlméretezik kicsit az egy adag medvemájat, ha az már túladagolással járhat.. Bár van elképzelésem a hagyományos orvoslás elképzeléséről mi számít túladagolásnak.. Ha rajtuk múlna, állandósulna a vitaminhiány minden emberben.


"Nem fogok olyan témában vitatkozni, mely szimpla középiskolai fizikán és biológián alapszik."


Nem fogok olyannal vitatkozni, aki középiskolai szinten van. Tekintetbe véve a felsőoktatás tragikomédiába illő színvonalát, szeretném ha a középiskolai fizikai, kémiai ismeretek a jövőben nem a meghatározók lennének egy emberhez hasonlóan bonyolult szervezet működésének megértésénél.. EZEK A PRIMITÍV MEGKÖZELÍTÉSEK NEM JÁRTAK ELŐNNYEL. Az ember nem primitív termodinamikai modell, nem kalória bevitel és felhasználás egyszerűsített modellje alapján működik. Nem primitív kémiai rendszer, miután kiválasztó rendszerünk működik a homeosztázis fenntartására amely egyébként az állandó SÓVESZTÉS ELLEN dolgozik, így nem, nincs releváns szerepe a túlzott sófogyasztásnak a vérnyomás betegségek kialakulásában.


De legalábbis ezen szerepről CSAK AZUTÁN van értelme tárgyalni, miután nem kenyérrel indítja a napot az átlag ember, ugyanis míg a sófogyasztás egy vitatható tényező csupán, addig a magas keményítő fogyasztás biztosan betegséggel jár. Akkor most miért a sóról beszélünk.. ami szinte jelentéktelen? Sőt ideje lenne a hiányából eredő betegségekkel foglalkozni..

2013. nov. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
35%
Bocs nem vitatkozom. Nincs értelme. Nálad, hiányoznak az alapok. Alap nélkül építed a téves tudásodat, és ezét tévesen értelmezed a fiziológiai reakciók szerepét. Hiányos a fizika, kémia, biológia, élettan, molekuláris sejtbiológia, kórélettan, anatómia tudásod, ezért nem látsz egy összetett képt az emberi test működéséről, rizsálsz a homeosztázisról, de fogalmad sincs a circulus vitiosusokról, amit az emberi test képes kialakítani. Te csak szeletkéket látsz és abból vonsz le téves következtetéseket. Bocs. Majd ha lesz bármiféle tudásod, amit nem a netről szereztél, akkor talán beszélgethetünk. Részemről a vita itt lezárva. Hülyékkel nincs értelme vitatkozni.
2013. nov. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
64%

Nem lehet hiányos a tudásom, hiszen én is végigjártam azokat az alapozó képzéseket amiket mindenki (elemi iskola, középiskola reál tantárgyai, mérnöki egyetem fizika, biológia, kémia stb. képzése).


Nem lehet hiányos az alaptudásom, legfeljebb a magasabb szintű, komolyabb kérdésekben más tudományos álláspontot tartok hitelesnek. Ez viszont nem az alaptudás hiányát jelenti.. A magad szemében akarsz lehúzni, így könnyebb kiszállni egy vesztes vitából?

2013. nov. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Jézusom, ez nevetséges. Sőt, inkább kiborító. Kb. a fejemet verem az asztalba mindjárt.


1. Lenkei azt hangoztatja a könyvében, hogy mekkora szemét, undorító dolog a gyógyszeripar, mert halálra keresi magát azzal, hogy nem gyógyítja meg az embereket, csak mindenféle szart ad el.

Na de kérem...

Lenkei bácsi mit is csinál?

Ja, kiad vmi "vitaminkészítményt", és halálra keresi vele magát. Mivel is jobb ő, mint a gyógyszeripar?


Egy gyógyszer forgalomba hozásához kb. 10 év kell. Addig vizsgálják, figyelik a mellékhatásokat, klinikai kísérleteket végeznek, stb. A gyógyszerek egy-egy jól meghatározott élettani folyamatban hatnak, pontosan ismert módon. Össze van róluk gyűjtve minden infó.

Ezzel szemben a vény nélkül kapható ilyen-olyan "gyógyhatású készítménynek" mondott akármik szerintetek átmennek hasonló tesztelésen? Ja, nem...

Milyen érdekes...


2. Nátriumra nyilván szüksége van minden embernek bizonyos mennyiségben. Az sem jó, ha túl kevés van belőle, de az sem, ha túl sok.

És bizony, ha túl sok van, akkor annak magas vérnyomás lesz a következménye.

Honnan tudjuk ezt?

Pl. onnan, hogy vannak olyan betegségek, amelyekben a nátrium kiválasztása károsodik.

Milyen érdekes, hogy az összes ilyen betegségben magasvérnyomás is jelen van.....

Hát nem különös?

2013. nov. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!