Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges, hogy 30 évesen...

Lehetséges, hogy 30 évesen leszek lisztérzékeny? Már amúgy is laktózérzékeny vagyok. Ha tartok egy próbadiétát, mikorra várhatom a tünetek enyhülését? Hány nap múlva?

Figyelt kérdés
A tüneteim: sárga széklet, vashiány, foltokban jelentkező kiütések, (ezek elég aprók és sűrűn helyezkednek el, ha végigsimítom, olyan, mintha száraz lenne a bőröm)rossz májfunkció.
2013. nov. 11. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Egyik ismerősöm 18 évesen lett az. Olvastam is róla, hogy kortól függetlenül kialakulhat.

Ettől függetlenül a tüneteid elég általánosak, nem csak ez az egy betegség lehetséges. Én a helyedben inkább egy kivizsgálásra mennék el, de ha próbadiétát csinálsz, szerintem 2-3 nap múlva (mire a glutén kiürül a szervezetedből) várhatsz változást.

2013. nov. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tudsz otthon elvégezhető tesztet venni gyógyszertárban illetve ma már drogériában is.

Ha lisztérzékeny vagy esetleg és tartod a diétát lehet meg fog szűnni a laktózérzékenység, ez sokszor így van. Ha visszaépül rendesen a bélboholy és újra ép lesz a rajta lévő kefeszegély akkor elegendő laktáz enzim termelődik és megszűnnek a tüneteid.

2013. nov. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Eddig is lisztérzékeny voltál, minden ember lisztérzékeny.


Csak 30 évesen már kicsit sok pofont kapott a szervezeted, és erősödtek a tünetek. Lehet a laktózt is jobban bírnád, ha nem ennél glutént.. Nem mintha boci lennél, hogy tejet igyál.


Tehát én alapból nem értem a problémát. Arról sem írsz ki kérdést, hogy érzékeny vagy a méhcsípésre, vagy hogy mérgező számodra a gyilkos galóca. A búza ugyan ilyen.. káros, kész. Nem köll enni. Tejet sem, bu..zi szokás.



Javulás pár naptól kezdve fél éven át várható, amíg a glutén és az okozott immunreakciók teljesen kiürül/megszűnnek.

2013. nov. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A sárga széklet, a vashiány, az ekcéma, a májfunkciós eltérések, mind igencsak a lisztérzékenységre utalnak. Menj el minél előbb gasztroenterológiára! Én 30 évesen lettem lisztérzékeny (hasmenés, sárgás széklet, vashiány, mg hiány - görcsök, ekcéma, kiütések, fogyás, hangulatváltozások voltak a tüneteim).
2013. nov. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehetséges. sőt az is, hogy nem lisztérzékeny vagy, hanem gluténérzékeny, a kettő nem teljesen ugyanaz.

Nekem a lisztérzékenység vérteszt negatív lett ( azon lehetne vitázni, h mennyire hitelesek ezek a tesztek), az ételintolerancia teszt pedig pozitív lett gluténra.


Néhány tünetem megegyezik a tiéddel. Régi kérdés, ha esetleg még olvasod, írd meg, hogy mit lett végül.

2014. okt. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
most már mindegy, de próbadiéta után/közben ne menj tesztet csináltatni, mert semmit nem fog kimutatni.
2014. okt. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!