Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vajon ez igaz a sófogyasztásról?

Vajon ez igaz a sófogyasztásról?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=ZXd_39cRwLU


Dr. Lenkei Gábor szerint a sófogyasztás valójában nem káros, és nem okoz szív és érrendszeri problémákat sőt, kifejezetten egészséges.



2013. nov. 10. 18:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
50%
Természetesen igaz. A szervezetben a vizet ionok kötik meg, elsősorban a nátrium. Ha kevés sót fogyasztasz az kiszáradáshoz vezet, ha tartósan fogyasztasz kevés sót az pedig szép lassú szervi károsodáshoz és korai halálhoz. Ezt eddig nem tudtad?
2013. nov. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Nem. Orvos vagy? Mit gondoltok erről tisztelt orvos bácsik és nénik?
2013. nov. 10. 18:50
 3/34 anonim ***** válasza:
Most látom ez egy kétórás előadás. Gondolom ő is ugyanezt fogja elmondani, de azért végignézem. :)
2013. nov. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
A koleszterinről is beszél.
2013. nov. 10. 18:53
 5/34 anonim ***** válasza:
44%

Épp most nézem. Most a gyógyszerekről és a mellékhatásokról beszél. Az igazat mondja. Én 40 éves vagyok és sosem járok orvoshoz, sosem szedek gyógyszert. Múlt hónapban volt egy balesetem. Megreped a szárkapocscsontom és zúzódott a lépem.

A lábam forrasztófűvel borogattam, a belső vérzésre vérzéscsillapító teákat iszogattam (cickafark, útifű és pásztortáska), ezeket mind magam gyűjtöttem még a nyáron.


Erre az összes szomszédom elkezdett szörnyűlködni, hogy be fogok nyelni egy vérrögöt(trombózis), ha ne megyek orvoshoz. Mellékesen jegyzem meg barátnőm hozott Clexanet (véralvadásgátló), egyetlen egyet sem szúrtam belőle. Helyette elkezdtem erős paprikát és fokhagymát enni napirendszerességgel. Én még itt vagyok, és köszönöm jól vagyok, de az összes olyan ismerősöm, aki orvoshoz rohangál és vegyszerekkel tömi tele magát, alig győz elég vegyszert kiíratni magának és rendszeres visszatérő az orvosokhoz, de ez a sok barom akkor sem érti meg, hogy a betegségeket épp a gyógyszerek okozzák. Jahh kérdezted orvos vagyok -e. Nem, de húsz éves korom, a honvédség óta foglalkozom gyógyítással, ott csak elsősegélyre képeztek ki, gyógynövényezni már később kezdtem és magamtól tanultam, könyvekből, és kollégáktól.

2013. nov. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
77%

Dr. Lenkei egy sarlatán. Pont. A túlzott sófogyasztás emeli a vérnyomást a magas vérnyomás pedig tönkrevágja az ereket. Igazából a természetgyógyászat egy baromi jó üzlet, éppen olyan jó üzlet, mint a gyógyszeripar. Van egy kuruzsló, ő árul valamilyen csodafőzetet, aminek a pontos hatásáról halvány gőze sincsen, általában nem használ, sőt gyakran májkárosító. Lenkei rohadtul jól él abból, hogy különféle álgyógyszereket árul borsos áron. De mi orvosok persze sz@rháziak vagyunk, és csak a gyógyszeripar érdekeit nézzük, sőt nem is akarjuk igazán meggyógyítani a beteget, de jön Ő a termésetgyógyász, a sámán, a tulvilági titkok tudója, aki hat ujjal és két pénisszel született, a csodatevő, és Ő majd meggyógyít mindent. És természetesen semminek nincsen mellékhatása, amit használ, mert az erdőben szedte, mert természetes stb. Aki ezt elhiszi az meg is érdemli, hogy átvágják.


A kedves természetgyógyász pedig árulja már el, hogy honnan tudja, hogy megrepedt a csontja és zúzódott a lépe, ha nem jár orvoshoz? Ezeket ugyanis ultrahang és röntgen nélkül nem lehet megmondani. Továbbá negyven évesen nem olyan nagy kunszt, ezt a manővert gyógyszer nélkül megúszni. Szerencse kell hozzá.

2013. nov. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem is furcsa volt ez a dolog. Ugye azt mondta Lenkei, hogy a szervezet 250 gramm sót tartalmaz, de ez biztos, hogy NaCl az összes? Nem csak konyhasó létezik. Egyébként pedig ezek az ilyen leleplezős megmondós emberek számomra mindig is gyanúsak voltak. A vitamin fogyasztást se egészen értem. Nem lehet a vitamint túladagolni? Akkor miért mondják az orvosok, hogy lehet? A gyógyszermaffia nem akarja, hogy megvásároljuk a méregdrága Supradint?
2013. nov. 11. 00:22
 8/34 Mi közöd Tőle ***** válasza:
73%

Lenkei vitaminjai legalább érnek valamit, ha drágák is. Azokban már megfelelő mennyiségben vannak benne a vitaminok, ásványi anyagok. Túl lehet adagolni a vitamint is. De jövök lenkei dumájával. Mit nem lehet túladagolni? Ha egy sportoló egy maratoni futás felénél megáll mondjuk és iszik 2-3 liter vizet egy ültőhelyből, simán feldobja a bakancsot. Ez a vízmérgezés.


A gyógyszeripar szokott sátánként mutatni a vitaminokra, miközben vitamin túladagolásban még kb senki nem halt meg, de gyógyszer túladagolás a halálozási listán elég rendesen elől van. A sófogyasztás meg valóban emeli a vérnyomást, 1-2 higanymilliméterrel. Ez még az a bevállalható kategória. Ha viszont nem eszünk sót, akkor ennél sokkal keményebb dolgokkal kell szembenéznünk.

2013. nov. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
78%

"miközben vitamin túladagolásban még kb senki nem halt meg"


Tévedés. Remekül blöffölsz aranyom. Elárulom, hogy volt halálos vitamin mérgezés. A jegesmedve májának fogyasztása azért halálos az emberre nézve, mert tele van A és D vitaminnal, mind a kettő zsírban oldódik. Több haláleset is volt. De nem fogom felhúzni magam egy olyan vitában, ahol a másik fél semmit nem tud, köze nincsen az orvostudományhoz, egy csumpi biosz érettségit nem tud felmutatni, de blöffölni nagyon tud.

2013. nov. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
50%
Arról nem is beszélve, hogy mi orvosok is írunk fel vitaminokat, de nem a Lenkei féle kuruzslók méregdrága termékeit, és nem agyatlanul magas dózisban.
2013. nov. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!