Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik az elfogyasztott...

Szintiszoli123 kérdése:

Mi történik az elfogyasztott többletkalóriával, ha alacsony az inzulinszint?

Figyelt kérdés

Állítás: magas inzulinszint mellett a többletkalóriát a szervezet hajlamos zsír formájában raktározni.

Kérdés: Mit kezd a szervezet a többletkalóriával, ha alacsony az inzulinszint? Azt nem ugyanúgy raktározza?(pl. mi van, ha megeszek egy fél disznót, mondjuk 5000 Kcal-t ebédre, de nem eszek mellé CH-t, így csak zsírt meg fehérjét ettem, nem megy fel a vércukrom, így nem lesz magas az inzulinszintem sem)



2013. nov. 13. 08:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Te utolsó, most leírtad..


"hogy a verbe kerult szenhidratot a sehtek felvegyek."


.. azt, ahogyan nem eszünk.


Nem kerül cukor a vérbe táplálkozás után, tehát nem nő meg az inzulinszint (jelentősen). Tehát zsírsejtek sem nőnek. Te betegségből indulsz ki, de nem minden ember eszik megbetegítően. Tehát innentől leírtál egy olyan folyamatot, ami egészséges embert (aki egészségesen eszik) nem érdekel, beteg (zsíros) ember meg arra törekszik gondolom, hogy elkerülje.. hogy a vércukorszintje, az inzulinszintje csak úgy emelkedjen étkezésről étkezésre.

2013. nov. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
''Nem kerül cukor a vérbe táplálkozás után, tehát nem nő meg az inzulinszint''. ''ember meg arra törekszik gondolom, hogy elkerülje.. hogy a vércukorszintje, az inzulinszintje csak úgy emelkedjen étkezésről étkezésre.'' Neked fogalmad sincs arrol, hogy mit is beszelsz. A taplalkozas soran a belrendszerbol felszivodo szenhidrat a verbe kerul, onnan az inzulin reven veszik fel a sejtek. Az inzulinnak van egy alap verszintje, amely taplalkozas soran megugrik majd utana lecsokken. Ez a normalis elettani folyamat.
2013. nov. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"A taplalkozas soran a belrendszerbol felszivodo szenhidrat a verbe kerul"


Ezt magyarázd már el kérlek. Milyen szénhidrát szívódik fel a bélrendszerből? Nem csokit eszek, hogy tele legyen a belem cukorral.. írtam, ez a kóros folyamat, betegséghez vezet.

2013. nov. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Baromi egyszeru: a taplalekkal felvett osszetett szenhidratok (diszacharidok) a belben a belhamsejteken levo/ vagy a belbe kivalasztott szenhidrat bonto enzimek hatasara (szaharidazok) monoszacharidokka bomlanak (pl glukoz) ahonnan belbolyhok kozepeben levo kapillaris erbe, majd a keringesbe kerulnek. Innen veszik fel a sejtek. Amirol te beszelsz az nem betegseg, hanem ertelmetlen dolog.
2013. nov. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Amiről te beszélsz, az a betegség. Én az egészséges útról beszélek.


Nem eszem diszacharidot. Diszacharid a kristálycukor. Mégis hogy kerülne kristálycukor a kajámba? Sehogy. A salátában van diszacharid?

A disznó zsírja diszacharidból épül fel? Ritkán. Nincs diszacharid -> nem szívódik fel monoszacharid -> nincs (jelentős) inzulinszint emelkedés -> nincs zsírraktározás kóros mértékben, azaz 'elhízás'. Nincs betegség. (Szintiszoli figyelj!)

2013. nov. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Bizony, figyelj! :) Akkor most elarulok valamit: menj el a haziorvosodhoz es kerd neg h kuldjon el egy laborvizsgalatra. Majd meglepodsz h mekkora lesz a te nyugalmi vercukorszinted. Mert van. Amit meg en irtam az a normalis elettani folyamat. Keress ra a neten hogy mi tortenik akkor az emberrel ha nincs cukor es inzulin a vereben (a ketoacidotikus koma, coma diabeticum es hipoglikemias koma szavakat keresd). Az inzulin kivalasztodasat ugyanis nem csak szenhidrat fokozza.... pl husfogyasztas utan az aminosavak fokozzak az inzulin kivalasztasat a hasnyalmirigyben, ezzel segitve az izmokban mint protein valo beepulesuket. Egyebkent arrol nem is beszelve hogy a szenhidratszegeny taplalkozas a glukagon szint emelkedeset eredmenyezi, ami noveli a vercukorszintet. Hidd el, a szervezet nem ostoba, nem lehet atverni. Megvan nalad is az alap vercukor inzulin szint taplalkozasnal inzulinemelkedessel.
2013. nov. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Vércucum 5 körül van. Ez természetes, nincs szükségem mérésre.


"Amit meg en irtam az a normalis elettani folyamat. Keress ra a neten hogy mi tortenik akkor az emberrel ha nincs cukor es inzulin a vereben"


Mindkettő van. Mondom, nekem nyugalmiban kb. 5mmol/liter a cukrom (ez a mértékegység? jól tudom?) és valamennyi inzulin is lehet, nem tudom, lényeg hogy a glukagon dominál.


"a ketoacidotikus koma, coma diabeticum es hipoglikemias koma szavakat keresd"

Miért keressem? Nem keresek betegségeket, én még ott tartok hogy az egészséget akarom megtanulni minél jobban. Majd, egyszer.. de te ilyen cukorbetegséggel összefüggő dolgokat írtál. Ez megint a szénhidrátevés következménye, tehát megint beteg táplálkozásból származó betegséggel érvelsz. Nem, az egészségről beszéljünk szerintem.


"Az inzulin kivalasztodasat ugyanis nem csak szenhidrat fokozza.... pl husfogyasztas utan az aminosavak fokozzak az inzulin kivalasztasat a hasnyalmirigyben, ezzel segitve az izmokban mint protein valo beepulesuket."


ÍGY VAN. Látszik, hogy nem csak én tanulok, hanem mások is. De ezt nem vontam eddig sem kétségbe. Azt írtam, hogy ha nem emelkedik meg az inzulinszint akkor nem történik elhízás (salátaevésre, zsírevésre nincs jelentős inzulinválasz) húsevésre pedig alacsony, de húsevés mellett már bizony lehet kicsit hájasodni, bár azért ez még mindig nem egy jellemző folyamat, hiszen a húsokban lévő aminosavakra az inzulinszekréció azért nem éppen nagy.


"Egyebkent arrol nem is beszelve hogy a szenhidratszegeny taplalkozas a glukagon szint emelkedeset eredmenyezi, ami noveli a vercukorszintet."


Erre nem tudok mit reagálni. Rendben, biztos így van :)


"Hidd el, a szervezet nem ostoba, nem lehet atverni. Megvan nalad is az alap vercukor inzulin szint taplalkozasnal inzulinemelkedessel."


Igen - nem.

Elhiszem, hogy a szervezet nem ostoba. Tudom, hogy megvan az alap vércukorszint (a májunk termeli) és biztos van egészséges inzulin/glukagon egyensúly. Erről nem kell tájékoztatnod :)


De táplálkozásnál már nem ilyen egyértelmű amit állítasz. Evés után az inzlulinszint változást kérlek, hogy soroljuk osztályokba. Mert nem mindegy, hogy valaki ketogén életmódot folytat, és gyakorlatilag nincs inzulinszint emelkedése, így lassul az öregedési folyamata, nem hízik, nem lesz rákos stb.

Átlagos egészséges táplálkozás mellett alacsony inzulinszint emelkedést okoz a húsfogyasztás, a zöldségekben jelenlévő keményítő (pl. most ettem céklát) de ez nem kóros szint, és 3. csoportba tartozik a megbetegedéssel járó táplálkozás, a nyugati étrend a maga keményítőben, cukorban gazdag ételeivel, a tejtermékekkel.


3 nagyon különböző cukor a gyakorlatilag semmi inzulinemelkedéstől (és hízás elkerülésétől) a kórosan magas inzulinválaszig, azaz a keményítőevésig és a civilizációs betegségekig (elhízás, gyulladások, szív-érrendszeri betegségekig).


Ne beszéljünk el egymás mellett, alapvető dolgokban én nem mondtam ellent. Van nyugalmi vércukorszint, de ez nem jó ha nagyon megemelkedik evés után = nem eszem pizzát, kenyeret stb. :)

2013. nov. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Figyelj ide. Azt latom h nem vagy ostoba ember es igyekszel tajekozodni ami jo dolog. Egy gond van, ami igy az utolso uzenetben atjott, miutan levezetted, h beragadtal egy gondolatkorben (gonosz inzulin elkedes, gonosz szenhidrat) megpedig ugy hogy a folyamatok egeszenek csak egy reszet latod at (ezt magad is beismered mivel a glukagonrol pl fogalmad sincs) es igy hozol egy teves donteseket. Az eukariota sejtek elsosorban a szenhidratbol nyerik energiajukat, ez teny (terminalis oxidacio). Igy formalta az evolucio. Az ember mint mindenevo is ezert szereti az edesseget es gyumolcsot mert konnyen megszerezhet (nem kell mas elolenyt legyurni) es edes, azaz sok szenhidrat energia van benne ami a tuleleshez fontos. Az inzulint s annak etkezes kozbeni emelkedeset majd normal szintre allasat is a termeszet alkotta. Honnan veszed hogy az rossz? Mert elraktarozza az energiat kesobbre? Kerem, ez egy evolucios elony. Ezert az ilyen kijelentesek ''ha nem emelkedik meg az inzulinszint akkor nem történik elhízás'' tevesek. Elhizas akkor kovetkezik be ha az egyensuly felborul, valaki tul sokat zabal es keveset mozog. Nem pedig azert mert megno az inzulinszintje. Amiket irtam azok pedig allapotok amikaz inzulin szenhidrat anyagcserevel fuggnek ossze. Az hogy teged ezek nem erdekelnek ismet azt bizonyitjak h nem latod at az egeszet (vagy nem akarod) hogy hogyan is mukodnek, milyen hormonok szabalyozzsk az emberi anabolikus katabolikus folyamatokat. Tudod egyaltalan h mennyi funkciot toltbe az inzulin es mas hormonok s ezek hogyan fuggnek ossze? Az inzulin sem csak a vercukorszintetcsokkenti. Nezd meg pl az angol wikipediat. S akkor meg oldalakat lehetne rola irni h mit csinal. Nem lehet ugy leegyszerusiteni mint ahigy te teszed. Es a kijelentes h ha nincs inzulin csucs nincs rak es lassan oregszel.....akkora egy ostoba hazugsag (ne is haragudj). a rak tipikusan az a betegseg amely tobbtenyezos. Gondolom nem mondanad ugyanezt egy agydaganatos 5 eves kislany apjansk, mint okot? Oregedni meg mindenki oregszik, egyreszt kodolva van a sejtben h meddig elhet osztodhat (telomer), masreszt rengeteg karosito hatas eri(szabadgyokok az anyagcserebol, a levegoben levo noxak, sugarzasok etc. Es persze a taplalkozassal bevitt anyagok:novenypermetezoszerekes antibiotikumok a husokban, tartositoszerek, fustolesbol szarmazo nitratok nitritek. Vagyis kijelentesef nem helytallo.
2013. nov. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!