Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vajon ez igaz a sófogyasztásról?

Vajon ez igaz a sófogyasztásról?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=ZXd_39cRwLU


Dr. Lenkei Gábor szerint a sófogyasztás valójában nem káros, és nem okoz szív és érrendszeri problémákat sőt, kifejezetten egészséges.



2013. nov. 10. 18:47
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
40%

"A gyógyszerek egy-egy jól meghatározott élettani folyamatban hatnak, pontosan ismert módon. Össze van róluk gyűjtve minden infó. "


És ettől még tisztességes ezeket árulni, ezekkel mérgezni az embereket? Ha egyszer nem gyógyítanak semmit..?


"És bizony, ha túl sok van, akkor annak magas vérnyomás lesz a következménye.

Honnan tudjuk ezt?

Pl. onnan, hogy vannak olyan betegségek, amelyekben a nátrium kiválasztása károsodik.

Milyen érdekes, hogy az összes ilyen betegségben magasvérnyomás is jelen van..."


Tehát beteg emberekben, a lakosság egy kis hányadánál figyelni kell a nátrium bevitelre, mert a kiválasztás károsodott. Akkor a többséget miért a sószegény táplálkozásra biztatják? Miért nem a táplálkozás jellemző hibáit, a cukorfogyasztást, a müzlievést, a joghurt és egyéb hulladékevést figyelik, miért nem ezekről beszélik le az embereket?

2013. nov. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

"És ettől még tisztességes ezeket árulni, ezekkel mérgezni az embereket? Ha egyszer nem gyógyítanak semmit..? "


Hogyne gyógyítanának semmit te szerencsétlen?

Mondd ezt azoknak az embereknek, akik mondjuk inzulinon élnek....

Vagy mondjuk azoknak a rákosoknak, akik a kemótól gyógyultak meg.

Vagy azoknak, akik csak úgy képesek normális életet élni, ha gyógyszert szednek (mondjuk egy myasthena gravisos beteg, vagy épp egy Parkinsonos...tudod mik ezek egyáltalán?)


"Tehát beteg emberekben, a lakosság egy kis hányadánál figyelni kell a nátrium bevitelre, mert a kiválasztás károsodott."

Nem, nem csak náluk kell figyelni. Ugyanis a vese sem képes mindent kompenzálni.


"Miért nem a táplálkozás jellemző hibáit, a cukorfogyasztást, a müzlievést, a joghurt és egyéb hulladékevést figyelik, miért nem ezekről beszélik le az embereket?"

Érdekes, hogy te ezeket nem hallod. Nekünk spec. orvosi egyetemen igen is megtanították azt, hogy a finomított szénhidrátok túlzott fogyasztása bizony nem egészséges.


Akkor mégis miről beszélsz?


A túlzott sófogyasztás káros. Ugyanúgy, mint a túlzott széndhidrátbevitel.

2013. nov. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
63%

"ogyne gyógyítanának semmit te szerencsétlen?

Mondd ezt azoknak az embereknek, akik mondjuk inzulinon élnek.... "


Az érved pont az én véleményemet támasztja alá. Ma inzulint adnak még kezelhető cukorbetegségre, így egy életen át gyógyszervásárlásra kényszerítik az embereket, mellesleg egyre súlyosbodó betegségbe. EZ TÉNY!


Ez a tisztesség? Nem akarok nemzeti érzelmekről beszélni.. de te gyűlölöd az embereket, vagy érzel valamiféle testvériséget velük, velünk? Mert ha érzel, akkor senkit sem akarsz fölösleges inzulinhasználatra ítélni, márpedig ma ezt csinálják.


"Vagy mondjuk azoknak a rákosoknak, akik a kemótól gyógyultak meg. "

Vagy a kemóval haltak meg, másképp viszont meggyógyulhattak volna? A rákot még mindig gyógyíthatatlan betegségnek tartják, a kemó nem hatékony gyógymód viszont óriási pénz van benne MÁR MEGINT csak a pénzről szól. Ezért a rák megelőzését nem hangoztatják.


Nem lenne ennyi rákos, ha nem akarnának gyógyszert eladni a rákbetegségre, meg is lehetne előzni rengeteg esetben, vagy akár hatékonyabban gyógyítani!


"Vagy azoknak, akik csak úgy képesek normális életet élni, ha gyógyszert szednek (mondjuk egy myasthena gravisos beteg, vagy épp egy Parkinsonos...tudod mik ezek egyáltalán?) "


Parkinson, igen. Gondolom ez is autoimmun eredetű betegség, amiért az életmód felelős, a gabona-tejtermék fogyasztást, ennek ellenére mocskos érdekcsoportok bizniszt csinálnak ebből, és gyógyszereket adnak el a betegeknek, akik kötve hiszem mennyire meggyógyulnak ettől.. Undorító.


"Érdekes, hogy te ezeket nem hallod. Nekünk spec. orvosi egyetemen igen is megtanították azt, hogy a finomított szénhidrátok túlzott fogyasztása bizony nem egészséges. "


Ne hazudd.. hogy te azt ajánlod az embereknek, hogy ne egyenek gabonákat, keményítőt, cukrot. Mert még a végén örömkönnyeket kezdek hullatni krokodil könnyek helyett. Kiderül mindjárt, hogy az orvosok valójában értenek a táplálkozástudományhoz, a gyógyításhoz. Ugyan már, nem tudtok felmutatni kellően jó eredményeket.


"A túlzott sófogyasztás káros. Ugyanúgy, mint a túlzott széndhidrátbevitel."


Ch bevitelből nem is gondolnád, hogy már a reggeli kis zabpelyhed is túlzott, és káros. Sóból határozd meg kérlek mi számít túlzottnak?


Legyen a mérték a kérdés. A legtöbb ember nem eszik túl sok sót, legfeljebb közelít egy normális mennyiséget. Az ember tengerparti, vízi emlős, nyilván nem idegen a nagyobb mennyiségű só a testünk számára. Ritka dolog túlzott só bevitelről beszélni. MINDENNAPOS dolog túlzott szénhidrátfogyasztásról beszélni. Azért lesz munkád, mert mindenki túl sok szénhidrátot eszik.

2013. nov. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

Ez lesz hozzád az utolsó kommentem, mert látom, hogy téged nem lehet meggyőzni, méghozzá azért nem, mert baromira halvány fingod sincs sem a biológiáról, sem az orvostudományról, sem a farmakológiáról, csak a baromságot hajtod.

(Ja, és ezt a kommentet sem miattad írom, hanem azok miatt, akik esetleg olvassák a hozzászólásokat).


"Ma inzulint adnak még kezelhető cukorbetegségre, így egy életen át gyógyszervásárlásra kényszerítik az embereket, mellesleg egyre súlyosbodó betegségbe. EZ TÉNY! "

Nem adnak feleslegesen senkinek inzulint. Annak adnak inzulint, akinek muszáj, mert anélkül meghalna.

Ha elvennéd egy egyes típusú cukorbetegtől a napi inzulinját, meghalna.


"Vagy a kemóval haltak meg, másképp viszont meggyógyulhattak volna? "

Honnan tudod, hogy anélkül meggyógyultak volna? Ja, hogy sehonnan...értem, köszi.


"a kemó nem hatékony gyógymód viszont óriási pénz van benne"

Nem hatékony? Érdekes, a rákos ismerősöm meggyógyult tőle. És nem ő az egyetlen, milyen érdekes.

Óriási pénz van benne? Jah, főleg az államnak, aki a szaros kis TB befizetésért több milliós kemókat fizetget az állampolgároknak.


"meg is lehetne előzni rengeteg esetben"

Igen, meg lehetne.

Ezért mondják az orvosok pl. azt, hogy ne dohányozz, ne idd szét a májad, ne zabáljál gyorskaját éjjel-nappal stb.


"Gondolom ez is autoimmun eredetű betegség, amiért az életmód felelős, a gabona-tejtermék fogyasztást, ennek ellenére mocskos érdekcsoportok bizniszt csinálnak ebből, és gyógyszereket adnak el a betegeknek, akik kötve hiszem mennyire meggyógyulnak ettől.. Undorító. "

Gondolom...? Tehát fingod sincs a témáról, csak pofázol. Köszi.


"Ne hazudd.. hogy te azt ajánlod az embereknek, hogy ne egyenek gabonákat, keményítőt, cukrot. Mert még a végén örömkönnyeket kezdek hullatni krokodil könnyek helyett. "

Nem, nem mondom nekik, hogy ne egyenek semmi CH-t, mert az energiabevitelünk nagyobb részét abból kell fedezni. De azt igen is elmondom nekik, hogy ne egyenek finomított cukrot, fehérlisztet orrba-szájba. Helyette fogyasszanak rostokban gazdag, lassabb felszívódású, teljes kiőrlésű gabonatermékeket.

Magam is így teszek. Ja, és a napi CH bevitelem 180 g. Ami bizony a tudomány mai állása szerint megfelelő.


"Sóból határozd meg kérlek mi számít túlzottnak? "

A WHO meghatározta helyettem. Napi 5 g.


"A legtöbb ember nem eszik túl sok sót, legfeljebb közelít egy normális mennyiséget."

A legtöbb ember napi kb. 20 g sót eszik a javasolt 5 helyett. Az pontosan 4-szeres mennyiség.


Többet nem szándékozom veled beszélgetni. Köszöntem!

2013. nov. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
70%

NEM!

Te nem látod át egészen a helyzetet, mert csak azt ismered amit beadtak neked az egyetemen.


"Nem adnak feleslegesen senkinek inzulint. Annak adnak inzulint, akinek muszáj, mert anélkül meghalna.

Ha elvennéd egy egyes típusú cukorbetegtől a napi inzulinját, meghalna. "


De lehetne csökkenteni az adagot, lehetne tünetmentesíteni. És a kettes típusú cukorbetegek? Nekik is adnak inzulint, a rendszer ROSSZ! Nem gyógyítást szolgál, hanem krónikus gyógyszerszedést, már írtam!


"Honnan tudod, hogy anélkül meggyógyultak volna? Ja, hogy sehonnan...értem, köszi. "


Honnan tudod, hogy kemó miatt meggyógyult bárki is? A rákhoz értünk a legkevesebbet, de nem csak én: TE is. Én viszont sokat tanulmányoztam az okát és az elkerülését. Ehhez te mit tudsz hozzáfűzni? SEMMIT, mert csak egy orvosnak tanulsz, és ezen kívül képtelen vagy képezni magadat.


"Nem hatékony? Érdekes, a rákos ismerősöm meggyógyult tőle. És nem ő az egyetlen, milyen érdekes. "


Érdekes. Akkor miért gyógyíthatatlan betegség a rák?


"Jah, főleg az államnak, aki a szaros kis TB befizetésért több milliós kemókat fizetget az állampolgároknak. "


A GYÓGYSZERGYÁRTÓKNAK!


"gen, meg lehetne.

Ezért mondják az orvosok pl. azt, hogy ne dohányozz, ne idd szét a májad, ne zabáljál gyorskaját éjjel-nappal stb. "


Bullshit. A lényeget meg eltitkoljátok.. amikről már más témánál szerintem veled beszéltünk, de nem reagáltál rá..


"Gondolom...? Tehát fingod sincs a témáról, csak pofázol. Köszi. "


Nem, csak nem tartok fejben több száz civilizációs betegséget amikor mindegyik néhány okra vezethető vissza. Te fejben tartod, viszont nem ismered az okait és a gyógymódot rájuk. És te mondod hogy én pofázok? Hát te mit csinálsz.. orvos tanonc..


"Nem, nem mondom nekik, hogy ne egyenek semmi CH-t, mert az energiabevitelünk nagyobb részét abból kell fedezni."


És itt kezdted terjeszteni a megbetegítő életmódot. A te érdeked hogy beteg emberek legyenek.. az enyém, úgy tűnik az, hogy te ne legyél.. (és a hozzád hasonlók).


"azt igen is elmondom nekik, hogy ne egyenek finomított cukrot, fehérlisztet orrba-szájba. Helyette fogyasszanak rostokban gazdag, lassabb felszívódású, teljes kiőrlésű gabonatermékeket. "


BULLSHIT. Ez a fogyókúrázók kamu dumája.. a teljes őrlésű is rossz. Na látod, ezt nem érted meg. Ezért terjeszted TE a megbetegítő életmódot, táplálkozást.. mert te magad is búzaevést ajánlasz. Sajnos ezzel együtt járnak a betegségek, értetlenkedsz itt fölöslegesen.. olvass utána. Vagy kísérletezz magad, mi ennyire bonyolult ezen a témán? NÉZZ MÁR UTÁNA.


"Magam is így teszek. Ja, és a napi CH bevitelem 180 g. Ami bizony a tudomány mai állása szerint megfelelő. "


MELYIK tudomány állása szerint? Aszerint amit te kiszedtél magadnak hogy ez jó lesz? Nem te írtad, hogy nem olvasol utána a tudományos kérdéseknek, nincs szükséged tanulmányok elolvasására? Mégis akkor honnan vetted ezt a 180 g szénhidrátot? És milyen szénhidrát, keményítő? cukor? vízoldékony rost? gabona rost? mégis mire gondolsz?


180g bizony még sok is lehet.


"A WHO meghatározta helyettem. Napi 5 g. "


Tökéletes válasz, most egyértelmű voltál. Én vitatom az 5 grammot.. megvizsgálnám, hogy 6,7, 10g só kiknél milyen károsodást okoz, miért pont 5 gramm. Mert én vagyok az, aki utána néz a dolgoknak, ezt is meg fogom nézni.


Ha az átlag sófogyasztás 20 g, nem hiszem hogy ezzel gond lenne. Abszolút nem tűnik soknak, persze ráfogni rá lehet bármire.. egy orvoscsoport azt mondja hogy ez káros, és máris hivatalos véleménynek számít.. csak a világ nem így működik. A WHO csak egy szervezet, az elképzelései.. nem tudom kit vagy mit szolgálnak, de nem gondolom hogy majd pont az én érdekemet néznék.

2013. nov. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
40%
Azt nem tudom, hogy Lenkei sarlatán-e, de a sófogyasztást valóban nem kell démonizálni. Ugyanis a sónövelés-vérnyomásnövekedés kapcsolatát valójában sosem sikerült igazolni. Annyit sót meg úgysem eszel, hogy megártson. A só úgy tud ártani, ha a szervezet anyagcseréje egyébként amúgy is rossz, viszont az elsősorban a szénhidrát és az autoimmunizáló tápanyagok, és mesterséges dolgok szövődménye, nem a sóé. Az emberi szervezet sópazarló, mivel simán kiválasszuk, hangsúlyozom, ha amúgy a többi kérdésben is rendberaktuk a testet. Aki a megszokott köröket hozza fel ez ellen, az tájékozódjon újra, mert nagyon rá fog faragni.
2013. nov. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 mariak válasza:

Elbeszeltek egymas mellett, Lenkei a megelozest tartja a legfontosabbnak, hogy helyesen taplalkozzunk, es akkor meg sem betegszunk. Amugy meg engem megyozott a sofogyasztasrol, amikor elmagyarazta a vese mukodeset. Tulzasba nyilvan lehet vinni, mint minden mast.


A tudatlan boffentesre, hogy a paleo taplalkozas zsiros hust-hussal lenne, ajanlanam, hogy legalabb egy paleo-piramist nezzen meg, mielott ilyet allit. :-)

2013. nov. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 mariak válasza:

"Nem, nem mondom nekik, hogy ne egyenek semmi CH-t, mert az energiabevitelünk nagyobb részét abból kell fedezni"


Ez konkretan nem igaz, miota atalltam paleora, nott a teljesitokepessegem sport teren. Volt egy kb. hetes atmenet, amikor az eredetihez kepest csokkent (allandoan ehes voltam, illetve ugy ereztem), de aztan miutan atallt a szervezetem az uj taplalkozara, jelentosen nott.

2013. nov. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

De az orvos (vagy medika) válaszoló ezt nem fogja tudni felfogni, milyen világ az, ahol egy 'értelmiségi' nem tud feldolgozni egy ilyen választ?

Hol marad az értelem az értelmiségiekből, a szakemberekből? Mi lesz így? Intő jelek ezek.. nagy baj van.

2013. nov. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Te sem fogod fel, amit én mondok. Az orvostudomány kutatásokon alapszik. Te mutattál egyetlen tudományos cikket is?

Hiába hajtod, hogy én vagyok a szűklátókörű, pontosan ugyanazt csinálod te is, és azt hiszed, neked van igazad.

2013. nov. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!